Iva095 Iva095 komentáře u knih

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Milá, vtipná, čtivá knížka. Určitě si přečtu i další díl.

05.01.2023 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Napínavá, čtivá knížka. Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo samo. Oceňuji krátké kapitoly, díky tomu jsem měla potřebu pořád pokračovat. Určitě si přečtu další díl.

27.12.2022 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Moc krásná a milá knížka s úžasnými ilustracemi.

12.12.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Za mě určitě nejlepší kniha od Orwella. V kombinaci z audio knihou to bylo ještě lepší. Můžu doporučit.

22.10.2022 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Potom co jsem přečetla Dopisy ztraceným tak jsem je zařadila mezi nejlepší knihy co jsem kdy četla, ale po dočtení této knížky mohu říct, že byla o něco lepší než Dopisy ztraceným. Nic podobného jsem nikdy nečetla. Přečteno během jednoho dne. Doporučuji.

07.10.2022

Lásky čas Lásky čas Adéla Rosípalová

I přesto, že YA contemporary už nečtu skoro vůbec tak tuto knihu jsem prostě potřebovala.
Četla jsem knihy od obou autorek a i jejich společkou povídku, takže Lásky čas pro mě byla sázka na jistotu.
Oba kluky jsem si zamilovala i vedlejší postavy byli fajn.
Kniha se krásně četla,děj plynul, místy to bylo vážnější, místy zase vtipné. Pořád se něco dělo.
Autorky nezklamali. Já jsem zpokojená.

"Někteří lidi ti sloužijou jako zrcadla. Nastavijou ti odraz sebe samého, kterej ne vždycky chceš vidět."

29.04.2024 5 z 5

Králíček Sameťáček Králíček Sameťáček Margery Williams

K této knížce jsem se dostala jen díky čtenářské výzvě a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Jedná se o kraťoučký milý dětský příběh, který potěší i dospělého člověka.

12.04.2024 5 z 5

Černá píseň Černá píseň Anthony Ryan

Už bylo načase zakončit celý příběh z Vélinem. Začínalo to být na mě už celkem zdlouhavé a přestávala jsem se soustředit.
Černá píseň byla o dost lepším závěrečným dílem než Královna ohně.
Z vedlejších postav jsem si oblíbila jen Nortaha a tak nějak jsem doufala, že se mi podaří oblíbit si i Šerin, ale to nevyšlo štvala mě celou dobu.
Autorovi knihy se skvěle čtou a já se těším na pokračování Úmluvy oceli.

07.04.2024 4 z 5

Odhalení Odhalení Brianna Labuskes

Jelikož jsem chtěla znát příběh Gretchen tak jsem se do knihy pustila z velkým očekáváním.
Musím říct, že jsem spokojená, příběh obsahuje spoustu nečekaných odhalení.
Kniha se pěkně četla, jen tam na můj vkus bylo moc postav a vyznat se v nich mi dalo celkem zabrat.
Jsem zvědavá na další díl této série.

27.03.2024 4 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

Stejně jako první díl tak i tento mě bavil.
Milá, pěkná jednohubka.

25.01.2024 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Nejsem moc velký fanoušek tohoto žánru ale jednou za čas proč ne.
Ještě přečtu druhý díl, ale pak už stačilo.

09.01.2024 3 z 5

Vztek Vztek Tracy Wolff

První díl jsem měla přečtený hned, ale tento mi zabral o dost více času a bohužel mě o dost méně bavil.
Oceňuji krátké kapitoly a to jak se kniha pěkně četla, ale bohužel tam bylo strašně moc nudných částí.
Nejvíc se mi líbili ty části kde se Grace pošťuchuje s Hudsonem, ale jinak to bylo nic moc.
Každopadně jsem zvědavá na pokračování.
Celá série by měla mít šest dílů tak se snad v příštím roce dočkáme dalších dvou.

31.12.2023 3 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Myslím, že u knihy jsem vydržela jen protože jsem zvolila audioknihu a v podání Matouše Rumla se krásně poslouchala.
Na můj v kus moc dlouho trvalo než se začalo pořádně něco dít.
Byla to pro mě první kniha od Kinga a nejsem si jistá jestli ještě nějakou budu zkoušet.

18.12.2023 3 z 5

Dračí republika Dračí republika Rebecca F. Kuang

O proti prvnímu dílu byl tento hodně průměrný.
Jsem zvědavá na závěrečný díl.

11.12.2023 3 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Brutální ale zároveň geniální fantasy.

Bylo tam pár kapitol, které mě moc nebavili, ale bylo jich hodně málo.
Těším se na pokračování.

"Válka nerozhoduje o tom, kdo má pravdu. Válka rozhoduje o tom, kdo přežije."

05.12.2023 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Freyja i Huldar mi v tomto díle sedli o něco víc než v tom předchozím, ale kdo mě vytáčel celou dobu byla Erla. Příběh byl o dost slabší než předchozí díl a konec byl zase nic moc.

Po přečtení nejnovější knihy této autorky což je Není úniku jsem se těšila až se pustím do nějaké starší sérii, ale bohužel nejsem tak nadšená jak jsem doufala, že budu.

01.12.2023 3 z 5

Světlo v plameni Světlo v plameni Jennifer L. Armentrout

Tato série je prostě skvělá.
Dokonalý svět, dokonalé postavy, děj plynul neuvěřítelným tempem.
Nyktose i Serafínu jsem si zamilovala ta chemie mezi nimi je neuvěřitelná.
Prosila bych další díl.

21.11.2023 5 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

České fantasy nečtu skoro vůbec, ale tato kniha mě mile překvapila.
Kus jsem poslouchala jako audio a kus jsem četla a obě verze mě bavili.
Příběh krásně plynul a i přesto, že kniha obsahuje celkem dost postav tak se v nich dalo vyznat.
Co mi trošku vadilo bylo to, že tam nebylo žádné upozornění, že jsou některé části z minulosti, já jsem si toho všimla až někdy okolo strany 200 ani nevím jestli bylo možné si toho všimnout dříve.
Mám spoustu otázek, ale žádné odpovědi. Konec zůstal hodně otevřený.
Do druhého dílu se určitě pustím.

15.11.2023 4 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Úvod do nové série byl dost průměrný.
Inspektorka Kay Sharpová není nic moc zajímavá, jako spousta jiných má né úplně pěkné tajemství z minulosti, které se snaží skrývat.
Samotný příběh byl celkem dost obyčený, ničím zajímavý ani originální. Vlastně mě tam vůbec nic nepřekvapilo ani ten vrah.
Druhý díl si ještě přečtu a pak se teprve rozhodnu jestli budu pokračovat nebo ne.

28.10.2023 3 z 5

4 povídky 4 povídky Adéla Rosípalová

Pět autorek, čtyři povídky. Každá byla jiná, ale všechny byli moc pěkné. Ale mě osobně se nejvíce líbila ta poslední.

18.10.2023 5 z 5