IvoryP IvoryP komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

I jako rereading a v dospělosti mě ta kniha neskutečně baví, má všechno, co dobrá knížka má mít a nemohla jsem se od ní odtrhnout, přestože jsem věděla, co se bude dít dál :) Takže stoprocentních 5*

28.08.2019 5 z 5

Velice příjemné lehké a oddechové čtení. Překvapilo mě, jak moc se mi kniha líbila.

10.04.2019 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Knihu jsem milovala jako dítě a teď se mi do ruky dostala audiokniha, tak jsem si řekla, že to zkusím, jestli se mi bude pořád tak líbit, protože děj jsem si už podrobně úplně za to roky nepamatovala. Odposlouchala jsem to za 3 dny a i teď v 25 letech mě to neskutečně bavilo, bylo to poutavé, napínavé, plné výborných postav. Samozřejmě to bylo předvídatelné, nevím ale, nakolik to bylo textem a nakolik tím, že jsem to přeci jen už kdysi četla, navíc si nemyslím, že u knihy pro děti je předvídatelnost takový problém. Dávám tedy knize 5 hvězdiček, protože i po těch letech mě neskutečně bavila a splňuje dle mého všechno, co dětská knížka splňovat má. A doporučuji klidně i jako tu audioknihu, protože Matouš Ruml to namluvil opravdu výborně :)

25.03.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Dobrá kniha, jsem moc ráda, že jsem ji četla. Jen 3 hvězdičky proto, že na to, jak je to vážné téma, je ta kniha taková jednohubka. Postavy nejsou popisovány nijak podrobně, takže si k nim moc nevytvoříte vztah, celý děj, na to, jaký pocit by v nás měl asi vzbuzovat, ubíhá až moc rychle na to, aby nějak extra zasáhl. Jak už tu někdo psal, ta kniha, to téma atd. vlastně jsou vážně dobré, ale mám přečteno už tolik lepších knih s touto tématikou, že v porovnání s nimi to na víc než 3 hvězdičky prostě není. Dala bych 3,5, kdyby to tu šlo, ale k té 3 je to blíž než 4...

02.08.2018 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hezká knížka, ale opravdu nechápu ten humbuk okolo ní a to, že jsou z ní všichni tak nadšení. Prvních skoro 300 stran se tam více méně neděje opravdu nic. Že by to bylo zdlouhavé proto, že nám autor popisuje nějaké reálie,.. to se taky moc říct nedá, co se týká znalostí doby,... asi tam nebyly chyby, ale rozhodně tam nemusela být žádná hluboká znalost autora (nepotřebovala bych to, kdyby měla kniha o 250 stran méně, ale takhle... ) Prostě pro mě neskutečně utahaná knížka, která se začne rozbíhat v nějakém přijatelném tempu až dost za polovinou. Ano, konec je dojemný a brečela jsem u něho, ale prostě pro mě průměrná knížka a z tohoto období znám mnoho daleko lepších.

18.05.2018 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Jedna * dolů, protože mi trvalo snad 150 stran se začíst.... Ale potom... Originální, kvalitní, promyšlené a skvěle napsané

24.01.2018 4 z 5

Hezká a svižná oddechovka která je napsaná tak, že opravdu odpovídá názvu "Rychleji mluvit nedokážu"

10.01.2018 3 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Některé pasáže, obvzlášť ty Eliziny, mě moc nebavily, celkově to ale bylo úžasné dovršení úžasného příběhu a ten konec.... vím, že některým se nelíbil, ale já za něj byla ráda. Všechno do sebe zapadlo a mně se nejprve chtělo brečet, potom se smát a po dočtení epilogu jsem se prostě musela jen usmívat :) Moc povedené a originální fantasy, které všem vřele doporučuju!!!

04.01.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moje první severská detektivka a rozhodně nezklamala. Dala jsem na doporučení, takže jsem měla docela vysoká očekávání, ale kniha je ještě předčila. Opravdu moc hezké, propracované a napínavé čtení, od kterého se nechcete odtrhnout až do poslední stránky.

26.12.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vzhledem k pozitivním ohlasům jsem asi měla velká očekávání, ale i když tohle připustím, kniha mě zklamala. Párkrát jsem se pousmála, ale že bych se musela nahlas smát nebo dostala záchvat smíchu, jak se některým stává, to mi opravdu nehrozilo. Je mi líto, na knihu jsem se těšila, mě ale opravdu od začátku až do konce nebavila a do dalších dílů se rozhodně pouštět nehodlám.

03.11.2017 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

První díl byl super, přečetla jsem ho za dva dny a říkala jsem si "jo, fakt dobrý fantasy".... ale tohle.... Bože! Ona umí opravdu neskutečně dobře psát :D
Všem doporučuju a nedočkavě čekám na třetí díl :D

26.09.2017 5 z 5

Čarotepec Čarotepec Blake Charlton

Měla jsem z knihy trochu rozporuplné pocity... Začetla jsem se docela rychle, až mě to překvapilo, pak ale přišel trochu útlum a tak do půlky jsem se musela ke knize i nutit. Nakonec se ale děj krásně rozvinul, myšlenka je to originální a ten konec.... to se autorovi vážně povedlo..

Bohužel jsem nevěděla, že jde o první díl a došlo mi to až při té závěrečné scéně, takže - jsem naštvaná :D Knihy už jsou napsané, tak mě trochu mrzí, že v ČR ještě nevyšly....Nějak jsem ani nebyla schopná najít, kdy by vyjít měly - proto se ptám, nevíte náhodou někdo kdy, a jestli vůbec, se plánuje překlad dalších dílů? Díky všem, co by mi náhodou odpověděli :D

22.09.2017 4 z 5