iveta3689 iveta3689 komentáře u knih

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Ze začátku dobré, dobře napsané. Ke konci už se vše opakovalo. Postavy sice zajímavě vykreslené, ale podivné, neudělala jsem si vztah s nikým.

05.12.2023 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Dobře napsané, napínavé, překvapivé. Postavy jsou tak prokreslené, že mi nebyly jedno.

30.11.2023 4 z 5

Smrt v temnotách Smrt v temnotách J. R. Ellis

Neslané, nemastné, utahané. Zvláštní přeskakování mezi postavami také nepřispělo plynulosti děje. Samotný detektivní příběh by asi byl dobrý, ale omáčka kolem ho úplně zabila.

29.11.2023 2 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Námět a děj není nic převratného. Je to ale dobře napsané, čte se samo a je to příjemné čtení.

26.11.2023 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Detektivní linka super, jako vždy. Některá místa byla na můj vkus příliš nechutná, zbytečně, ději to nijak nepomohlo. Za to ubírám půl hvězdičky, takže 4,5/5*. Jinak je to další skvělý kousek a už se těším na příští díl.

21.11.2023 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Námět asi fajn, ze začátku byl příběh pěkně rozběhnutý. Postupně to ale vázlo a konec byl dost překombinovaný. Škoda, protože detaily příběhy byly dobré, atmosféra věrně vykreslená. Lepší průměr, ale nic převratného 3,5/5*.

14.11.2023 3 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Nebylo to špatné, nesmí mít člověk přehnaná očekávání. Celkem dobrá detektivka, snadno se čte, odsýpá. Závěr mi přišel trochu zjednodušený, ale nevadil.

09.11.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Souhlasím, že to není thriller, ale spíš duchařina. V každém případě je to dobré, napínavé a mrazivé.

06.11.2023 4 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Příběh se vyvíjí přesně tak, jak jsme v tomto žánru zvyklí. Zvrat přijde přesně v danou dobu, pak jsme uchlácholeni plynulým vyšetřováním, aby před koncem nastal jiný zvrat. Ona ta osnova asi nejde vymyslet nějak převratně jinak. Nebylo to ale špatné, autor má zajímavý styl, dobře se čte. Postavy jsou zajímavé.

02.11.2023 4 z 5

Den popela Den popela Jean Christophe Grangé

Dobrá zápletka, napínavě zpracované. Oba hlavní hrdinové jsou stejní jako v minulých dílech. Dobře se četlo.

30.10.2023 4 z 5

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Moc pěkně napsané. I když autorka přiznává, co vše si vymyslela, je to uvěřitelné.

27.10.2023 4 z 5

Devátý neznámý Devátý neznámý Jan Gardner

Milé, vtipné, napínavé.

27.10.2023 4 z 5

Debutantka Debutantka Jan Gardner

Dobré. Zajímavý námět, neokoukaný. Pěkné zpracované, i když některé výrazy se mi do dané doby moc nehodily.

24.10.2023 4 z 5

Ostrov Ostrov Samuel Bjørk (p)

Stejně jako ostatní ze série - napínavé, dobře napsané. Krátké kapitoly se snadno čtou a pobízí k dalšímu čtení. Dobře vystavěný příběh, hrdinové se chovají uvěřitelně.

20.10.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Dobře napsané, děj pěkně odsýpá. Je sice předvídatelný, je to přesně ta zápletka i zvrat, kterou každý čeká, ale nijak mi to nevadilo.

16.10.2023 4 z 5

Opět další autorova kniha skvěle promyšlená a sestavená. Výběr pana doktora je na jedničku s hvězdičkou. Je to zajímavý člověk, se smyslem pro humor, sarkasmus, ale i s pokorou a pochopením. Kdo ho sleduje na instagramu, ví. Pan Moravec umí geniálně dávat otázky a doptávat se, ale i nechat tázané mluvit.

14.10.2023 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Výborně napsané. Perfektně kladené otázky. Autor se umí doptat, ale i nechat pana profesora mluvit. Čte se jedním dechem. Ostatně jako jiné autorovy knížky.

09.10.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Evidentně nejsem cílová skupina takové knihy, protože s hodnocením půjdu proti všem. Romantické to asi bylo, vtipné nijak zvlášť. Hlavní hrdinové se chovali jako malé děti, dialogy byly minimálně zvláštní.

06.10.2023 2 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha mi už od začátku připoměla jinou, takže jsem tušila, jakým směrem se bude příběh ubírat. To ale nesebralo na napětí, autorka ho napsala velmi dobře. Překvapil mě jeden z motivů hlavní hrdinky, to bylo příjemné zpestření.

03.10.2023 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Dobré, napínavé, některé pasáže zbytečne natahované. Celkově lepší průmer 3,5/5*.

30.09.2023 3 z 5