iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Byla jsem namlsaná autorčinou prvotinou, která je úžasná. A asi i kvůli velkému očekávání jsem dost v rozpacích. Hodně je tu cítit Stephen King, celou dobu to vypadá jako To šmrncnuté Mrtvou zónou. V příběhu bohužel není vůbec nic originálního. Celkový dojem napravuje autorčin styl. Používá nádherný jazyk a zajímavé obraty. Je to rozhodně lepší průměr 3,5/5*.

27.09.2023 3 z 5

Cizinky ve vlaku Cizinky ve vlaku Lisa Unger

Chvilku jsem měla problém, ujasnit si, kdo je kdo. Skáče se mezi postavami a v čase. Příběh je složitý, propletený, ale má to svůj smysl. Bavilo mě to, nutilo to číst neustále dál.

21.09.2023 4 z 5

Poslední léto, kdy jsme byli kluci Poslední léto, kdy jsme byli kluci Bill Rivers

Styl se mi líbil víc než samotný příběh. Je to jedno léto pohledem kluka, který se snaží pomoci bratrovi jak nejlépe umí. Najde přitom přátelství a zjistí, že věci jsou jinak, než si je představuje. Autor napsal knihu stylem, jak takový kluk může myslet a jednat, to bylo moc dobře udělané. Samotný příběh je jednoduchý, možná trochu předvídatelný. 3,5/5*

19.09.2023 3 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Fajn detektivka, svižný děj, uvěřitelné postavy.

14.09.2023 4 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

Neurazí, nenadchne. Námět fajn, začátek vtipný, ale potom už to jen vázlo.

11.09.2023 3 z 5

Jak zvládnout menopauzu přírodní cestou Jak zvládnout menopauzu přírodní cestou Anne Henderson

V knize je pár věcí, které už jsou přežité a vyvrácené (v oblasti výživy). Jiné tipy jsou závislé na způsobu myšlení každé ženy a řada z nich s tím nemusí souhlasit. Ale celkově předkládá kniha dost informací, seřazených tak, že to má hlavu a patu. Snadno se dá vracet ke konkrétním detailům.

03.09.2023 4 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Výborně napsané. S vtipem a nadsázkou, ale ne trapně ani na sílu. Srozumitelné, přehledné.

31.08.2023 5 z 5

Moje roky v Izraeli Moje roky v Izraeli David Borek

Na tuto knihu jsem se velmi těšila, mám ráda styl Davida Borka. V knize je hodně znát, to je paráda. Bohužel obsahem je pro mě kniha zklamáním. Je prakticka celá o politice, doufala jsem v něco jiného. Je jasné, že v této oblasti se tomu nevyhneme, ale tady toho bylo zbytečně hodně a zbytečně detailně. Ráda bych si přečetla příběhy obyčejných lidí, autorovy zážitky z cestování nebo gastronomie, to mi chybělo. Je tu ale hodně fotek, jsou vložené přímo do textu. Z toho jsem byla nadšená, obvykle se dává samostatná příloha a to mě tolik nebaví.

31.08.2023 3 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Romantický příběh, krásně napsaný. I když ne vše dopadne dobře, je to tak mile napsané, že se to hezky čte.

26.08.2023 4 z 5

Provazochodci Provazochodci Josef König

Příjemné čtení, milá jednohubka. Čte se snadno, je humorná, ale ne trapně na sílu, jak jsem to už párkát zažila.

23.08.2023 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Moc hezky napsané. Neokoukané prostředí, detailně popsané. Tak věrně, že některé situace byly zoufale ubíjející. Ale čte se dobře, je plná přátelství a naděje.

21.08.2023 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Asi by stačilo napsat, že je to starý dobrý King. V první části detailně popisuje každý krok hrdinů, každou myšlenku. Není to nudné, nevynechala bych jediné slovo. Pomalu vás chytne, aniž si to všimnete a hltáte stránku za stránkou. A když se dostaneme do magické části, je to až neuvěřitelně přirozené. Není nutné pochopit žádné nové rasy, nebo uspořádání, vše obyčejně plyne jako u nás. King odkazuje na jiná díla a klasické pohádky, ale nevykrádá je, spíš jim vzdává poctu.

17.08.2023 5 z 5

Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody Martina Preissová

Milé čtení, pohodová jednohubka - 3,5/5*.

11.08.2023 3 z 5

Co zpívá Sojka Co zpívá Sojka Lenka Poláčková

Neokoukané prostředí a doba, hodně mě to bavilo. Lehce napsané, dobře se čte. Nejsou zde žádná velká dramata, příběh příjemně ubíhá.

11.08.2023 4 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Fajnově napsané, je dobře, že to udělal sám. Není to lineární příběh, ale řada vzpomínek, které vyvolají jiné vzpomínky. Není to ale zmatené, vždycky vyčerpá téma, než přeskočí jinam.

09.08.2023 4 z 5

Dívka na pláži Dívka na pláži Anna Johannsen

Detektivní linka je dobře napsaná, uvěřitelná, žádné supermanské výkony policistů. Dobře se čte, rychle ubíhá. Soukromé linky bylo víc, než v prvním díle, to bych úplně nepotřebovala. Ale nerušilo to.

08.08.2023 4 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Není to špatné, ale nějak mě to nesedlo tak dobře, jako ostatní v sérii. Je to pořád lepší, než mnoho jiných podobných knih, ale v této sérii je to pro mě slabší kousek. 3,5/5*

06.08.2023 3 z 5

Dokud neustane vlnobití Dokud neustane vlnobití Kristina Janů

(SPOILER) Námět byl fajn, ale styl byl docela naivní. K žádné postavě jsem si nedokázala udělat nějaký vztah. Hlavní hrdinka pořádně nic nedělala, jen visela na každém, koho potkala. Všichni byli ufňukaní, chovali se jako puberťáci. Konec byl dost červená knihovna, naví trochu uspěchaný. Nebylo to špatné, jen myslím, že se autorka v budoucnu víc vypíše a jiná kniha mi sedne víc.

04.08.2023 3 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Opět super napsané, napínavé. Padouch je sice dost průhledný, ale nevadilo mi to, četla jsem dál s chutí.

02.08.2023 4 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Příběh je zajímavý a poučný. Je plný detailů, které je rozhodně dobré znát. Ale styl knihy mě nesedl, nijak zvlášť nezaujal.

29.07.2023 3 z 5