Poslední léto, kdy jsme byli kluci

Poslední léto, kdy jsme byli kluci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516909/bmid_posledni-leto-kdy-jsme-byli-kluci-wSe-516909.jpg 4 12 4

Píše se léto roku 1968 a Jackův nejstarší bratr Pete oslaví zanedlouho své osmnácté narozeniny, po nichž může být povolán do války ve Vietnamu. Jack náhodou zaslechne čísi poznámku, že slavní muži k odvodu nemusí, a ve své mladistvé naivitě tomu bezvýhradně uvěří. Vymyslí skvělý plán, jak bratra zachránit – udělá z něj hrdinu. Když je však jejich domov ohrožen chamtivými developery a vystaven dalším nevídaným nebezpečím, nejde už jen o záchranu Petea, ale celého města. Poslední léto, kdy jsme byli kluci je povznášející příběh o síle rodiny a přátelství, o prvních láskách a drahocenných posledních dnech dospívání.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Last Summer Boys

Szilvia1
01.02.2024 5 z 5

Poslední léto,kdy ještě byli bratři spolu a vyváděli jednu neplechu za druhou a pak se jeden z bratřu vydal na jiné(živější) dobrodružtví.Je to krásně napsaný příběh o rodině,a o jejich přátelích jak si navzájem pomužou,když je jeden z nich v nebezpečí.Krásný příběh.

Knižní střípky
23.10.2023 4 z 5

4,5*/5

Bylo mi moc dobře u Jabloňové říčky, ráda jsem byla svědkem klučičích vylomenin během jednoho horkého léta, zlomového pro hrdiny z této knihy. A byť by někdo mohl namítnout, že příběh byl hodně naivní, já si v tomto případě myslím, že právě v tomto tkví jeho kouzlo a síla.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

čef
22.10.2023 4 z 5

Zatím má kniha velmi nízké hodnocení na to, jak je kvalitní, ale to se jistě vbrzku změní. Život americké rodiny v době vietnamské války někde na venkově je totiž velmi dobře popsán. Pomáhá rovněž vyprávění očima malého chlapce, který se snaží v tomto světě vyznat. Je to také dojímavý příběh o soudržnosti rodiny a boje za její udržení. Dobré, k přečtení vhodné.

iveta3689
19.09.2023 3 z 5

Styl se mi líbil víc než samotný příběh. Je to jedno léto pohledem kluka, který se snaží pomoci bratrovi jak nejlépe umí. Najde přitom přátelství a zjistí, že věci jsou jinak, než si je představuje. Autor napsal knihu stylem, jak takový kluk může myslet a jednat, to bylo moc dobře udělané. Samotný příběh je jednoduchý, možná trochu předvídatelný. 3,5/5*