ivana02 ivana02 komentáře u knih

Chlapec a jeho pes na konci světa Chlapec a jeho pes na konci světa Charlie Fletcher

Kniha přesně podle mého gusta. Postapokalyptický žánr mám ráda, jsou tam psi a osamělý poutník, který se vydává přes liduprázdnou (téměř) zemi. Místy depresivní čtení, ale tak to má být. Ke konci knihy jsem byla překvapená něčím, co jsem vůbec neočekávala, ač náznaky tam byly. Vynikající příběh.

17.02.2020 5 z 5

Bišonek hledá domov Bišonek hledá domov Susan Hughes

Na knížku jsem náhodou narazila v knihkupectví a protože je o bišonkovi, musela jsem si ji koupit. Ona je dokonce o třech bišoncích, takže zcela nekriticky dávám pět hvězdiček :-) Milá dětská knížka.

10.02.2020 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Nápad sice originální, ale překombinované. U třísté strany jsem to chtěla vzdát a měla jsem to udělat. Množství postav, které se neustále střídají a různě prolínají se dá zvládnout, kvůli tomu je v úvodu i jejich seznam. Děj mi nepřišel nijak moc zajímavý na to, aby kniha byla tak tlustá. Některé věci nebyly vysvětlené, konec totálně zamotaný a složitý. Příběh mi nic nedal, nevyvolal žádnou emoci.

10.02.2020 2 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Minulý měsíc jsem si koupila dvě knížky od autorky a obě jsou více než skvělé. V mnoha obrázcích se vyskytují i knížky a na některých stránkách jsem se poznávala. Kdyby knížka existovala v době, kdy mi bylo dvacet, třicet, byla by celá o mně :-) Teď jsem již zralá žena, zocelená životem.

05.02.2020 5 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Druhá knížka od Marie Kondo. Tentokrát jsou zde i názorné návody jak ukládat věci do úložných prostorů a jak skládat oblečení. V tomto směru pro mne knížka nebyla objevná, protože na autorku se dívám i na YT a tak její tipy na skládání prádla již delší dobu praktikuji. Některé vychytávky dělám celý život a byla jsem ráda, že jsem se díky autorce ujistila, že nejsem sama. Její filozofii jsem si oblíbila, snažím se stále třídit a nechávat si věci, které mě opravdu těší.

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Kniha o knihkupectví? Tu jsem si musela hned zarezervovat. Skutečný deník skotského knihkupce, velice zajímavý, milý, vtipný. Den po dni se celý rok dozvídáme, jak to v knihkupectví chodí, jak (ne)nacházejí objednávky a jaká je tam zima. Peripetie se zaměstnanci, s Amazonem a hlavně se čtenáři, kteří si chtějí koupit knížky či je naopak prodat. Skvělá kniha pro všechny milovníky knih.

05.02.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Dokonalost! Knihu jsem si rovnou koupila, protože mi bylo jasné, že tuhle nutně potřebuji. Nádherné, milé počtení - pokoukání. Naprosto ve všem jsem se poznávala, až na dvě výjimky - na rozdíl od autorky nepiji čaj, ale kávu a nemám rozečteno víc knih najednou. Bylo to milé zjištění, že nejsem jediný cvok, který čichá ke knihám, ňuchňá se s nimi, netrpělivě očekává další díl a hlavně - když se mi nějaká kniha moc líbí, všem jí nejen doporučuji, ale dá se říci, až agresivně vnucuji!
Knížku jsem zatím neuložila a mám ji vystavenou, abych se kochala :-)

V sibiřských lesích V sibiřských lesích Sylvain Tesson

Pro mne trošku zklamání. Očekávala jsem to, co bylo v anotaci - muž se rozhodne žít sám u sibiřského jezera. Sice tam sám byl, ale často chodil někam na návštěvy, občas přišel někdo k němu a v půlce pobytu dokonce odjel na víc jak týden do města kvůli vízu. Po celou dobu filozofoval, což nebylo špatné (dost mluvil i o knihách), ale hlavně chlastal. A to mě opravdu nebavilo číst, kolik denně vypil vodky.

05.02.2020 3 z 5

Paměti imaginárního kamaráda Paměti imaginárního kamaráda Matthew Dicks

To byla paráda! Knihu jsem objevila náhodou, zaujal mě název i obálka. Když jsem si přečetla anotaci, bylo mi jasné, že taková zvláštní kniha je přesně pro mne. Originální téma, kdy celý příběh vypráví imaginární kamarád autistického chlapce. Perfektní, nevšední kniha, kterou rozhodně doporučuji.

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Další kniha od mé oblíbené autorky. Příběh skvělý, napínavý, z prostředí psychiatrické léčebny. Jako vždy se mí detektivní linka líbila. Zato se mi opět nelíbila linka soukromého života vyšetřovatelky. Respektive je mi nesympatická - nechápu, že si pořídí dvě děti, je rozvedená a na prvním místě je pro ní práce a zase práce, evidentně děti zanedbává a práci upřednostňuje. Já být sociální pracovnice, tak jí je odeberu :-)

05.02.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Princ Ládík nezklamal ani tentokrát. Měla jsem zbytečné obavy, jestli putování po Evropě bude tak záživné a vtipné, jako předchozí, exotické cesty. Psáno stejným stylem, jako předchozí knihy, což mi vyhovuje. Autor si ze sebe umí udělat legraci a s vtipem vše popisuje a komentuje. Ve stejném stylu jsou i ilustrace, grafické zpracování je naprosto úžasné a stále lepší. A jak to celé sérii vedle sebe sluší! :-)

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Originální téma, kniha měla spád, napětí. Četla jsem jí rychle, protože jsem byla nedočkavá, jak se děj bude vyvíjet. Zvláštní, uzavřený svět, nikdo neví, co v Oblasti X očekávat. a jak se v ní lidé budou chovat. Jsou i další díly, ale upřímně nevím, jestli se do nich pustím, nemají zas tak dobré hodnocení. Ale uvidím, v každém případě se mi kniha moc líbila.

05.02.2020 4 z 5

Setkání o Vánocích Setkání o Vánocích Abby Clements

Od začátku víte, jak se příběh bude vyvíjet a jaký asi bude konec. Přesně to jsem očekávala, milý předvánoční příběh.

Kouzlo Vánoc Kouzlo Vánoc Cathy Kelly

Kniha totálně mate obálkou. Naprosto nechápu nakladatelství - grafika - kteří ji stvořili a zmátli čtenáře. Co vám evokuje růžová, postříbřená obálka? Romantiku. Název by měl napovídat, že příběhy budou o Vánocích. Ani jedno není pravda. Pouze asi tři povídky (ke konci knihy), jsou z vánočního období.
Povídky jsou vážnější, hlavní hrdinky jsou spíše zralé dámy, některým je kolem sedmdesátky. Je to knížka o nových začátcích (ani ne vztahových), rozhodně zde nehledejte zamilované náctileté slečny. Knihou jsem byla nadšená, ale své čtenáře si vzhledem k matoucí obálce nenajde. Naopak, kdo čeká romantiku, bude zklamán. Já z ní byla nadšená a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

24.01.2020 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Krásná vánoční YA, přesně co jsem očekávala. Co jsem očekávala, to jsem dostala. Nenáročný, milý, vánoční příběh. Jako bonus jsem se dozvěděla o farmách na vánoční stromky a způsob život rodin, které je pěstují a pak prodávají. Ideální na předvánoční čas.

24.01.2020 4 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Knížka je od nakladatelství Kazda, takže ač beletrie, věděla jsem, že v ní bude část spíše naučná. Na to jsem byla připravená a těšila jsem se, že se aspoň dozvím více o včelách a budu to mít hezky "zabalené" v příběhu. Jenže to bylo přesně naopak. Byla to naučná a příběhem pouze šmrnclá. Sice tam bylo hodně zajímavostí a pro mne novinek, co se týče včel, ale bylo to na mne až moc. Vnímala jsem jí jako devadesát procent naučnou a pouhých deset příběh... Knihu jsem v polovině vzdala.

24.01.2020 2 z 5

Jules Verne - Ledová sfinga Jules Verne - Ledová sfinga Josef Blažek

Všichni čtou komiksy, nebo jak se dnes honosně říká - grafické romány. Nikdy mě moc nelákaly, ale když plno lidí o nich tak hezky mluví... V knihovně jsem náhodou narazila na Ledovou sfingu a byla jsem přesvědčená, že tento komiks se mi líbit bude. Spojení Julese Verna a Karla Zemana vypadalo dokonalé. No... nelíbil se mi. Kniha je u nás zařazena pro mládež, ale že by to bylo tím, to se mi nezdá. Příběh ve mne nevyvolal žádné emoce, za chvilinku byl "přečtený"... a nic.

Tsu'tejův příběh Tsu'tejův příběh Sherri L. Smith

Asi můj poslední pokus o komiks. Já si nedám pokoj, tak strašně ráda bych v nich zašla zalíbení. Když se v novinkách objevil Avatar, musela jsem si ho půjčit. Film Avatar totiž miluji a často si ho pouštím, doma na něj brblají. V komiksu se mi líbily ilustrace (to je jasné), ale to bylo asi tak jediné. Příběh nic moc a hodně mi tam vadily komiksové "výkřiky" typu "buch, prásk, svist, polk., apod.) Ty mě vyloženě rušily a přišly mi až směšné. Leda že by to byla parodie, což ale asi nebyla.

Křik Křik Nicolas Beuglet

Doporučila mi ji kamarádka, já bych si ji asi jen tak nepůjčila, je totiž pěkná tlušťoška (kniha, ne kamarádka :-) ). A dost špatně se mi tahala kabelce. Neudělala jsem však chybu, příběh byl originální, inspirovaný skutečnou událostí, o to více mě zaujal. Poslední třetina knihy byla rychlá a akční, četla se velmi rychle a ve volných chvílích jsem jí s chutí otvírala.

24.01.2020 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Romanťárna, jak má být. Pro milovnice Jany Eyrové, autorka se jí nechala hódně inspirovat. První polovina se mi líbila hodně, ve druhé už mě děj trošku nudil, protože to bylo pořád to samé, předvídatelné a čím dál víc jsem tam viděla již zmiňovanou Janu Eyrovou.