Ivajda Ivajda komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

S bušícím srdcem dočteno. Netušila jsem, o čem kniha bude, anotace tolik neprozradí a kupodivu ani při ohlasech na různých skupinách jsem nevěděla, do čeho jdu. A tak ani já nebudu děj prozrazovat. Každopádně jak už bylo řečeno. Krásně napsané, silné, smutné, jedinečné, nezapomenutelné.

24.01.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Přemýšlím, kdy je lepší knížku přečíst. Když ještě nemám děti? Když už je mám, abych si dala pozor na možné chyby? Vůbec ji nečíst, aby mě na konci nebolelo u srdce? Každopádně má třetí kniha od autorky po Houbařce a Rekonstrukci. Přečteno jedním dechem, skvělé napsáno. Opět to budu muset nechat pár dní odležet, než sáhnu po něčem dalším.

10.05.2023 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

První dvě stránky mi lezla na nervy babička. I holčička. Ale brzy to přešlo.
Výlet do úžasného světa fantazie s bláznivou babičkou, která udělá cokoliv pro svou vnučku, naprosto dokonale vystavěné postavy a příběh, kde do sebe vše zapadá do posledního detailu. Sice jsem se nenasmála a nenabulila tolik, jako u Oveho, ale i tak se mi tato knížka líbila snad ještě víc. Víc takových milých knižních zážitků prosím. Doporučuji na sto procent všem, kteří milují pohádky pro dospělé.

20.01.2018 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Bala jsem se do cteni pustit po ohlasech, jake kniha ma. Nakonec pro me osobne nebylo cteni tak drastickym zazitkem, nicmene prinosnym na sto procent. Nahled na odsun nemcu z druhe strany, popis nelehke doby je uchvacujici. Uprimne nechapu, jak toho mohli lide, zijici v teto dobe, vydrzet tolik. I kdyz v teto dobe nejsou veci jednoduche, vazme si toho, ze zijeme, jak zijeme..

Btw: na Zitkovske bohyne nemuzu zapomenout ani rok a pul od precteni. Jsem zvedava, zda ve me takovy dojem zanecha i Gerta.

Kazdopadne doporučuji.

26.12.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Už je to přes rok, co jsem knihu četla. Pořád se k ní musím myšlenkami vracet. Jedinečné čtení, pořídím si do knihovny, ať si v ní můžu občas listovat.

15.10.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Snad každá postava je tu nějakým způsobem zvrácená, zlá a místy až odporná. Přesto mě kniha pokaždé pohltí a dočítám na jeden nádech.

07.04.2018 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

I kdyz ze zacatku mi uplne nesedl tehdejsi zpusob asi nejspis zivota, trochu me stvalo, ze naplneny den je zvastani nekde na navstevach, tak musim uznat, ze me kniha po nekolika desitkach stranek pohltila a uz nepustila. Dalsi skvostna klasika, co ma vse, co od podobne knihy ocekavam a ke ktere se budu moc rada vracet.

09.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Překvapilo mě, že mě to vlastně nijak extra nepřekvapilo. Má očekávání byla asi příliš velká. Kniha není špatná, ale že bych jí četla jedním dechem, to se říct úplně nedá. Nicméně patří k těm lepším.

15.10.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

V poslední době se toto opakuje docela často - kniha má obrovskou reklamu a nakonec to zas taková pecka není. Je moc dobře celá napsaná, to ano. Nicméně konec mě zklamal. Dost předvídatelný a mě osobně neuspokojil. Pořád jsem čekala o trochu víc a žádný wow efekt se nedostavil, bohužel.

23.11.2017 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Skvělé čtení. Dostala jsem přesně to, co jsem potřebovala a očekávala, možná i víc. Čtivé, napínavé, žádné zbytečné rozmazávání kolem příběhu, pro mě celkem nečekaný konec. Určitě nebude má poslední od této autorky.

23.01.2017 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Tesila jsem se na mrazivy thriler a zezacatku kniha nenaplnovala me ocekavani. Nejsem zrovna na cervenou knihovnu a prvky toho zde jsou,coz jsem podle anotace uplne necekala a neprijemne me to prekvapilo. Jednu chvili jsem si myslela, ze ani nedoctu. Nicmene musim uznat, ze druha polovina knihy ma spad a zaver je pomerne necekany. Takze ano, az na to vzdychani, se to da precist.

15.01.2017 2 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Navzdory hodnocení musím říct, že jsem se docela dlouhou dobu nemohla začíst. Nějak mi ten styl psaní autora nesedl. Ale kniha je vystavěna tak, že vás zajímá, jak to bylo a jak to dopadne. Konečná varianta mě v průběhu čtení napadla, konec se četl už dobře, ale k autorovi se už nejspíš vracet nebudu.

17.04.2023 3 z 5

Dáma v jezeře Dáma v jezeře Raymond Chandler

Skvělá detektivka s nádechem starých časů.

27.03.2020 5 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Podobnou detektivku jsem ještě nečetla. Úplně jiný styl psaní. Zajímavé a líbilo.

15.10.2017 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Rozhodla jsem se precist kvuli filmu, protoze ten me velmi zasahl. Knizka, ac dejove prekvapive trochu jina a samozrejme rozsahlejsi, na me pusobila uplne stejne. Na kazdou chvilku u ni jsem se tesila a na konci jsem bulela jak zelva, stejne jako u filmu. Na podzimni/zimni vecery ci rana idealni unik z reality. Krasny knizni zazitek.

15.01.2017 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Nektere pasaze pro me nemeli moc spad,zejmena popis policejni prace. Mozna jsem mela vysoke ocekavani, ale za me lepsi prumer.

28.02.2016 3 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Špatně zvolená k mému věku 35 let. Prostředí střední školy a neustále zamilovávání do dokonalého kluka uz pro mě není. Věřím, že by mladší slečny mohla bavit.

24.10.2019 1 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Úplně jiné, ale za mě skvělé. Poslouchala jsem jako audioknihu, je krásně načtená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

26.01.2019 5 z 5