ivousekk ivousekk komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak jak je kniha vynikající, tak příšerný je samotný příběh. Tohle by se nemělo dít, tohle by nemělo nikomu procházet...

26.05.2023 5 z 5

Poslední léto Poslední léto Karen Swan

Vynikající! Ideální pro všechny, které baví historické romány s romantickou zápletkou a rádi se tímto způsobem dozví něco nového. Mně kniha odhalila dosud skrytý život lidí na totálně odlehlém ostrově. To, jak tam žili a přežívali, je z dnešního pohledu naprosto nepředstavitelné. Hned mě to nutilo zjistit si více. Jen mě štve, že někde není upozornění, že se jedná o první díl a na pokračování si kdovíjak dlouho počkám. Protože tak otevřený konec je snad až k naštvání. I přesto mohu vřele doporučit.

24.05.2023 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Super pokracovani. A konecne, aspon na chvili, nejaky zensky prvek. Chtelo by tu chlapskou prevahu trochu vybalancovat a rozvirit vody nejakou zenou, ktera do pribehu vyrazneji zasahne. Snad se dockam v dalsim dilu. Opet poslouchano jako audiokniha.

09.05.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Vynikajici. Napinave, jen malo predvidatelne a jeste osvezi pamet co se historie tyce.
Bavi me historicke romany, diky kterym si zase o neco rozsirim obzory. Toto je jeden z nich. Mnohokrat jsem si hledala fakta o postavach ci radu johanitu na netu. Poslouchala jsem jako audioknihu a byl to velmi prijemne straveny cas. Jdu hned na dalsi dil.

06.05.2023 5 z 5

V lásce a válce V lásce a válce Maggie Brookes

Nebylo to špatné, ale ve srovnání s Vězňovou ženou od dost slabší. Kniha poskytla zajímavý vhled do občanské války ve Španělsku, do obdivuhodné práce charitativních organizací a jejich členů v práci s uprchlíky. Ale linka Lucy, Tom a Jamie mi nesedla. Přišla mi přehnaná a na sílu smyšlená, aby přidala knize na zajímavosti.

05.05.2023 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Asi jsem na zaklade hodnoceni a komentaru mela moc vysoke ocekavani. Vubec mi to neprislo jako psychlogicky roman, spis dramaticke osudy jedne zeny. Nenadchne, neurazi. Poslouchala jsem jako cetbu na pokracovani na mujrozhlas. Fajn kulisa k domacim pracem.

30.04.2023 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mne to rozhodně není typická detektivka. Spíš rodinné drama s detektivní zápletkou, kde vražda a její vyšetřování nebylo na prvním místě - rozhodně ne ta první. Především šlo o vztahy a že byly pěkně propletené. A těch postav. Těch bylo fakt víc než dost. A některé byly vyloženě křoví, obešla bych se bez nich a té vaty okolo. A že by mne vyšetřovatel Bergman uchvátil? Vůbec. Navíc to, jak přišel na vraha, to bylo jak velká náhoda a ne výsledek důkladného vyšetřování.
Poslouchala jsem jako audioknihu.

28.04.2023 3 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Nebylo to špatné, u Zapaty už tušíte, co čekat. Fajn oddychová romanťárna. Jen ten styl humoru, který si ti dva v korespondenci vyměňovali, ten mi nesedl. A nepasoval mi ani k jejich věku, možná kdyby byli o 10 let mladší.

25.04.2023 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Nebylo to vubec spatne, jen v kontextu pripadu a duvodu, ktere k tomu vedly, dost smutne. Je silene, co chovani jednoho choreho mozku muze zpusobit a jakou lavinu spustit. A ten otevreny konec, doufam, ze bude pokracovani. A pokud ano, tak at nezacne pohrbem.

22.04.2023 4 z 5

Vražda pro zlatého muže Vražda pro zlatého muže Václav Erben

(SPOILER) Na me strasne moc postav (=jmen). Jsem si kazdou chvili rikala, jezis, tohle je zas kdo?
Pripad samotny nebyl spatny, ale cele to pusobilo nejak nerealne. Komisar, ktery nema sefa a dela si vlatne co chce a kdy chce. Vedatori, co si jezdi na zapad tak snadno a casto jak do mistni samosky pro rohliky A celkove rozuzleni/vypatrani bylo jak jedna obri nahoda.

16.04.2023 3 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Zajímavé, velice zajímavé. A napínavé a nepředvídatelné. Musím souhlasit, že jsme rozmazlená generace a když se současný systém zhroutí, jsme ... no víte, kde. Tak jen doufejme, že něco takového nikdy nenastane. Jediné, bez čeho bych se obešla, je ten šílený americký patriotismus, který z toho stříká po litrech.

13.04.2023 4 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Poslouchano jako cetba na pokracovani. Vyborne nacteno, Dana Cerna byla skvela volba. Pribeh zajimavy, zase jsem se dozvedela neco noveho z historie. Jen ten otevreny konec. Chtela bych to nejak uzavrit a ne jen se dohadovat, co asi bylo potom.

06.04.2023 4 z 5

Vrah číslo sedmnáct Vrah číslo sedmnáct John Brownlow

Vynikajici! Napinave jak ksandy az do konce. To se tak dobre cetlo, jak kdybych sledovala akcni film. Po dlouhe dobe skvely spionazni pribeh.

01.04.2023 5 z 5

Osudová léta Osudová léta Maria Nikolai

Nemohu si pomoci, ale treti dil je nejslabsi. Uz to jelo podle zajeteho scenare - az vsichni prekonaji vsechny nastrahy, az se ti spravni zamiluji, budou vsichni zit stastne az do smrti. Strasne predvidatelne a docela nudne, chybelo tomu neco noveho, nejaka stava.

27.03.2023 3 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Zajimavy pribeh, ktery vtahne a nepusti. A na konci i nejakou slzicku zpusobi.
Poslouchala jsem jako audioknihu a volba Vondrackove mi neprisla zrovna vhodna, jeji vykon je slaby. A navic si ani nezjistila, jak se spravne vyslovuji nemecka jmena ci vyrazy a cetla je spatne, ze to rvalo usi.
Pribeh mohu doporucit, audioverzi vsak nikoliv.

23.03.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Dobre to bylo. Velmi zajimave tim, ze odhalilo cast dejin, kterou spousta z nas vubec nezna.
A take pribeh ukazal, ze snaha prezit se ne vzdy slucuje s tim, co se ucime a myslime si, ze je spravne.
Autorka ma zajimavy a celkem strohy styl vypraveni. Coz mi vyhovuje, zdane odbocky a kudrlinky, co by vse prodluzovaly nebo odvadely pozornost. A hlavne, je na kazdem ctenari, jak si podany pribeh prebere.
Neubranim se srovnani s predchozi, reckou knihou, ta se mi libila vice.

15.03.2023 4 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Vynikajici. Odposlechnuto jako cetba na prokracovani. Zajimave, napeti lehce kolisalo. A co bylo nejlepsi? Nacteni. Petr Stach podal excelentni vykon. Diky nemu mela detektivka ty spravne grady a dokazala vtahnout.

09.03.2023 4 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Vůbec to nebylo špatné. Taková lehce humorná oddychová jednohubka pro lepší náladu.

05.03.2023 4 z 5

Zlatá léta Zlatá léta Maria Nikolai

Dobré to bylo, ale přece jen o něco slabší než jednička. Nějak mi všechny ty problémy, které stejně nakonec skončí šťastně, přišly moc vyumělkované. Díky tomu to působilo málo reálně. Jsem zvědavá na třetí díl.

03.03.2023 4 z 5

Sicilský román Sicilský román Ann Radcliffe

Odposlechnuto jako četba na pokračování na . Přesně řečeno půlka. To se fakt nedá, všichni jsou buď ustrašení, rozzuření, omdlévají a vůbec nikdo se nedokáže chovat ani 5 minut racionálně. Hrozná blbost. Pouze načtení knihy má úroveň. Jenže je to žalostně málo.

22.02.2023 1 z 5