Cukrová smrt

V cukrárně si obézní Kari Helena Bielerová najednou vzpomene, co se vlastně stalo, když před šestnácti lety ještě jako mimino zemřel její malý bratříček. To postaví proti sobě její rodiče a vyprovokuje to spirálu krutých činů. Násilnou smrtí zemře vedle šéfa kriminální policie také několik nevinných žen. Tajemství kolem smrti děťátka bylo unikátní krycí operací ze strany psychopata, který po mnoho let žil dokonalým dvojím životem. V závětří těchto událostí dospěje chladnokrevný vrah k tomu, že začne uskutečňovat nebezpečnou pomstu. Policie musí řešit neobyčejně náročnou kriminální záhadu. Do záležitosti se zcela zvláštním způsobem zaplete minulost dvaatřicetileté policistky Marian Dahleové a její kolegiální a profesní vztahy s vedoucím vyšetřovatelem Catem Isaksenem a vlastně i s celým policejním establishmentem jsou vystaveny tvrdé zkoušce. Cukrová smrt je komplexní a inteligentně „sestříhaná“ kriminálka, kde jedna velká věc vyvolá spoustu malých událostí. Vedle obrovského napětí nabízí tento příběh pohled do životů zranitelných lidí a také děsivý a překvapující konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171049/big_cato-isaksen-cukrova-smrt-XvR-171049.jpg 448

Cato Isaksen 8.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Sukkerdoden, 2010

Kniha Cukrová smrt

Allla9
30.05.2021

Vadila mi Marian. Je vylíčená jako nezvladatelná a nevyzpytatelná. S tím souhlasím, ale přišlo mi přehnané, jak vše bravurně zvládá a vyřeší.

SilvieSisinka
17.02.2018

Super severska krimi ;-) skoda že není další pokračování.

Georgia332
23.09.2017

Poslední kniha z trilogie Uni Lindellové me nezklamala. Dobry se cte, hltala jsem stranky az do konce. Doporucuji!!

Akimus
25.07.2017

Prostá a uvěřitelná. Moc se mi kniha líbila a určitě se poohlédnu po zbytku.

konicekbily
03.04.2016

Poměrně jednoduchá zápletka je zaplavena přemírou vnějších efektů odvádějících od hlavní linie vyšetřování.

Liduka
28.03.2016

Asi jsem od knihy čekala víc. Velice dobře se četla, ale čekala jsem asi nějakou lepší zápletku a více napětí. Dávám tři a půl hvězdičky za to, že jsem až dokonce nevěděla, kdo byl Martinovým vrahem. Autorka ten konec podle mě docela usekla. Možná mohla dodat, co se vlastně stalo se zadrženými a jestli jim dokázali přišít to, co udělali.

soukroma
23.03.2016

Oproti Temnému muži mi zde vadilo skoro vše: přemíra všech obvyklých témat současnosti - drogy, přistěhovalci, nájemní zabijáci, zkorumpovaní mocní..., na úkor nějakých přijatelnějších lidských osudů. Dialogy hlavně mezi Marian a Cato dělaly z celé knihy úplně absurdní drama, nikdo nikoho neposlouchal, nereagovali na vyřčené, ale pouze čím dál vztekleji a zarputileji udržovali své postoje, ať to bylo jakkoli neefektivní a neprofesionální.

martina.bella
16.03.2016

Příjemná oddechová detektivka, sympatická vyšetřovatelka Marian - trochu podivínka žijící sama s fenkou, dělá si vše po svém, neuznává autority, odmítá dodržovat pravidla. Bavil mě její přístup k vyšetřování. O něco napínavější mi asi připadala autorčina knížka Temný muž, ale toto je taky velmi dobré!