Čarotepec

Ve světě, kde slova ožívají, se s nesprávným pravopisem pojí nebezpečí. A nikdo to neví lépe než čarodějnický učeň Nicodemus Weal. Nicodemus je kakograf a nedokáže reprodukovat ani jednoduché magické texty, aniž by je porouchal a přetvořil v pakouzla, která mohou mít smrtící následky. Měl se stát Alkyónem, čarodějem nedostižné moci, jemuž bylo souzeno zachránit svět, ale místo toho musí dělat podřadné práce a čelit ponížení, že nenaplnil proroctví. Ne všichni si však proroctví vykládají stejně. Podle některých klik vládne kakograf jako Nicodemus velkou silou – silou, kterou lze snadno využít jak v zájmu dobra, tak v zájmu zla. A když jsou dva Nicodemovi spolužáci nalezeni mrtví, začíná být jasné, že některé frakce se nezastaví před ničím, dokud ho nenajdou a nepodrobí si ho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235443/carotepec-carotepec-Ks9-235443.jpg 4.234
Série:

Čarotepec (1.)

Originální název:

Spellwright (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
Banny_L
15. února

Nejhorší pro milovníky fantasy je si v půlce knihy uvědomit, že má pouze první knihu ze tří..a myslet na to do konce knihy :D

Elodie7539
03. ledna

Knihu jsem vytáhla náhodně a nic moc jsem od ní nečekala. Už po pár kapitolách jsem ale zjistila, že se jedná o jednu z nejlepších fantasy. Dobře promyšlený svět, charakter postav a především originální magie. Jen mě trochu zarazilo, když jsem zjistila, že se jedná o trilogii a ostatní díly ještě nejsou přeloženy do češtiny... Ale i tak rozhodně doporučuji!

IvoryP
22.09.2017

Měla jsem z knihy trochu rozporuplné pocity... Začetla jsem se docela rychle, až mě to překvapilo, pak ale přišel trochu útlum a tak do půlky jsem se musela ke knize i nutit. Nakonec se ale děj krásně rozvinul, myšlenka je to originální a ten konec.... to se autorovi vážně povedlo..

Bohužel jsem nevěděla, že jde o první díl a došlo mi to až při té závěrečné scéně, takže - jsem naštvaná :D Knihy už jsou napsané, tak mě trochu mrzí, že v ČR ještě nevyšly....Nějak jsem ani nebyla schopná najít, kdy by vyjít měly - proto se ptám, nevíte náhodou někdo kdy, a jestli vůbec, se plánuje překlad dalších dílů? Díky všem, co by mi náhodou odpověděli :D

alisie
02.09.2017

Kniha byla především dlouhá a až později jsem zjistila, že to má další dva díly. No celou dobu jsem byla přesvědčená, že další díly nikdy, ale posledních pár stránek konečně dávalo smysl a možná jednou dojde i na další díly. Jinak bylo poměrně obtížné vžít se do podstaty tohoto světa.

Janičta
15.06.2017

Zajímavý magický svět, příjemná změna.
Kniha se víc rozjela až za půlkou, což mi přijde trochu škoda. Jinak to byla taková seznamovací omáčka.
U postav je jasně dané, kdo je klaďas a kdo záporák.

Moltri
08.11.2016

Lepší knihu jsem dlouho nečetl. Děj nikde nevázne a pořád se něco děje. Pravda, že ze začátku se příběh odvíjí poklidně a akce nastává až později ale tentokrát mi to nijak nevadilo. Nápad vskutku originální. Těším se na pokračování!

vectivus01
15.07.2016

Když jsem si večer lehl do postele s touhle knihou, předpokládal jsem, že si přečtu pár stran a pak půjdu spát. Když jsem se ale do knihy začetl, nedalo mi to a musel jsem ji celou dočíst. A protože má ta kniha 450 slov, trvalo mi to do čtyř do rána. Času ale nelituju. Čarotepec je skvělá kniha s výborně vymyšleným světem i postavami, a ačkoliv děj není tak epický a nabitý zvraty jako od G. R. R. Martina, i tak dokáže zabavit a já už se těším na další díly.

Jass
06.07.2016

Tak tohle byl rozhodně skvostný nápad, celá ta myšlenka světa, kde kouzla jsou slova psaná v různých jazycích je úžasná. Samozřejmě i z toho vyplývající terminologie, která tím dostává zcela nový rozměr - cenzurovat, editovat atd. I když musím říct, že zároveň mi to trochu připomínalo programování/moji noční můru :D. Také tu byla vidět autorova inspirace vlastním problémem s dyslexií, což rozhodně hodnotím kladně. Bohužel tu byly nějaké dějové nesrovnalosti, jakási kostrbatost textu, neumím to dost dobře vysvětlit, zkrátka to šlo napsat líp, ale věřím, že v příštím díle se to zlepší. Vážně se na něj těším.
Tahle připomínka je dost hloupá a trochu nedospělá, ale chyběla mi tu nějaká ta romantická linka, nemusela by být výrazná (vlastně jsou většinou lepší ty nevýrazné), ale prostě mi tu nějak chyběla ženská hrdinka , ne že by Deidra byla špatná, ale... je to divná představa.
Taky mě neskutečně nudily snové pasáže, vím, že pro děj byly důležité, ale z nějakého důvodu, bylo pro mě hrozně únavné je číst...

trudoš
01.07.2016

Ve světě, kde je magie doslova tvořená psaným textem, je poměrně problém, když jste dyslektik...
Blake Charlton představuje inovativní svět magie s podrobně rozepsaným pozadím, jehož originální pojetí čar a kouzel je po všech stránkách fascinující, i když trochu náročnější na fantazii. Potlačit zaběhnuté fráze spojené s psaným slovem a transformovat je do nových významů bude možná dělat problém nejednomu čtenáři. Ovšem výsledek bezesporu stojí za to, minimálně pro nápad samotný.
Naneštěstí se pro všechnu tu imaginaci nepodařilo zafungovat i po stránce dějové. Epika se v autorových rukou mění v předvídatelný příběh s trochu jednoznačně určenými rolemi hlavních i vedlejších postav. Scény jsou perfektní, stejně jako exteriéry, ale výkony aktérů už tolik ne. Psychologie hrdinů je spíš jen tak načrtnutá a v mnoha případech musíte nad jejich chováním přimhouřit oči. Příliš tomu nepomáhá ani rozpačitá zápletka, která přes všechna očekávání předvede takový trochu slabší okresní přebor.

alzbeta4340
25.05.2016

Magický svět je vymyšlený dobře a originálně. Ale celé mi to přišlo složité a příběh postupoval tak nějak kostrbatě. Nebyla to pro mě kniha, kterou jsem nechtěla pustit z ruky.

rezavaliska
17.02.2016

Z počátku jsem byla hodně zmatená a chvíli mi trvalo pochopit, jak funguje tato magie. Je úplně jiná, než kterou můžeme potkat v klasických fantasy knihách, např. Harry Potter. Ale po překonání prvotního zmatení jsem byla velmi překvapená. Moc se mi kniha líbila, přečetla jsem ji skoro jedním dechem a doufám, že bude pokračování v češtině.