ivana02 ivana02 komentáře u knih

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Hlavní hrdina se kvůli svému vzhledu schovává před společností pod zemí. Všichni lidé jsou totiž pohledem na něj zděšeni. Celou knihu se snažíte dovtípit, co je na něm ohavného a zjistíte to až na úplném konci a budete hodně překvapeni. Akční a napínavá kniha, velice zajímavý děj i rozuzlení.

02.06.2020 4 z 5

Psi v akci!: Neuvěřitelné, ale pravdivé psí příběhy z celého světa Psi v akci!: Neuvěřitelné, ale pravdivé psí příběhy z celého světa Kimberlie Hamilton

Dětská knížka o psích hrdinech, pravdivé příběhy. Nutnost i pro dospělé milovníky psů. Krásné ilustrace od různých autorů.

02.06.2020 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Napínavá detektivka. Pachatel unáší ženy, drží je v zajetí, mučí a nakonec je vrátí na svobodu, jenže už jsou z nich "polámané panenky"... Drsnější čtení, doporučuji.

02.06.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak to jsem si vychutnala. Kniha má přes pět set stran, já ji měla za tři dny přečtenou. Je to klasický Braun - všechny jeho knihy jsou psány podle stejného scénáře. Opět kniha nacpaná fakty, která jsem si posléze ověřovala a zjišťovala si o nich víc na internetu. Dozvěděla jsem se zase plno nových informací, na které v běžné beletrii nenarazíte. Takže nutně potřebuji vidět Guggenheimovo muzeum v Bilbao.

01.05.2020 5 z 5

Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Umění závodit v dešti aneb Jak jsem byl psem Garth Stein

Kniha, resp. pejsek, nepopisuje ani tak psí život, jako spíš příběh hlavního hrdiny. Velké části jsou věnované popisům automobilových závodů, ty jsem pak už přeskakovala. Pokud by to byl skutečný příběh, ještě bych to zkousla, ale příběh byl prvoplánovaně dojemný. Kdo čeká příběh o psu, bude zklamaný.

Akta X - Nikomu nevěř Akta X - Nikomu nevěř Jonathan Maberry

Seriálová klasika devadesátých let. Záhady mám ráda a Mulder je fešák, tak jsem se na seriál ráda dívala. Z knížky jsem měla trošku obavy, které se naštěstí ukázaly jako liché. Všichni autoři povídek se svého úkolu zhostili bravurně. Napínavé, má to spád, vtip a tajemství.

01.05.2020 5 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Hygge styl mám ráda a mám kliku, že jsem tuto knížku nečetla o hygge jako první. To by mne odradilo. Nesrozumitelně napsané, fotky divné. Hygge stylu tato kniha ublížila.

01.05.2020 2 z 5

Sejdeme se v knihkupectví Sejdeme se v knihkupectví Amy Meyerson

Tak to bylo zklamání. Hlavní v knize není až tak knihkupectví, ale rodinné tajemství. Nepochopím, proč lidi spolu nekomunikují, mají tajemství a je jasné, že stejně jednou vypluje na povrch. Čím později, tím hůř. V čem je jádro pudla, jsem uhodla hned ze začátku, což je co říct, protože většinou podobné zápletky - kdo je vrah apod. - mě nedojdou. V tomto jsem vděčná čtenářka. Žádné překvapení se tak nekonalo. Také jsem nechápala, proč strýc nechal hlavní hrdince "bojovku", vždyť se jednalo o důležitou věc a ona jí nemusela vyluštit (já bych asi neuhodla žádnou) a taky se na ní mohla vykašlat. Zdlouhavé, mohla mít tak polovinu stránek. Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale dávám jednu navíc za obálku a za literární odkazy v knize.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Ponurý příběh i prostředí, mlhy, blata... pro mně dokonalé. Knihu jsem četla už kdysi dávno, ale když se mi dostala v knihovně do ruky nové vydání s touto nádhernou obálkou, musel jsem si příběh připomenout. Atmosférou mi připomíná moji oblíbenou Janu Eyrovou.

01.05.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Šestý, závěrečný díl Hřbitovní královny. Celá série byla perfektní, poslední díl byl nejslabší, což jsem trošku i čekala. Musel se tady konečně vyřešit vztah hlavních hrdinů a mne spíš zajímají hřbitovy a tajemství kolem nich.

Příběhy z vesMíru Příběhy z vesMíru Anie Songe

Milý příběh, po kterém chtěla, aby mě pozitivně naladil. Není pouze pro děti, své si tam najdou i dospělí. Krásné obrázky.

Mise Hygge Mise Hygge Caroline Franc

Od knihy jsem očekávala totální odreagování a potřebovala jsem do hlavy dostat něco milého, co udělá mému mozku dobře. Stalo se. Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla a získala konečně zase chuť číst. Příběh neurazí, nenadchne, od začátku přesně víte, jak se bude vyvíjet a já jsem tak byla spokojená.

01.05.2020 3 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Všimla jsem si, že čím je delší anotace, tím se mi kniha méně líbí. Začátek byl více než slibný, ale pak dostával osobní příběh knihovnice větší prostor před příhody kocoura a to mě nezajímalo. Zrovna tak nemusím pořád dokola číst, že je vedoucí. Nehodnotím, nedočetla jsem.

19.04.2020

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Knihu bych zařadila do naučné literatury. Je totiž plná faktů, až moc. Druhá polovina je pouze soudní proces, což mě vůbec nebavilo a připomínalo mi to seriál Dobrodružství kriminalistiky. Ten si mi sice líbí, ale tady se mi to nečetlo dobře, bylo to suchopárné.

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

Výborné hororové povídky. Některá témata se trošku opakovala, proto jsem dala pouze čtyři hvězdičky. Za mne hodně dobrá kniha, neobvyklá.

19.04.2020 4 z 5

Tajný život psů Tajný život psů Eduard Martin (p)

Povídky o psech, útlá knížečka. Hezká, příjemná, průměr.

19.04.2020 3 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Spíše ženský román, ty já sice moc nečtu, ale protože to psala Sabinka, tak jsem se na knížku těšila. Tajemství hradních zdí je rozšířený autorčin první román - Gutta z Bubnu, tady je navíc linka ze současnosti. Příběh vedlejší postavy Liany je tady trošku jiný. Je vidět, že autorka má perfektně nastudovanou dobu, reálie a ví, o čem píše. Milá oddychovka, která se čte jedním dechem.

19.04.2020 4 z 5

Neuvěřitelná námořní dobrodružství - Skutečné příběhy z širého moře Neuvěřitelná námořní dobrodružství - Skutečné příběhy z širého moře Dick Durham

Až moc krátce shrnuté napínavé příběhy o boji o přežití na moři. Strohé, bez emocí, jako opsané z internetu. Chronologicky na přeskáčku, seřazeno dle nějakých témat, která mi nedávala smysl. Tři hvězdičky pouze za ty chudáky námořníky.

Stín Stín Ursula Poznanski

V tomto díle mě konečně hlavní představitelka zas tak moc neštvala (co se týče péče o děti), protože z určitého důvodu se opravdu nemohla o ně starat a tak péče o ně totálně odpadla. Zajímavá detektivka, čte se rychle. Tato série by se ale měla číst popořadě, nedoporučuji přeskakovat, jinak budete mít ve vztazích policistů zmatek.

27.02.2020 4 z 5

Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Méně mít, více žít - Najděte si vlastní cestu k minimalismu Klára Haunerová

Výborná kniha pro ty, kteří máji rádi knihy Marie Kondo. Autorka se v první části zabývá úklidem a minimalismem. Druhá polovina knihy je o našem současném hektickém životě, zahlcení informacemi a neschopností žít tady a teď. Nechybí krátké příběhy jiných osob (např. i rodičů autorky).
Osobní zkušenosti autorky prostupují celou knihou a často jsou velice osobního charakteru. Knihu mám ve své knihovně a určitě se k ní ještě vrátím. Za mne skvělá!

17.02.2020 5 z 5