Jarní horečka

Nad zámkem Beevor se rozklenul krásný den. Tetelí se šveholením ptactva a mocnými přísliby. Nic z toho však nemůže rozehnat chmury lorda Shortlandse, který touží uniknout ze zámku a z bdělého dohledu své dcery Adély, která železnou rukou všem vládne. Jak jiný by byl život, kdyby měl lord Shortlands dvě stě liber, mohl si koupit hospodu, oženit se s kuchařkou a tak navždy uniknout z ovzduší zámku, prosyceného vůní ovomaltiny, do radostného života, libě vonícího po whisky. Nic však není ztraceno… vždyť lord Shortlands má ještě další dceru, která má nápaditého nápadníka a všichni tři vymyslí znamenitý plán. Jarní horečka je dalším z dlouhé řady úsměvných románů P. G. Wodehouse, do jehož idylického světa, který tento mistr situačního a slovního humoru vytvořil, s potěchou vstupují další čtenářské generace....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27845/jarni-horecka-9Uk-27845.jpg 430

Spring Fever (1948)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Vyšehrad

bobo7592
16.11.2018

Wodehouse = výborné čtení na dobrou náladu.

vikaa
19.10.2018

Už dlouho jsem se chystala přečíst něco od Wodehouse, ale k jeho dílku jsem se dostala až v rámci čtenářské výzvy. Nelituji toho, ale rozhodně to není můj šálek čaje Taková malá jednohubka, která neurazí, ale nenadchne. Dvě a půl hvězdy, řekla bych.

alenkacermi
24.09.2018

Jsem zklamaná. Asi nerozumím anglickému humoru, přišlo mi to spíše tragikomické. Vůbec jsem se nemohla začíst. Souhlasím, že jako divadelní hra by to nemuselo být špatné.

IvikaS
26.08.2018

Tak to nebylo nic pro mne. Neseděly mi ani postavy ani druh humoru.

Vidlička
19.04.2018

Děj zbytečně rozvleklý, postavy nesympatické, ale hlášky boží! Nejlepší byl samozřejmě Stanwood, který neomylně při každém vstupu do místnosti zakopl o koberec a něco schodil :-DDD.

Teresita
02.02.2018

Musím teda říct, že mě kniha moc nenadchla, myslím, že příběh by byl lepší jako divadelní hra. Děj se odehrává na zámku Beevor, kde žije zchudlý Lord Shortland se svou oblíbenou dcerou Terry, namyšlenou a panovačnou dcerou Adélou a jejím bohatým manželem. Hlavních postav je tam asi ještě pět a všechny jsou nesympatické, všichi myslí jen na peníze, ženy se chtějí vdát jen za bohaté zajištěné muže. Myslím, že se jedná také trochu o satiru, autor se vysmívá tehdejší vyšší společnosti zaměřené na peníze, vysmívá se šlechtě, která přichází o své postvení ve společnosti. Hezky je zde vystižená anglická vyšší společnosti tehdejší doby.

Olia
19.06.2016

no prostě klasika..:-)

Merlinit
18.03.2014

Miluji neohrožené mladíky, kteří se tváří v tvář dívce svého srdce chovají jako neschopní ťulpasové.