Můj recept na dlouhověkost přehled

Můj recept na dlouhověkost https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5763/muj-recept-na-dlouhovekost-5763.jpg 4 37 37

Narodila se rok před první světovou válkou a pět let před vznikem Československé republiky, zažila tedy takřka celé dvacáté století i s jeho neuvěřitelnými proměnami. Už oslavila pětadevadesáté narozeniny, nicméně neustále se na něco těší a kouká se víc dopředu než dozadu, bez problémů používá mobilní telefon, poradí si s digitální fotografií, denně luští křížovky, aby trénovala mozek, sleduje, co se děje doma i ve světě a potrpí si na drobné radosti ženského života, jako je dobrý parfém nebo kvalitní lak na nehty. A tak si člověk řekne - jak je možné, že existují lidé, jichž si zub času nevšímá, že jim nechává dychtivé oči, vnímavou duši a doufající srdce? Jak je možné, že existují lidé, kteří i s více jak devíti křížky čtou bez brýlí, píší knihy, dávají interwiev a dovedou přecházet z jednoho jazyka do druhého? Mají snad nějaký recept na dlouhověkost? Právě na tyto otázky dává odpovědi nejnovější kniha nejstarší české herečky Zity Kabátové. On ten recept totiž opravdu existuje a je fajn, že nám ho má kdo prozradit.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj recept na dlouhověkost. Přihlašte se a napište ho.

Filomena1961
27.10.2022 5 z 5

Usmála jsem se v knize nad větou, že dlouhověkost je rodu ženského. Paní Zita Kabátová v dlouhověkosti neupřednostňuje genetiku, ale doporučuje cvičení, pohyb, zamýšlí se nad souvislostí úspěchu s dlouhověkostí, možnost dobrého vzdělání, střídmost v jídle a pití, přátelství, všechno jen ke kolenům, láska, pozdní mateřství, drobné radosti, laskavé a tolerantní srdce. Mimo těchto doporučení se dovídáme o životě této úžasné paní herečky a máme možnost si prohlídnout fotografie, které doprovázejí text. Určitě doporučuji.

jarkaska
23.05.2022 5 z 5

Pěkné čtení od paní Zity Kabátové. Kniha se mi moc líbila.

jaroiva
18.10.2019 5 z 5

Paní Zita mě zaujala spíš až ve svém "požehnaném" věku, jak sama říkala.
Poté, co jsem viděla v televizi její 13. komnatu, jsem si ji zamilovala a tak jsem si s potěšením přečetla i tento její autobiografický kousek. A určitě jsem nebyla zklamaná.
Tolik optimismu a energie v jedné osobě se málokdy vidí a kdyby si z celé knížky vzal čtenář jen její zásadu "ke kolenům", už to by dokázalo snížit jeho stresovou hladinu.
Obdivuji tuto ženu, a knížku doporučuji.

Původně jsem si půjčila knížku z knihovny, ale jakmile jsem ji otevřela a začala číst, spěchala jsem do knihkupectví pro svou kopii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Můj recept na dlouhověkost v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x