ivana02 ivana02 komentáře u knih

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Slušná detektivka, ale nevím, jestli se dá dopředu uhodnout vrah, mně se to rozhodně nepodařilo. Trošku překombinované, ale jako oddechovka dobré.

24.01.2020 3 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Perfektní!! Do knížky jsem se pustila samozřejmě proto, že hlavní hrdina je knihkupec :-) Není to červená knihovna (jak by se mohlo zdát), ale milý, až poetický příběh. Útlá knížka nejen pro ženy, četl ji i manžel - tomu jsem jí totiž dala přečíst kvůli tomu, že děj se odehrává v Paříži :-)

24.01.2020 5 z 5

Strážci světla Strážci světla Abby Geni

Byla jsem přesvědčená, že kniha se mi bude líbit - nehostinný ostrov, skupinka lidí a tajemství. Leč... Přišlo mi to hodně přitažené za vlasy, uvažování hlavní hrdinky bylo pro mne nepochopitelné. Tři hvězdičky dávám pouze za to, že jsem se dozvěděla o existenci Farralonských ostrovů, které jsou opravdu zajímavé.

24.01.2020 3 z 5

Volané číslo existuje Volané číslo existuje Milan Tesař

Skvělá knížka, přesně můj styl. Zcela originální téma, na které jsem zatím nenarazila. Krátké povídky, z nichž každá obsahuje dvě roviny - jedna popisuje život čísel uvnitř mobilu a je velice vtipná, druhá se věnuje skutečnému světu, majitelům mobilu a je spíše smutnějšího rázu. Právě ten humor, absurdita a vážné příběhy, to vše spojené v jednom, mě neskutečně nadchlo. Jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla.

24.01.2020 5 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Kniha mi byla doporučena a nebyla rozhodně špatná. Autorka popisuje případy konkrétních žen, plno věcí jsem si z toho vzala a v lecčems se i poznávala. Jediné minus vidím v tom, že většina příběhů se odehrává v rodinách alkoholiků, což jde (naštěstí) mimo mne.
Co se týče obálky - přesně vystihuje můj postoj k manželovi :-) Naštěstí se ho snažím měnit - postoj, ne manžela :-)

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Detektivka s velmi neobvyklým způsobem zabíjení - vrah totiž sbírá tetování, která vyřízne svým obětem. Podle jakého klíče si oběti vybírá a kdo bude další? Na to se pokusí přijít společně s policií i tatérka Marni, které je do případu také vtažena. Dala jsem čtyři hvězdičky, hlavně kvůli zajímavému tématu.

29.10.2019 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Klasický horor - opuštěné sídlo, zanedbané a přesto se tam někdo objevuje. Vrány, černý kocour, opuštěný zahradní domek a zpustošená zahrada - to vše nezbytné kulisy, které vyvolávají tu správnou atmosféru.
Kniha se četla lehce, odpočinkové čtení, vhodné právě na podzimní večery.

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Ursulu Poznanski mám ráda a ani tato kniha mne nezklamala. Hlavní hrdinka trpí ztrátou paměti, partnera nepoznává a vy netušíte, kdo z nich mluví pravdu. Poté, co začnete tušit, že je něco divného s firmou, kde partner pracuje, se příběh stále více rozjíždí.
Četla se rychle, protože chcete vědět, jak to vlastně je.

29.10.2019 4 z 5

Malá kniha moudrosti Malá kniha moudrosti Don Miguel Ruiz (p)

Zcela zbytečná kniha, autor pouze kopíruje svého otce. Kniha Čtyři dohody byla skvost, toto je nepovedená a roztahaná kopie. Autor se mnohokrát opakuje, píše rozvlekle a kolikrát vlastně o ničem. Žádnou další si od něj už nepřečtu, zůstanu věrná jeho otci, od něhož si chci přečíst ještě něco dalšího.

29.10.2019 2 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Dlouho jsem se nemohla do knihy začíst, ale druhá půlka se četla výrazně rychleji. Rozhodně to není pokračování příběhu Sběratel motýlů. Společní jsou pouze vyšetřovatelé, hlavní příběh je úplně jiný a výborný. Ze Sběratele motýlů se zde mihne pouze pár postav, které mají vedlejší funkci.

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Perfektní knížka. Sáhla jsem po ní úplnou náhodou v knihovně, líbila se mi obálka a ještě když ji napsal autor Atlasu mraků... Řekla bych, že kniha je takový menší horor, v každém případě se tam objevují duchové a budete napnuti od začátku do konce. Výborně vymyšlený příběh!

05.10.2019 5 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Povedený psychologický thriller, autora čtu ráda. V knize se objevuje klasický motiv, kdy policie hlavní hrdince nevěří (což i chápu) a ona pátrá na vlastní pěst. S kamarádovou pomocí se jí pomalu daří rozkrývat psychopatův motiv a manželovo tajemství.

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Uzavřená skupina lidí - kdo z nich je padouch? Nebo je jich snad víc? Napínavá knížka, místy bylo až nechutné násilí (to nemusím). Hlavní postava tak trochu supermanka, která vše zvládá. Dovedu si docela dobře představit film podle knihy.

05.10.2019 3 z 5

Pro mne byla kniha skvostem, jak obsahem, tak nádhernou skladbou vět. Tady asi patří velký díl překladateli. Nezastupitelné kouzlo zde mají i básně haiku, které jsem neznala a jsou zvládnutelné i pro čtenáře, kteří poezii nečtou. Zvláštní příběhy mám ráda a tento jsem si vyloženě užila. Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale už jsem si ji koupila zde na bazaru a stala se malým pokladem v mé knihovně.
Kniha má i naprosto dokonalou obálku.

05.10.2019 5 z 5

Pošťákova snoubenka Pošťákova snoubenka Denis Thériault

Druhý díl se mi zdál slabší, děj byl "běžnější", dá-li se to tak vůbec říct. Největším překvapením pro mne byl konec, ten mě sebral... Někdo psal, že se dal logicky předpokládat a je to pravda, to jenom mně to nedošlo. Kupovat si ho nebudu, zkazila bych si dojem z prvního, který byl tak poetický...

Probuzení bohové Probuzení bohové Sylvain Neuvel

Do druhého dílu se mi nechtělo, ale kamarádka mě přesvědčila. Udělala jsem dobře, dvojka se mi líbila víc, což většinou nebývá. Dál nic prozrazovat nebudu, když je to další díl. Pro ty, kdo nečetli první, už i anotace napovídá až moc.

Tajná řeč stromů Tajná řeč stromů Erwin Thoma

Další kniha z nakladatelství Kazda, která se věnuje stromům. Děj je v duchu knih pana Wohllebena a rozhodně mě nezklamal. Jsou zde zase jiné informace, o nic méně udivující. Autor byl lesník, poté stavěl nízkoenergetické domy. Kvůli nim musel získat různé certifikáty a tak své poznatky z praxe má vědecky (materiálně) podložené. Některá fakta jsou až neuvěřitelná - když například testovali odolnost proti ohni, nebo udržování teploty.
Pokud se vám líbila např. kniha Tajný život stromů, určitě si přečtěte i tuto. Fakta se neopakují, jsou zde jiné a ne méně zajímavé.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Klasický, dobře napsaný horor. Mladá žena zdědí tajemný dům, který má v okolí strašidelnou pověst. Hned po nastěhování pochopí, že dům je velice podivný a začnou se dít nepřirozené události. Jak zemřeli jeho dávno mrtví obyvatelé? Straší v domě? Byla její teta hodná paní, nebo vraždící zrůda? Kdo ji ohrožuje na životě? Napínavé čtení, které se čte lehce.

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Na zombíky nejsem, ale anotace mě zaujala, protože se vlastně jedná o postapokalyptický román. Hlavní hrdina zůstane sám v domě, kde se zabezpečil. Všude kolem se ale pohybují nemrtví a on se rozhodne připojit k tzv. bezpečným zónám, kam byli lidé evakuováni. Vydá se na cestu a postupně se začíná bát, jestli vůbec někdo v bezpečných zónách přežil...

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Série se mi líbila, bohužel od předchozích dílů jsem měla odstup asi dva, tři roky. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a plno věcí si připomněla. Asi i z toho důvodu mi kniha připadala slabší, méně akčnější a postrádala jsem víc zvratů a zážitků. Myslím, že tento díl jsem ani nemusela číst, nic moc mi nedal. Nicméně předchozí dva - hlavně první (odehrává se i v Praze), doporučuji.