IvonaK IvonaK komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Přečteno jedním dechem. Ale jinak je to smutné, že člověk neví co všechno se může že vztahu stát, když se promění v manželství. Ještě že je kniha vymyšlená a hlavní hrdinka zůstala psychicky silná a nezavřeli ji do blázince. V reálném životě by to asi tak dopadlo. Jinak kniha není vhodná pro slabší povahy.

21.03.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zaujme od první věty? No, pravdou je že do strany 100 je to čtivé, ale pak se tam začnou cpát zbytečné věci např. popis nahých ženských těl a tak kniha ztrácí na kvalitě a bylo to čím dál nudnější až to kleslo na velké dno. Takže ta druhá hvězdička je za samotnou vilu Tugendhat.

25.04.2019 2 z 5

Jak to chodí v lidské hlavě Jak to chodí v lidské hlavě Petra Štarková

Po grafické stránce krásná kniha která je svou čtivostí a srozumitelností vhodná pro děti i dospělé. Najdeme sice jen základy psychologie, ale někdy méně znamená více. Některé knihy o psychologii jsou tak šroubované a nesrozumitelné že by měl člověk chuť je vyhodit z okna. Ale v případě této knížky nelze být jinak než spokojena.

20.01.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Napínavý příběh který byl bohužel dle pravdy. Ale když dítě vyrůstá v rodině plné násilí a alkoholismu, tak to bohužel takhle může dopadnout. :-( Jinak jak knížka, tak film mě nezklamali.

15.06.2018 5 z 5

Anna proletářka Anna proletářka Ivan Olbracht (p)

Vzhledem k tomu že filmové zpracování je zrůdně dlouhé, tak jsem se rozhodla si to radši přečíst protože to má naštěstí málo stran. Nenudila jsem se u toho, ale obsah je hrozný. A ten konec? To byla v uvozovkách opravdu dojemná poenta.

17.02.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Po celou dobu četby mě zajímalo proč je na obálce ten věneček, ale kdo přečte knihu do konce tak pochopí. Je to zajímavý nápad jak tuhle knížku plnou nešťastných událostí rozveselit. A ty pruhy asi znamenají to zajetí v koncentráku ze kterého není úniku.

05.02.2019 4 z 5

Rok s Evou Rok s Evou Jozef Hamza

Ohromná knížka které nechybí absolutně vůbec nic. Od krásy člověka po zdravý životní styl, elegantní domácnost a oblečení až po vaření a tehdejší drinky s absencí dnes již moderního sójového mléka.

12.07.2023 5 z 5

Rozum proti populismu Rozum proti populismu Petr Fiala

Petr Fiala není v žádném případě levičák jak si někteří lidé co ho nenávidí myslí. Je to typický pravičák a je velmi obdivuhodné s jakými nepříjemnostmi se v životě dokázal vyrovnat předtím než vstoupil do politiky. Přeji mu ať mu rodinné vztahy vydrží a ať má v životě stále hodně štěstí. Narozdíl od jiných politiků jejichž existence je omyl, si zaslouží podporu. Alespoň teda ode mě a jeho voličů. :-)

29.12.2021 4 z 5

Bez servítků... Bez servítků... Zita Kabátová

Vzpomínáním ať už na herecké kolegy nebo na jiné osoby se nikdy nic nepokazí. :-) Zita Kabátová sice musela připomínat ty nic neříkající Evy Gerové a Nancy Rubensové, ale když je měla opravdu ráda, tak je pak zcela vpořádku že je zmínila.

15.07.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Podle toho jak toto dílo všichni chválili jsem se ho rozhodla přečíst. Námět zajímavý, ale nějak mě to nezaujalo a posledních třicet stran je jenom zbytečné žvanění které mě znechutilo a tak jsem ubrala třetí hvězdičku. Škoda. To si Radši Green měl vybrat téma těhotných lidí nebo sportovně založených lidí aby netýral hlavní postavy takovým způsobem že jednu nechal umřít a tu druhou trpět.

03.03.2019 2 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kniha ve které Kovy krásně a vtipně popisuje svůj život. Přiznám se že jsem se u některých pasáží i smála. Kniha je taky doplněna mnoha hezkými fotkami a jinými obrazovými přílohami. Myslím si že by tato kniha mohla zaujmout i lidi kteří tohoto youtubera nevyhledávají. Narozdíl třeba od té knihy o Nejfejkovi kterého už člověk musí opravdu vyhledávat aby ji dokázal ocenit jako já.

11.02.2019 5 z 5

Nejfake - 10 let pod maskou Nejfake - 10 let pod maskou Renata Šťastná

Kniha sice není moc čtivá, ale přesto ve mě zanechala silný dojem. Kniha obsahuje i pár zajímavostí které mě zaujaly. A jsou tam i úkoly které si člověk může vyplnit a na některé z nich neznám ani odpověď. Radši zkrátka žiju přítomností dokud to jde. Jinak těch pět hvězdiček asi dávám za youtubera samotného protože Nejfake je zkrátka osobnost která se mi líbí nejen jako bavič, ale i jako člověk co si prošel mnoha životními zkušenostmi a proto je tam kde teď je. I já jsem se z videí tohoto člověka poučila a našla sama sebe.

16.01.2019 5 z 5

Hup a Hop Hup a Hop Jiří Kafka

Příhody o Hupovi a Hopovi jsou zde podobné jako v tom seriálu, ale dialogy opičáků jsou zde podány zajímavějším způsobem.

27.12.2018 4 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Přiznám se že tato kniha mě zklamala. Stanislav Motl se hodně opakuje a přijde mě že ty dvě její paměti jakoby nečetl. Protože jinak by se zmenšil počet kapitol. Jsou tam sice hezké fotografie, ale to je asi až na pár vyjímek tak všechno.

21.07.2018 2 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Příběh o rodince ze které bychom si asi brát příklad neměli, ale celá knížka se díky ní výborně četla.

09.07.2018 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Sbírka kvalitně vyprávěných balad. Moc se mi líbila ta báseň Poklad. Proto mě mrzí že nebyla i zfilmována.

15.06.2018 5 z 5

Josef Kemr Josef Kemr Milan Cais

Ten konec mě dočista rozbrečel. Pepíček musel být opravdu hodně sympatický a dobrosrdečný člověk.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Bylo zde vcelku dost informací, že jsem místy nevnímala. Přesto jsem však pochopila o čem to je a měly by si ji přečíst všichni. Ale bohužel většina lidí spoléhá jenom sama na sebe a nikoli na knihu.

14.06.2018 3 z 5

Můj recept na dlouhověkost Můj recept na dlouhověkost Zita Kabátová

Bylo to krásné početní a zároveň dojemné z toho důvodu že si i nějáká prvorepubliková herečka dokázala vážit života.

14.06.2018 5 z 5

Tvář bez masky (Skutečnost a sen) Tvář bez masky (Skutečnost a sen) Ladislav Pešek

Moc pěkná knížka která pojednává o Peškově divadelním a trochu i osobním životě. A uvnitř jsou krásné fotografie. Obzvlášt když byl Pešek mladý kluk.