Můj recept na dlouhověkost

Můj recept na dlouhověkost https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5763/muj-recept-na-dlouhovekost-5763.jpg 4 37 7

Narodila se rok před první světovou válkou a pět let před vznikem Československé republiky, zažila tedy takřka celé dvacáté století i s jeho neuvěřitelnými proměnami. Už oslavila pětadevadesáté narozeniny, nicméně neustále se na něco těší a kouká se víc dopředu než dozadu, bez problémů používá mobilní telefon, poradí si s digitální fotografií, denně luští křížovky, aby trénovala mozek, sleduje, co se děje doma i ve světě a potrpí si na drobné radosti ženského života, jako je dobrý parfém nebo kvalitní lak na nehty. A tak si člověk řekne - jak je možné, že existují lidé, jichž si zub času nevšímá, že jim nechává dychtivé oči, vnímavou duši a doufající srdce? Jak je možné, že existují lidé, kteří i s více jak devíti křížky čtou bez brýlí, píší knihy, dávají interwiev a dovedou přecházet z jednoho jazyka do druhého? Mají snad nějaký recept na dlouhověkost? Právě na tyto otázky dává odpovědi nejnovější kniha nejstarší české herečky Zity Kabátové. On ten recept totiž opravdu existuje a je fajn, že nám ho má kdo prozradit.... celý text

Filomena1961
27.10.2022 5 z 5

Usmála jsem se v knize nad větou, že dlouhověkost je rodu ženského. Paní Zita Kabátová v dlouhověkosti neupřednostňuje genetiku, ale doporučuje cvičení, pohyb, zamýšlí se nad souvislostí úspěchu s dlouhověkostí, možnost dobrého vzdělání, střídmost v jídle a pití, přátelství, všechno jen ke kolenům, láska, pozdní mateřství, drobné radosti, laskavé a tolerantní srdce. Mimo těchto doporučení se dovídáme o životě této úžasné paní herečky a máme možnost si prohlídnout fotografie, které doprovázejí text. Určitě doporučuji.

jarkaska
23.05.2022 5 z 5

Pěkné čtení od paní Zity Kabátové. Kniha se mi moc líbila.

jaroiva
18.10.2019 5 z 5

Paní Zita mě zaujala spíš až ve svém "požehnaném" věku, jak sama říkala.
Poté, co jsem viděla v televizi její 13. komnatu, jsem si ji zamilovala a tak jsem si s potěšením přečetla i tento její autobiografický kousek. A určitě jsem nebyla zklamaná.
Tolik optimismu a energie v jedné osobě se málokdy vidí a kdyby si z celé knížky vzal čtenář jen její zásadu "ke kolenům", už to by dokázalo snížit jeho stresovou hladinu.
Obdivuji tuto ženu, a knížku doporučuji.

Původně jsem si půjčila knížku z knihovny, ale jakmile jsem ji otevřela a začala číst, spěchala jsem do knihkupectví pro svou kopii.

Evina.Cetba
11.10.2018 5 z 5

Inspirativní, imponující kniha plná pozitivních myšlenek. Prvorepublikové herečky měly opravdu něco do sebe. Musím se přiznat, že u těch současných neshledávám tolik elegance, grácie, zajímavosti a sympatií. Nesouvisí to jen s nostalgií, kterou mám k černobílým filmům. Aura, vitalita a snaha nevzdávat se navzdory překážkám, ke kterým patří například i vysoký věk... Paní Zitě elán, o který se má člověk snažit do posledního dechu, opravdu nescházel.

IvonaK
14.06.2018 5 z 5

Bylo to krásné početní a zároveň dojemné z toho důvodu že si i nějáká prvorepubliková herečka dokázala vážit života.

kob
17.03.2018 5 z 5

Dáma s neuvěřitelně šťastnou povahou. Zásada jejího tatíčka - VŠECHNO JEN KE KOLENŮM - už mi pomohla v mnoha vypjatých situacích. Svým pozitivním přístupem k životu i v hodně těžkých dobách je velkou inspirací.

jakafe
08.10.2015 3 z 5

Pokud se chcete přenést do časů minulých, dozvědět se o tehdejší výchově, hodnotách, jídle, zvycích a samozřejmě i o životní cestě Zity Kabátové a jejích radách ku dlouhověkosti, zkuste se začíst do této knihy. Z povídání paní Kabátové dýchá vlídnost, skromnost a velká chuť do života.