ivana02 ivana02 komentáře u knih

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Očekávala jsem knihu plnou humoru jako Aristokratky, ale toto je něco úplně jiného. Místy velice smutné a vážné. Na konci jsem postrádala nějaké vysvětlení záhadných jevů, ale i tak se mi kniha moc líbila. Uvítala bych pokračování :-)

17.02.2016 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Měla jsem obavy, jestli druhý díl nebude slabší. Naštěstí se ukázaly jako liché. O děj zde ani nejde, ale ty vtipné dialogy a hlášky! Docela by mne zajímalo, co na knihy říkal kníže Schwarzenberg :-)
Je to nenáročné čtení, ano, ale pro mne kniha, která mě dokáže rozesmát, až mi tečou slzy, má cenu zlata...

29.12.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Těšila jsem se, ale... thriller to není, nebála jsem se, žádné mrazení se také nekonalo. Po první třetině jsem se už nudila a čekala, co se vlastně stane, přišlo mi to stále dokola. Pokud by kniha měla polovinu stránek, možná by byla lepší. Takhle to bylo zbytečně natahované, zvláště, když konec byl jasný hned od začátku.

18.11.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Od knihy jsem toho moc neočekávala, o to více jsem byla překvapena. Už dlouho jsem se totiž u knihy tak nenasmála, až mi kolikrát tekly slzy :-) Z tohoto důvodu ji nedoporučuji číst ji v dopravním prostředku cestou do práce, zvláště když jste nalíčeni :-)

13.11.2015 5 z 5

Velká psí láska - Příběhy, rady a úžasné fotografie psích bytostí Velká psí láska - Příběhy, rady a úžasné fotografie psích bytostí Marty Becker

Krátké psí příběhy od mnoha "páníčků". Často smutné, udivující, co všechno naši psí přátelé dokáží. Kniha, která pohladí po duši.

04.10.2015 5 z 5

Bizarní. To jsem s radostí očekávala, těšila se na zvláštní pohádkový, magický severský příběh, kde velkou roli budou hrát knížky. Nejkrásnější z celé knihy je obálka a některé myšlenky by stály za zapsání. Co mi ale vadilo hodně a bylo to v knize naprosto zbytečné, jsou určité nechutnosti, které se tam občas vyskytovaly. Tím pro mne celou knihu zkazily.

01.10.2015 2 z 5

Deník polepšeného psa Deník polepšeného psa Martin J. Howard

I tento díl byl skvělý. Druhé díly bývají slabší, ale u tohoto jsem se také zasmála. Po přečtení se dívám trošku jinak na svou psí kamarádku a hláška "privátní partie" se u nás vžila :-)

21.09.2015 5 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Knížka je to milá a hlavně vtipná. Ilustrace ke knížce perfektně ladí.

15.09.2015 5 z 5

Deník zlého psa Deník zlého psa Martin J. Howard

Úžasná knížka, milá a velice vtipná, humor inteligentní. Už dlouho jsem se tak u knihy nezasmála. Ke své lítosti jsem zjistila, že se vůbec nikde nedá sehnat... Hned si musím vypůjčit druhý díl :-)

28.08.2015 5 z 5

Stanice Zodiak Stanice Zodiak Tom Harper (p)

V průběhu četby se mi kniha velice líbila a podivovala jsem se nad nízkým hodnocením... Teď už chápu. Ten konec je zrychlený, překombinovaný, nepředvídatelný. Devadesát procent knihy je perfektní, kterou zhatil závěr. I tak dávám čtyři hvězdičky, knihu jsem totiž četla v současných téměř čtyřicetistupňových vedrech a tam měli mínus čtyřicet. Příjemné osvěžení :-)

14.08.2015 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Jelikož je kniha dost populární, tak jsem se bála, jak se mi bude líbit. A líbila :-) Styl psaní byl perfektní, nebyla tam hluchá místa, konec nečekaný. Popis formou deníku - nikoliv dívčího, neboť Amy je přes 35 - byl velice zajímavý. Ocenila jsem, že hlavní hrdinové byli dospělí lidé, kteří již měli něco za sebou. Pro mne osobně lepší než Temné kouty - ale ty také nebyly špatné.

05.08.2015 5 z 5

2x mistři klasického hororu 2x mistři klasického hororu Bram Stoker

U první povídky (3/4 knihy), je téma výborné, ale děj je hodně natažený, ke konci jsem pak už přeskakovala. Druhá povídka je lepší o to, že je kratší.

30.06.2015 3 z 5

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

Úžasná kniha o neuvěřitelném odhodlání. Člověk se do ní zakousne a nepřestane, dokud není přečtená.

20.06.2015 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Super kniha, čte se jedním dechem!

20.06.2015 5 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Asi moje chyba, očekávala jsem totiž thriller, detektivku, místo toho je to spíš dívčí román. Těšila jsem se na hory, boj o přežití a ne na dvě naivní holky. V půlce bylo jasné, "kdo je vrah" a jak to dopadne. Nicméně kniha se čte hezky.

20.06.2015 3 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

Dost jsem se bála, většinou podobné knihy, inspirující se jinou, nedopadnou dobře. Přestože jsem jí začala číst už s určitými předsudky, kniha mne velice překvapila, je velice zajímavá, čtivě napsaná.

Záhada Bodleyho knihovny Záhada Bodleyho knihovny Veronica Stallwood

Pro mne zatím nejlepší autorčina knížka. Zajímavé prostředí staré knihovny a Oxfordu.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Asi nejoblíbenější knížka od tohoto autora. Jakmile si ji přečtete, vrhnete se na další :)

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Skvělá kniha, dá se pročítat vícekrát, není to na jedno přečtení.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Pro mě nejkrásnější knížka, ke které se vracím i v dospělosti...

04.03.2013 5 z 5