iv.ča iv.ča komentáře u knih

Záhada černolických vražd Záhada černolických vražd Jaroslava Černá

Skvěle napsaná kniha, příběh podle skutečných událostí. Velice smutné životní etapy dvou rodin z odlišných vrstev.

27.11.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Tahle kniha je dokonalost sama!!!! Skvěle napsaná, výborně se čte, je napínavá. Příběh je skvělý. Učaroval mi a vtáhl do děje. Rozhodně se těším na další knihy od téhle spisovatelky. TOP!!!!

25.11.2021 5 z 5

Tahle kniha mě bavila. Skvěle napsaná oddechovka na večerní čtení. Poutavé, vtipné.

20.11.2021 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Za mě jednoznačně super detektivka, skvěle napsaná. Určitě doporučuji si přečíst. Je to propracované, napínavé a dává to smysl. Díky autorovi, určitě si přečtu další jeho knihy.

11.11.2021 5 z 5

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Chvíli mi trvalo než jsem se do knížky začetla, ale potom to šlo samo. Duchové, nadpřirozeno, tajemno...není vždycky vše tak jak je nám interpretováno. Určitě dobře napsaný příběh, hodně jsem tam viděla v části o panence Penny ...manželé Warrenovi :). Ale příběhu to neškodilo.

03.11.2021 4 z 5

Mlynáři od Babic Mlynáři od Babic Luděk Navara

Za mě jednoznačně tahle kniha by měla být povinná ve školách. Hrůzné životní příběhy rodin za období komunismu u nás. Šílené výmysly, pomluvy, lži, faleš, vykonstruované procesy a závist těchto lidí KSČ.

26.10.2021 5 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

Za mě jednoznačně skvělá kniha. Děj mě zcela pohltil a výborně se četla. Tajemno, dobrodružství, strach, láska všechno tam je. Pohádková? Vůbec mě to nevadilo. Byl by to skvělý film.

21.10.2021 5 z 5

Pražské mordy 1 - Skutečné kriminální případy z let monarchie (1880-1918) Pražské mordy 1 - Skutečné kriminální případy z let monarchie (1880-1918) Dan Hrubý

Skvěle napsaná kniha po sérii Pražských příběhů, první kniha ze série Pražských mordů. Určitě stojí za přečtení. Top!!!!!!

21.10.2021 5 z 5

Sedm minus jedna Sedm minus jedna Arne Dahl (p)

Napínavá detektivka, dobře se četla. Příběh byl dobrý.

08.10.2021 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Co napsat!!! Pokud jste viděli film, určitě si přečtěte i knihu a naopak. Kniha a film jsou plné emocí, které vás vtáhnou. Budete mít husí kůži, strach, radost, budete se smát a garantuji, že budete i brečet. Vše, co se od dobré knihy a filmu očekává. Za mě sto procent!!! Knížku jsem si užila od začátku až do konce.

07.10.2021 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Knížka se velice dobře čte. Děj mě pohltil a jelikož jsem viděla jak zámek hrůzy tak minisérii dům na kopci, kniha se mi líbila. Už jen z pohledu, že byla napsána v roce 1959, ztvárněna byla skvěle.

05.10.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Tahle knížka se mi četla špatně. Depresivní prostředí a postavy mi moc nepomáhali. Přečetla jsem jednu, dvě kapitoly a knihu jsem musela odložit a znova a znova. Po druhé už bych si knihu asi nepřečetla.

04.10.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Velká kniha!!! Dočetla jsem poslední větu, zavřela knihu a rozbrečela jsem se. Absolutně mě dostala. Tahle kniha by měla být v povinné četbě na základních školách, protože jen takhle si nynější studenti představí svinstva válek. Tohle se doopravdy dělo, hnusné věci a nelidské, které lidstvo táhnou a zároveň před ním zavíráme oči. Pojďme je otevřít a mluvit o věcech, která by se neměli opakovat.

27.09.2021 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Knížka se dobře četla, ale příběh se mi moc nelíbil. V půlce knížky jsem věděla o co se jedná a žádné překvapení mě tudíž nečekalo. Mám radši duchařinu a děj mohl být více vyšperkovaný. Po druhé už bych si jí nepřečetla.

20.09.2021 3 z 5

Ztracené vesnice, opuštění lidé... Ztracené vesnice, opuštění lidé... Wenzel Jaksch

Hodně silná knížka o utrpení a bídě obyčejných dělníků v našem pohraničí. Doporučuji přečíst každému. O to více by si měl člověk v naší době vážit všeho, co má.

15.09.2021 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Syrová kniha, která nedá spát. Rozhodně stojí za přečtení. Za mě všech pět!!!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Moje oblíbená kniha, kterou jsem četla jako mladistvá. Je skvěle napsaná, jako asi všechny knihy od Kinga. TOOOOP!!!!!

09.09.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Co to k tomu napsat? Dokonalé!!!!

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Úplně jsem před sebou viděla děj hororu The visit. Hodně podobné!!!Knížka se mi skvěle četla, jak u Darcy je zvykem. Příběh byl dobrý. Její knížky se mi líbí.

09.09.2021 4 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Knížka je mě pohltila a četla se mi vážně dobře. Příběh je skvěle napsaný. Naštěstí jsem nic neviděla :D.

08.09.2021 5 z 5