Iva095 Iva095 komentáře u knih

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nečetla jsem ani Dvory ani Skleněný trůn, ale tahle knížka mě prostě lákala. Četla jsem jí týden což je na mě až dost dlouhá doba. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst a to trvalo něco málo přes dvě stě listů. Pak jsem se dostala do fáze, že mě příběh začal bavit. Čím víc jsem se blížila ke konci tak jsem si příběh užívala, ale zároveň se toho začalo čím dál tím více a více dít bylo to takové jedno velké Cože jako že fakt? a už jsem se nemohla od knížky odtrhnou až do konce. Co se mi hodně líbilo byla romantická linka mezi Bryce a Huntem. Ať už jste fanoušci Sarah J Mass nebo ne tak tahle knížka stojí za přečtení. Určitě se pustím i do druhého dílu jen ne hned. Určitě moc doporučuji.

07.02.2023 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Od této knížky jsem měla veliké očekávání. Za poslední dobu jsem přečetla až moc fantasy a sci-fi, tak jsem potřebovala nějakou jednohubku a tato kniha mi připadala jako sázka na jistotu. Byl to absolutní opak z nějakého důvodu mě ten příběh vůbec nebavil. Vůbec jsme se nedokázala začíst, příběh vůbec neodsýpal. I přesto, že je knížka celkem malá tak byla nekonečná.

30.01.2023 1 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Moje třetí setkání s nadprůměrně inteligentní šílencem profesorem Theem Crayem. Tentokrát jsem jsem čtení prokládala z audiem, ale přestože mám audio knížky ráda tak tady mi audio verze moc nesedla. Tak jako u předchozích dílů tak i tady oceňuji, krátké kapitoly. Čtiví, napínavý příběh.

02.01.2023 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Jak jsem byla nadšená z prvních dvou dílů tak jsem se těšila i na ten třetí. Bohužel mě tento díl bavil o dost méně. Byli tam části, které byli dobré, ale bylo tam více částí které byli nic moc. Tak snad pokračování bude lepší.

02.12.2022 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Tak tato knížka nezklamala. Těžko říct jestli byla lepší než první díl nebo ne, možná o trošku. Co k tomu říct. Knížka je ještě o trošku větší než první díl, ale stejně jsem jí věnovala pouze několik hodin, během dvou dnů jsem jí přečetla. Jak jsem se pustila do čtení nebyla jsem schopná knížku zavřít. Tento příběh je prostě dokonalí. Doufám, že i ten poslední díl bude stát za to. Samozřejmě doporučuji všem.

21.11.2022 5 z 5

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Tuto knihu doporučuji. Příběh zlomené holky a zlomeného kluka mě naprosto odrovnal. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Přečteno během chvilky. Knížka si zaslouží vyšší hodnocení než má.

05.10.2022 5 z 5

Vládce džinů Vládce džinů P. Djèlí Clark (p)

Vládce džinů je kniha, která si zaslouží více pozornosti než má.
Jedná se o fantasy detektivku se sebevědomou a sympatickou hlavní hrdinkou. Nechyběla milá romantická linka, magie, hodně akčních situací a naprosto skvělí svět.
Já jsem spokojená.

05.06.2024 4 z 5

Wonder Woman: Válkonoška Wonder Woman: Válkonoška Leigh Bardugo

Od této knížky jsem neměla žádné očekávání. Nejsem fanoušek DC, ale říkala jsem si, že knížka mě možná překvapí. Třeba nějaký jiný díl, ale tento mě moc nebavil. Příběh nebyl špatný, ale vůbec jsem se nemohla začíst a to trvalo celou knížku. Četla jsem jí dlouhé tři dny. Nakonec už jsem jen doufala, že mě překvapí alespoň konec. Bohužel ani ten nebyl nějak dokonalí. Za mě tato knížku určitě ne.

08.03.2023 3 z 5

Pokřivená zrcadla Pokřivená zrcadla Diana Urban

Ze začátku jsem si myslela, že knížku ani nedočtu, ale na konec to nebylo tak špatné. Jen si nejsem jistá jestli by měla být hodnocena jako thriller. Ta část kde řeší jestli vážně někoho musí zabít nebo jestli je to jen nějaký blbí vtip ta mě i docela bavila, ale ta část z minulosti mě úplně nenadchla, ale chápu, že to společně dávalo větší smysl. Bylo tam šest hlavních postav, ale celá knížka je psaná jen z pohledu jedné z nich což mi přišlo jako škoda. Knížka mi anotací trošku připomínala knížku Jeden z nás lže, ale obsahově už byla úplně jiná, ale rozhodně ne lepší. I ten konec byl celkem předvídatelný. Takže za mě nic moc.

05.03.2023 3 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Romantické feel-good contemporary. Nebylo to špatné. Knížka se pěkně četla, bylo to z českého prostředí, hlavní postavy i vedlejší postavy byli fajn, ale tento žánr nepatří mezi mé oblíbené. Nemyslím si, že se ke knížce ještě někdy vrátím.

11.02.2023 4 z 5

Aurora plane Aurora plane Amie Kaufman

To byl jízda a to hned od první stránky až do konce. Těším se na závěrečný díl.

26.01.2023 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Ten to poklad mám doma už několik měsíců. Jak jsem knížku otevřela tak jsem nebyla schopná jí zavřít. Chtěla bych svojí kočkoveverku.

14.01.2023 5 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Krásná knížka ke které se budu určitě vracet.

03.01.2023 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Od této knihy jsem nevěděla co čekat a nakonec mě moc mile překvapila. Adam, který pracuje jako vychovatel my moc nesedl. Je to dospělí chlap kterému toho hodně prošlo. Tommy, který díky svojí matce zažíval teror sám nevěděl co je zač a co ze svým životem. Knížka se mi moc líbila, hlavně příběh Tommyho se mi líbil. Příběh se moc pěkně četl. Knížku jsem měla přečtenou během dne.

07.12.2022 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Čím jsem starší tím méně si mi fantasy líbí, ale tato knížka byla absolutní bomba. Tam bylo úplně vše víly, démoni, druid, skřítek s rarachem (kteří byli naprosto boží) a záhadný Warwick Farkes, který byl pro všechny pouhou legendou. Ani jedna kapitola nebyla nudná. Pořád se tam něco dělo. Nebyla jsem schopná knížku odložit. A ten konec pane bože. Knížka je sice úplná novinka, ale už aby byl další díl.

12.11.2022 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Absolutně dokonalá, krásná knížka z moc pěknými ilustracemi. Naprosto zbožňuji.
Moc a moc doporučuji.

14.10.2022 5 z 5

Rozvratník Rozvratník Sebastien de Castell

Nejsem fanoušek dlouhých knižních sérii, takže jsem nevěřila tomu že zvládnu přečíst všech šest dílů a to během jednoho měsíce. Příběh Kellena a Reichise jsem si užívala od prvního až do posledního dílu. Určitě si přečtu i prequeli a věřím tomu že budou stejně skvělí jako hlavní série.

31.01.2023 5 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Mám za sebou pátý díl, který byl zase naprosto skvělí. Kellen v kombinaci s Reichisem jsou dokonalá dvojka. Moc se těším na závěrečný díl.

29.01.2023 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Začátek byl jeden velký zmatek a absolutně jsem netušila co se děje, ale to trvalo asi tak 100-120 stránek pak už to byla jízda. Knížku jsem si užívala. Brzy se pustím do druhého dílu.

18.01.2023 5 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Moc nevím co si o této knize myslit. Na jednu stranu byla strašně zvláštní a na druhou stranu mi přišla zajímavá. Určitě můžu říct, že tato kniha je originální, dobře se četla a nenašla jsem ani nudná místa. Hlavní hrdinka se svojí kamarádkou byli fajn a kdo je padouch mi bylo jasné skoro hned. Zajímavá knížka.

10.01.2023 4 z 5