IvikaS IvikaS komentáře u knih

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Naivní romantická linka s nereálnými hlavními postavami ale příjemný druh humoru.

30.06.2021 3 z 5

Překážel mi tam Mercer, nepochopila jsem ho.

27.05.2021 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Nedočteno, v poslední době jsem četla o příliš mnoha slabých ženách a manipulativních mužích. Vrány a Já jsem hlad se mi moc líbí ale tady už to nadávám.

26.05.2021

Měli jsme to soudružce rozmluvit Měli jsme to soudružce rozmluvit Magda Vilvento

Nenásilně podaná výpověď o životě tří žen v komunistickém Československu. Skvělé, mile překvapilo. Hezká a originální obálka.

25.05.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Zábavné a rozverné sc-fi.

07.05.2021 4 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Zábavné, čtivé a celkem realistické, moc jsem si čtení užíval a zhlédla jsem díky tomu i pár dokumentů o vesmíru. Rozhodně doporučuji jako lehkou zábavu, s Marťanem bych to neporovnávala to je přece jenom vyšší level.

02.05.2021 4 z 5

Údolí panenek Údolí panenek Jacqueline Susann

Moc se i to líbilo a přestože to nebylo žádné velké drama tak se kniha dobře četla. Dávám plný počet protože i po několika měsících stále myslím na Anne.

19.04.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Byla to jedna velká deprese.

14.04.2021 4 z 5

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Škoda, že finální část nebyla víc rozvedená, přišlo mi to trochu odbyté a chování Regan odpovídalo spíše mnohem mladšímu dítěti než dvanáctileté dívce a tvrdit, že ještě nezná sprostá slova? Jinak super počtení.

02.04.2021 4 z 5

Kdo zastaví déšť Kdo zastaví déšť Helena Žáková

Četlo se to dobře a mám chuť podívat se na Kypr ale hlavní hrdinka byla naprosto šílená, protivná a povrchní fuchtle co šlapala po štěstí všem včetně sebe. To není kritika knihy, není nutné se s klíčovou postavou ztotožnovat, stačí, když je uvěřitelná a to Ema je.

14.03.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Není důležité, jestli Igor mluvil pravdu, myslel si, že mluví pravdu nebo jestli vůbec existoval, důležité bylo, že jsem Trhlinu musela číst do dvou ráno.

06.02.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Napínavé, čtivé a celkem originální.

02.02.2021 4 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Víc otázek než odpovědí.

20.01.2021 4 z 5

Skláři Skláři Karel Klostermann

Dobře se čte na to jak je ta kniha stará.

16.01.2021 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Poněkud monotématické a propracovaná je jen část knihy, zbytek působí spíš jako osnova což je škoda. Připadá mi, že ty zajímavé věci jsou potlačeny na vrub nechutnostem, třeba to jak autor slibuje, že se o osudu nějaké postavy ještě dozvíme a pak nic nebo to odbyde jednou větou. Dále se také nic nedozvíme o trestech, které hlavní aktéři ukládají.

15.01.2021 3 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Kniha je to zajímavá ale Manson není zrovna povaha, kterou bych chtěla potkávat.

15.01.2021 4 z 5

Příběh O (komiks) Příběh O (komiks) Anne Desclos

Původní kniha je lepší, vše co Crepax přidal k předloze bylo prostě navíc.

14.01.2021 4 z 5

Oona & Salinger Oona & Salinger Fréderic Beigbeder

Celkem zajímavé ale nic víc.

14.01.2021 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Škoda, že kniha nebyla delší ale i tak má výpovědní hodnotu.

05.01.2021 4 z 5