ivousekk ivousekk komentáře u knih

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

To se tak vyborne cetlo, uplne samo. Tento typ rodinne sagy muzu. Je tam trocha napeti, romantika, sem tam zvrat, ma to spad. A jako bonus vhled do tehdejsiho zivota. Hned jdu na dalsi dil.

17.02.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

(SPOILER) Četla jsem jako beta čtenář pro nakladatelství již v listopadu. Vůbec to nebylo špatné. Minimálně do okamžiku, kdy byla Monika objevena coby ztracená, mi to přišlo hodně napínavé. Úsek od nalezení po opuštění léčebny mi ve srovnání s tím byl o dost nudnější, nějak ztratil tempo. Jsem říkala, tak co, posunete se to už někam? Ovšem konec to zase spravil, ta otevřená varianta, kdy si každý čtenář může udělat svůj závěr, se mi líbila hodně.

17.02.2023 4 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

(SPOILER) Četla jsem jako beta čtenář pro nakladatelství již v říjnu. Týden jsem to zkoušela, prokousala jsem se do půlky a odložila. Mně to prostě nebavilo. Sice je tam napětí s tím, že se „něco“ stalo v penzionu, ale je tam TOLIK vaty, která to šíleně zpomaluje, že se to nedá číst. A hlavně ten začátek, který to celé spustil, je jak vycucaný z prstu. Kdo alespoň trochu svéprávný vyjede na dovolenou s těhotnou manželkou těsně před porodem někam mimo civilizaci? Kravina.

17.02.2023 1 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Vynikajici. Odposlechnuto jako cetba na pokracovani. Dospivala jsem ve stejne dobe, tak jsem s usmevem vzpominala na obdobi “bravicka”. Se zvedavosti sledovala mistni zvyky a nahlizela do zivota akteru, s nadsenim poustela dalsi dily. A se slzou v oku doposlouchala ten posledni.

14.02.2023 5 z 5

Obřad Obřad Carmen Mola

Cekala jsem “spanelskou senzaci” a dostala docela prumernou krimi. Na thriller to bylo malo napinave. Akcni veci prisly az v samotnem zaveru, a to je dost pozde. Ono vazne nestaci vzit osudem zkousenou promiskuitni alkoholicku a udelat z ni vysetrovatelku a extra uchylaka, co vrazdi.
A proc proboha prekladali nazev Plaza Mayor a te vyhlidky? Chtela jsem mrknout, co to bylo za park a proste se neda dohledat. Fakt bezva.

13.02.2023 3 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Vynikající. Napínavé jak kšandy až do konce.
Ale co mi hlavně ze začátku dost vadilo, a úplně poprvé jsem si udělala tahák, tak byly přezdívky postav: Rusalka, Bludička, Sudička.. Prvních x stran u každé kapitoly: ježiš, tohle je zas která? Proč? Stačí, když se čtenář musí popasovat s větším množstvím postav a jejich civilními jmény. Tady byl ještě druhý level s přezdívkami. Za mne naprosto zbytečné.

31.01.2023 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Vynikajici. Odposlechnuto na jeden zatah jako cetba na pokracovani na mujrozhlas.
Pribeh z jine doby a netradicniho prostredi nejen ze vtahne a nepusti, ale ma i prekvapivy zaver.

29.01.2023 5 z 5

Ženy ze zámku Lafayette Ženy ze zámku Lafayette Stephanie Dray

Konečně dočteno. Nevím proč, ale přišlo mi, že kniha nemá přes 500 stran, ale snad přes 1000. I když jsem v příbězích našla spoustu zajímavých informací z historie, stávalo se mi, že jsem nedokázala udržet pozonost a knihu často odkládala. Nejméně zajimavý byl pro mne příběh Adrienne. Byl podán tak nějak jalově. A navíc ženská, která se dobrovolně nechá zavřít i s dětmi k maželovi do vězení mi nepřijde psychicky v pořádku. Už jsem to pak ani nečetla.
Zato příběhy Beatrice a Marthe měly úplně jiný náboj, byly mnohem zajímavější, akčnější, postavy sympatické.

24.01.2023 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Odposlechnuto jako cetba na pokracovani. Projev prijemny, jen nekdy se hodilo, aby muzske dialogy byly vyrazneji odliseny, docela to splyvalo. Jinak bezva zazitek.

12.01.2023 4 z 5

Baruška Baruška Božena Němcová

(SPOILER) Odposlechnuto jako cetba na pokracovani z archivu Ceskeho rozhlasu.
Hezky vhled do zivota tehdejsi doby, ukazka toho, jak velke tehdy byly socialni rozdily.
Proto mi preslazeny happyend prisel velmi tezce uveritelny a ve skutecnem zivoty dost nerealny. Spis to bylo zbozne prani autorky, aby se to stavalo.
Kazdopadne bezva kulisa k domacim pracem diky skvele interpretaci Daniely Kolarove.

09.01.2023 4 z 5

Markýz hledá ženu Markýz hledá ženu Ella Quinn

(SPOILER) Nechápu, kde ta knížka vzala tak vysoké hodnocení. Ano, věděla jsem podle anotace, že dostanu velice nenáročnou a oddechovou romantiku, ale tohle? Šílená blbost. Postavy nesympatické. Ona sice hodná, ale jinak dost naivní zhýčkaná bohatá holka, co si hraje na zachránkyni slabých a utiskovaných. Ale reálně žádnou pomoc neposkytne, jen udělá humbuk a skutečný problém řeší jiní. On namyšlený floutek, co si myslí, že je pupek světa a ve skutečnosti je akorát nadržený jak stepní koza a přemýšlí "kámošem" a ne hlavou a kolem toho se vlastně vše točí. No a až ti dva překonají všechny "nástrahy", vezmou se a budou žit šťastně až do smrti.
Ještě, že jsem měla knížku jako e-výpujčku, jinak by mě fakt štvalo za něco takového platit.

27.12.2022 1 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Kdyz potrebuji zmenu od beznych zanru, co ctu, sahnu po fantasy. A povedlo se. Pribeh byl fajn. Lehce pripomnel Karkulku a oneco vice Krasku a zvire. Co mi vadilo, bylo neustale vrceni, blyskani a ceneni zubu a hlavne jejich neustale zatinani. Se divim, ze postavy stihaly i dalsi veci.

11.12.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Nakonec to nebylo tak spatne. Zacatek, ten byl hodne divny, Mina nesympaticka holka se zastydlou pubertou. To jsem mela chut knihu odlozit. Po prijezdu do Svycarska se to nastesti zlepsilo. Za mne asi na celem pribehu byly nejzajimavejsi popisy prostredi a jidel. I kdyz par nesmyslu tam bylo, napr svezi zelene louky uprostred unora. Ale co, je to velmi nenarocna fikce pro oddych a musi se to tak brat.

06.12.2022 3 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Odposloucháno jako četba na pokračování. Skvěle načtené, obrovská pochvala všem protagonistům. Po akci s kanystrem to ale nějak ztratilo šťávu, už mi to nepřišlo moc vtipné. Předtím jsem měla několik záchvatů smíchu. Slovy Vševidoucího už to pak bylo HLPéčko jako prase.

30.11.2022 4 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Dočteno a musím říct, že po Kronikách, které se mi líbily hodně, byl tento příběh o dost slabší. Hlavně hromada zbytečné vaty v příběhu, všechny ty pocity, popisy,... Velmi to ubírá na dynamice.

29.11.2022 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opet to bylo super. Bryndza drzi latku stale na stejne urovni. A milym prekvapenim je Igor. Jsem zvedava, zda bude i v dalsim pokracovani. Doufam, ze ano.

21.11.2022 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Odposlouchano jako cetba na pokracovani. Velice zajimavy vhled do doby minule a hodne drsne. A ze i minulost ma porad silu zasahnout do soucasnosti. Jen volba herce, co knihu nactl, mi neprisla uplne stastna. Projev takovy nemastny, neslany.

13.11.2022 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Konečně dočteno. nevím proč, ale po předchozích dílech, kdy to byla jízda a jeden výbuch smíchu za druhým, tak teď nic, občas lehký smích, ale to bylo vše. Přitom to bylo jako vždycky. Vtipné hlášky a obraty, pohodový děj. Škoda..

08.11.2022 3 z 5

Vyděšená k smrti Vyděšená k smrti Rachel Amphlett

Četla jsem jako beta čtenář již v červenci pro nakladatelství s tím, zda je to za mne top thriller. Po týdnu jsem za sebou měla 1/3 knížky a odložila jsem ji. Prostě mě to nebavilo. Jak kdybych to už jednou četla. Od začátku jsem měla pocit, že autorka si načetla x detektivek a pak z nich jednu uplácala. Nemastné, neslané, žádné napětí. Top thriller ani omylem.

04.11.2022 1 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

(SPOILER) Odposlouchano jako cetba na pokracovani. A musim rict, ze mam dost smisene pocity. Dokud se vysetrovalo, vedly vyslechy, patralo po dukazech, bylo to bezva a zajimave. Ale ten zaver. Neco tak extra prekombinovaneho a velice tezko uveritelneho jsem dlouho nezazila. Ze se na vrazde podileli temer vsichni cestujici, protoze meli vazbu na onu rodinu, to byl solidni ulet. A to, jak na to Poirot prisel, to bylo taky docela pritazene za vlasy. Jen jsem si potvrdila, ze Agathiny detektivky nejsou muj salek kavy.

25.10.2022 3 z 5