Italkaaa Italkaaa komentáře u knih

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Humbuku kolem této autorky příliš nerozumím. Témata si vybírá zajímavá, přesně jako v této knize, ale text klouže po povrchu. To bych sice žádné knize nevyčítala, má to být prostředek pobavení se, ale stavět ji na špičku světových autorů? Český knižní marketing je legrační

01.02.2022 1 z 5

Krajina a paměť Krajina a paměť Simon Schama

Kniha plná zajímavých informací, ale hodně obtížná na čtení pro někoho, kdo se hluboce neorientuje v dějinách umění, historii, filozofii, kulturologii či politologii - zkrátka má obrovský záběr a v ničem nejde moc do hloubky.

27.01.2022 5 z 5

Příběhů o anorexii je spousta a většinou jsou nudné, protože jsou pokaždé jako přes kopírák. Tahle kniha nabízí přidanou hodnotu v tom, že je dobře napsaná. Líbila se mi.

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Fantastické rozhovory, a to hlavně díky tomu, že jsou úplně o němčem jiném než na co jsme zvyklí z internetu, časopisů nebo televize. Podnětné a k zamyšlení.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Pozoruhodný a vtipný rozbor toho, jak těžké je, odstěhovat se daleko, kde je všechno jiné, včetně zvyků a možností, jak se zabavit. Román mě bavil.

Spánek Spánek Haruki Murakami

Skvěle vystavěný příběh, nenudila jsem se ani chvíli.

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Po přečtení se nedivím, že je Ema nešťastná, taky bych byla, být na jejím místě. Dobře vykreslená tragičnost.

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Dostala jsem všechny knížky od této autorky k Vánocům. Postavy a jejich přemýšlení jsou mi nesympatické, ale čtivé to je, proto nemůžu dát míň než pět.

Lékařem mezi pouští a minami Lékařem mezi pouští a minami Kristina Höschlová

Podnětné a k zamyšlení. Jedno z nejdrsnějších prostředí očima ženy.

22.01.2022 5 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Drsná výpověď o realitě dneška i o tom, jak těžké je stárnout. Lehce depresivní a dobře napsaná kniha.

22.01.2022

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Je to taková snaha o poetickou oddechovku, kterou je příjemné číst, ale která zároveň nenabídne hlubší zážitek a nezanechá delší dojem.

22.01.2022 3 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Tohle jsme četli ve škole a teď jsem si to po letech přečetla v jiném jazyce a musím říct, je mě text stále oslovuje, je plný zajímavých myšlenek a poukazuje na problematičnost církve. Mám tu knihu ráda.

24.02.2024 5 z 5

Moliére Moliére Michail Bulgakov

Skvělé, dva velikáni spojení v jednom textu. Břitkost Bulgakova a dávné umění Moliéra – výborný počin, tematicky je zde mnoho přesahů do dneška, ale nechci spoilovat. Dejte si to.

24.02.2024 5 z 5

Bratři v poli Bratři v poli Jana Šrámková

Pro děti to úplně není, protože je tam plno výrazů, které se těžko vysvětlují a děti pak ztrácejí pojem o tom, co ten příběh vlastně chce říct. Mám to odzkoušené na třech neteřích v různých věkových kategoriích. Ale jinak je to moc hezké, ilustrace také.

23.02.2024 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Roztomilé, naivní, ale vlastně dost dobře napsané.

25.10.2022 2 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Není to špatné, je to dobře napsané a rozčleněné, bohužel mě ale nebavily "problémy" všech těch postav. Ta současnost byla podle mě v knize na škodu, ale to záleží na vkusu...

11.05.2022 3 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Zajímavá osobnost, možná lehce pobuřující, a to i pro nekatolíky, ale je dobře, když se někdo z církve snaží vybočovat a není úchyl... Pan Czendlik je sympatický člověk a držím mu palce.

16.04.2022 5 z 5

Malenka Malenka An Leysen

Příběh jsem neznala, knihu jsem dostala od kamarádky kvůli ilustracím se slovy, že ilustrace jsou lepší než text. Mně se ilustrace moc nelíbily, pipadají mi kýčovité, zato text byl podle mě skvělý. Malá statečná holčička a její dobrodružství mě zahřály u srdce.

16.04.2022 5 z 5

Něžná Něžná Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Fantasticky vystavěná povídka o zlatokopce. O psychologickém profilu postav se podle mě moc mluvit nedá, protože je to příliš krátké a jednostranné, ale dobře napsané to je.

14.02.2022 5 z 5

Znovu a lépe Znovu a lépe Catherine Bybee

Čekala jsem blbost, ale dostalo se mi milého překvapení v podobě milého čtení. Nebyla tam jen linka o lásce, ale taky trochu detektivní příběh, takže jsem spokojená, myslím, že film by z toho byl zábavný.

14.02.2022 5 z 5