Diana: Královna srdcí

Diana: Královna srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496741/bmid_diana-kralovna-srdci-Atw-496741.png 4 51 11

Londýn, 1978: Sedmnáctiletá Diana Spencerová je pozvána na hru póla. Sama pochází z jednoho z nejprestižnějších šlechtických rodů v zemi a svět, v němž se dnes ocitla, jí není cizí. Naopak, začíná zde flirt s budoucím králem Velké Británie, který navždy změní její život: O necelé tři roky později stojí před 3500 pozvanými hosty v katedrále svatého Pavla a slaví svatbu století. Ale přestože jí každodenní život v královské rodině s přísným protokolem nevyhovuje a Charles její lásku neopětuje, najde si svou vlastní cestu – a svět jí brzy bude ležet u nohou...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Kontrast

Diana: Königin der Herzen , 2021

cleopatra11
07.03.2024 5 z 5

Nádherná kniha. Při čtení mi to v hlavě běželo jako film, kopie Koruny. Velmi jemně a citlivě popsány pocity jak Diany, tak Charlese.

MarNe
03.03.2024 5 z 5

Příběh Diany zná asi každý. Autorce se však podařilo zmapovat ho čtivou formou a to tak, jako by se nám odehrával přímo před očima. Mnohdy to není úplně radostné čtení. Bolest, zrada, zklamání z některých pasáží přímo sálá.

Kokoska92
25.02.2024 4 z 5

Předsudky nejsou nic než klec, ve které žijeme dobrovolně, abychom nemuseli nic cítit, ničemu se učit, nic vědět. Ten, kdo odsuzuje druhé, nikdy nepřekročí své vlastní hranice a neporoste. Ten, kdo odsuzuje druhé hodil sám sebe přes palubu.

Knížka o princezně Dianě se mi líbila, i když to bylo velmi smutné a bolestné čtení. Jako malá jsem toužila být princeznou, žit si na zámku a nechat se obskakovat různými sloužícími. Teď jsem ale vděčná za svůj všední život a za možnost radovat se z maličkostí. Být šlechticem určitě není jednoduché.

Zuzulinka
03.11.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Moc smutné.

iveta3689
27.10.2023 4 z 5

Moc pěkně napsané. I když autorka přiznává, co vše si vymyslela, je to uvěřitelné.

1v8na
05.10.2023 4 z 5

Životopisný román,. který byl čtivý. Sice mě mátlo přeskakování let, nicméně když už jsem se v tom zorientovala, bylo to fajn.
Velmi oceňuji tu možnost, že byla kniha psaná ve formě z pohledu Diany. Více mi ji to přiblížilo.

AndreaP.
12.09.2023 5 z 5

Tato kniha je velmí zvláštní, je krásná a smutná - jelikož všichni na světě ví, jak život princezny skončil. Právě o jejím životě už bylo napsáno mnoho, ale toto je pojato jako román, o to více se člověk dokáže vcítit do jejího myšlení a myslím si, že se autorce velmi podařilo přiblížit to, jak to vlastně pocitově pro Di bylo. Smekám před autorkou.

natynka21
10.09.2023 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale tato kniha ve mně vyvolávala nesmírně rozporuplné pocity, připadala jsem si jak na horské dráze. Napříč stránkami jsem si nebyla jistá, zda chce autorka královně srdcí vzdát hold nebo ji pošpinit. Za mě tato kniha nepřináší nic nového, je složená ze známých, dokola omílaných faktů a vymyšlených pocitů a dialogů, což je ostatně uvedeno již v úvodu. Nejsem příznivcem takových knih.

ToVy
26.08.2023 4 z 5

Ač má kniha pouze rámec skutečnosti, to co se dostalo na veřejnost a je veřejně podložitelné, zbytek je zcela smyšlen, hlavně dialogy, musím říct, že podle mého pocitu se autorka velmi přiblížila realitě. Velmi pěkně napsané a čtivé.

Ka.Kubi
24.05.2023 5 z 5

Diana královna srdcí je kniha psaná na základě skutečných událostí, které známe z článků a knih,ale zároveň je tato kniha výjimečná tím,že je psána jako román a tudíž se tady více Dianě přiblížíte a ještě o to víc prožíváte její osud společně s ní...

iceVS
18.05.2023 5 z 5

Pro mě byla Diana ikonou, měla jsem ji ráda.
Kniha je napsaná velmi poutavě, čtenář musí mít pocit, že je v srdci dění. Překvapilo mě, že je autorka tak mladá, kniha je fakt líbivá.
Jen zas těch nezbytných pár gramatických trapasů kazí mé nadšení, škoda, škoda.

Diana, princezna z Walesu, 1961-1997

Autorovy knížky