IvikaS IvikaS komentáře u knih

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Tak tohle bylo strašné, mám z té knihy noční můry a už nikdy to nechci číst. Hrůza pomyslet, že to je všechno pravda.

17.01.2019 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Šokující a hluboce lidské. Souhlasím, že by to měla být povinná četba na škole a sjezdech KSČM.

07.01.2019 5 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Strašné, co jsou někteří lidé schopni udělat dětem a to i vlastním. Nechápala jsem, co si Irene namouvala, že se k matce pořád vracela.

06.01.2019 4 z 5

Kniha Života Kniha Života Tamara Klusová

Viděla jsem ilustrace, četla texty a nějak tomu nerozumím, hvězdička za obálku to je to jediné co se mi na knize líbilo.

05.01.2019 1 z 5

Kniha odpuštění Kniha odpuštění Desmond Tutu

Moc zajímavá a čtivá kniha, ze které vyzařuje klid a naděje.

03.01.2019 4 z 5

Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zítra bude líp: Kronika míru, války a exilu Zdena Kaprálová

Skvělá kniha.

01.01.2019 5 z 5

Básničky o zvířátkách Básničky o zvířátkách Ivona Ďuričová

Hezké, originální a jednoduché básničky.

11.12.2018 4 z 5

Pan King prostě umí.

02.11.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvělé, výborná kniha napsaná s velkým citem pro lidskou povahu. Jsem ráda, že i u nás na malém českém rybníčku máme tak dobré spisovatele.

04.10.2018 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Napínavé, žádná hluchá místa.

08.09.2018 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Napínavé, dobře se to četlo.

06.09.2018 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Tenhle příběh mě bavil. Fakt, fakt.

04.09.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Příliš krátké, málo intenzivní.

03.09.2018 3 z 5

Havanská bouře Havanská bouře Clive Cussler

Napínavé, o tom žádná ale nemám ráda dělení lidí na černé a bílé klobouky, na smrtelníky a MacGyvery.

03.09.2018 3 z 5

Voyeur aneb Muž, který se dívá Voyeur aneb Muž, který se dívá Alberto Moravia (p)

Dodo mi přijde jako slaboch a jeho žena, která čeká až mu dojde něco, co by normálního člověka nenapadlo a jeho otec, který se tak předvádí, no to je rodinka k pohledání. Zajímalo by mne jak bude probíhat rodinná večeře.

03.09.2018 4 z 5

Program pro přeživší Program pro přeživší Chuck Palahniuk

Nejděsivější popis lidské společnosti jaký jsem kdy četla.

31.08.2018 4 z 5

Jarní horečka Jarní horečka Pelham Grenville Wodehouse

Tak to nebylo nic pro mne. Neseděly mi ani postavy ani druh humoru.

26.08.2018 2 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Zvláštní kniha, dobře se četla.

21.08.2018 4 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Začátek skvělý, prostředek přehlcený množstvím postav a konec splácaný ze všeho možného. Dokázala bych si to představit jako strašidelný seriál, kde by každá postava měla dost prostoru na rozvinutí svých problémů a fobií, tady to spíše mátlo a některé linie se úplně vytratily, například jsem marně čekala na to, kdy se objeví tunel. Nicméně jazyk autora je příjemně čtivý a na prvotinu to není špatné.

14.08.2018 3 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Jazyk týnů mě neskutečně iritoval a hlavní hrdina byl grázlík k pohledání. Přesto to bylo poutavé čtení.

26.07.2018 4 z 5