Kniha odpuštění

Kniha odpuštění https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292995/bmid_kniha-odpusteni-xb9-292995.jpg 4 4 2

“Odpuštěním přinášíme mír sobě i celému světu,” říká jihoafrický arcibiskup Desmond Tutu. Nositel Nobelovy ceny za mír a Templetonovy ceny byl v životě svědkem těch nejhorších zločinů, jaké jsou lidé schopni spáchat. Tuto knihu napsal spolu se svou dcerou a odpovídá v ní na otázku, již si oběti hrůzných a nespravedlivých činů častou kladou: Jak mám odpustit? Autoři vysvětlují, co má člověk dělat, aby dokázal odpustit těm, kdo mu ublížili, osvobodil se od hořkosti a nenávisti a dosáhl vnitřního klidu. “Odpuštění je největší dar, který můžeme sami sobě dát, jestliže se na nás někdo provinil.“... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Book of Forgiving: The Fourfold Path for Healing Ourselves and Our World , 2014

IvikaS
03.01.2019 4 z 5

Moc zajímavá a čtivá kniha, ze které vyzařuje klid a naděje.

Novotny79
07.12.2018 5 z 5

Pro mne jedna z nejdůležitějších knih, co jsem zatím kdy četl - opravdu život proměňující. Je hrozné, co všechno člověk vymyslí, jen aby mohl druhé zranit, ponížit, učinit jim jakoukoli bolest - vynalézavost téměř nezná hranic. Ale Desmond Tutu říká, že i přesto "neexistuje nic, co by člověk nemohl odpustit, a není nikdo, kdo by si odpuštění nezasloužil"...zní to téměř až nemožně, zvlášť když máte nějaké obrovské zranění, ale po přečtení knihy zjistíte, že to není utopie. Líbilo se mi i to, jak Tutu cituje básníka H.W.Longellowa: "Kdybychom si mohli přečíst tajnou historii svých nepřátel, v životě každého z nich bychom nejspíš našli tolik smutku a utrpení, že bychom je za nepřátele přestali považovat."...velká pravda, odzkoušeno životem:-). Na knihu jsem narazil ve výprodeji asi za 29 Kč, škoda, že měli posledních pár kusů. Koupil jsem 2 a kdyby bylo možné, koupím deset a budu rozdávat přátelům a možná i "nepřátelům". Kdo máte doma a ještě jste nestihli přečíst, běžte do toho. Kdo se plácáte ve zraněních z minulosti, zkuste si ji někde sehnat (ve volném prodeji už asi jenom jako e-kniha) a dejte si čas s jejím čtením i s prováděním uvedených rituálů. Přeji příjemné a uzdravující čtení. JN

zdraví pozitivní myšlení

Autoři knihy