IvikaS IvikaS komentáře u knih

Strašidlo minulosti Strašidlo minulosti Jaroslav Velinský

Knihu jsem si půjčila v knihovně jenom díky té obálce od Jaromíra 99 a rozhodně nelituji protože obsah je stejně zdařilý jako obal.

13.03.2024 4 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Velmi originální, jen ten konec byl takový splácaný. Vázala jsem mezi 4 nebo 5 nakonec kvůli prostředí a době ve které se kniha odehrává dávám 5, a určitě si od autora ještě něco přečtu.

04.03.2024 5 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Čtivé ale naivní. Taková pohádka.

21.02.2024 3 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

(SPOILER) Neschopný uspět sám ve světě a najít si nějaký cíl nebo kariéru raději ve jménu lásky ničí život a manželství své vyvolené. Romantického hrdinu si představuji jinak, méně sobecky.

20.02.2024 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Kniha mě překvapila svojí kompleksností a hlavně silnými ženskými postavami. To jsem v knize z roku 1965 opravdu nečekala. Konec mi přišel useknutý jako by tam chyběla kapitola ale asi je to tím, že je to první díl. Rozhodně stojí za to.

21.01.2024 5 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Smekám před autorkou, která dokázala napsat napínavou a strhující knihu, přestože je jasně dané co se bude dít a jak to dopadne.

20.11.2023 5 z 5

Dcera královská: svatá Anežka Česká Dcera královská: svatá Anežka Česká František Křelina

Jako audiokniha to bylo působivé ale jako klasickou knihu bych to možná nedočetla. Poetický jazyk se mi lépe poslouchá než čte. Kniha mě inspirovala k tomu abych si vyhledala postavy z našich dějin a taky jsem se poprvé setkala s pojmem Interdikt. Obohacují příběh.

10.11.2023 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Bohužel ten konec to zabil. Nelogické, neuvěřitelné, nesmyslné a ještě to největší klišé červené knihovny od dob Šípkové Růženky, které jsem tady fakt nečekala. Čtivost maximální, velká škoda toho slibného začátku.

21.09.2023 2 z 5

Ohnivcova dcera Ohnivcova dcera Angeline Boulley

Skvělá kniha, jen by potřebovala zkrátit nebo rozdělit a rozvést všechna témata ve více dílech. Příliš tu soutěžila o místo indiánska problematika s detektivní a osobní zápletkou. Nicméně všechny tři roviny příběhu byly zajímavé.

04.07.2023 4 z 5

Ženy z La Texu Ženy z La Texu Jan Mašata

To byla blbost.

25.06.2023 1 z 5

Co je ti do toho Co je ti do toho Hana Lundiaková

Paní si tak moc chtěla porozumět až si nevšimla jak sobecky a bezohledně se chová k ostatním. Škoda, že mi konec nedal všechny odpovědi. Jako by Tomin nikoho nezajímal, ani autorku.

04.05.2023 3 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Název odpovídá obsahu. Nespoutaná, odvážná a frivolní hlavní hrdinka je příjemné osvěžení po těch ukňouraných a sebeřešících ženských postavách se kterými se bohužel setkávám v knihách častěji. Majitelé plesnivého panství to asi viděli stejně. Kniha má vpravdě goticky temnou atmosféru lehce protkanou erotickým napětím.

22.04.2023 4 z 5

Ustláno na betonu Ustláno na betonu Elen An

Na to, že je u autorky napsáno, že na knize pracovala 15 let a každou část důkladně procházela, tak jí uniklo, že maturita se neskládá v sedmnácti letech.

20.04.2023 3 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Je nemožné pochopit mentalitu národa, kde považují za nemravné i zapsání jména matky do formuláře na žádost o vydání cestovního pasu.

20.04.2023 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Další nestárnoucí kniha. Doporučuji.

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Nové, osvěžující, propracované. Líbilo se mi prostředí, postavy, styl autorky, humor i všechny dějové linky. Příjemné překvapení a velké nadšení. Rozhodně si chci přečíst i další její knihy.

Úsvit Úsvit Octavia Estelle Butler

Kniha nabízí mnoho témat k zamyšlení a je rozhodně podnětná a čtivá, bohužel jí hodnocení sráží hlavní hrdinka, která jakoby neměla osobnost. Lilith pro mě byla nekonzistentni a neuchopitelná. Možná proto, aby na ní autorka mohla demonstrovat všechna úskalí kontaktu s neznámou civilizaci. Bohužel je u někoho, kdo vás kompletně provází dějem absence charakteru docela na škodu.

20.04.2023 3 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Nesedl mi hlavní hrdina, strašně mě iritovalo jak se choval.

11.03.2023 2 z 5

Dokonalý vzhled Dokonalý vzhled Blake Pierce

Je to taková jednoduchá oddechová detektivka pro pobavení, mozek není potřeba zapojovat. Styl je čtivý ale dráždilo mě jak u každého popisu postavy nechyběla váha a výška.

10.02.2023 3 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Usnula jsem u toho a to bych u příběhu o gigolovi a nájemném vrahovi nečekala.

16.01.2023 2 z 5