Irika Irika komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Je to trochu pro ženy, vzhledem k hlavním postavám, vyprávění, uvažování... Měla jsem to jako audioknihu, skvělé podání několika hlasů dílu dodalo na kráse a ve druhé polovině to nabírá grády.
Celou dobu jsem to viděla tak na 4*, ale za ten konec hvězdu přidávám, protože jsem to fakt nemohla dostat z hlavy. Neuvěřitelné, šílené, fascinující a vlastně smutně drsné.

06.02.2024 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Narazila jsem na ni v knihovně a hned mě to chytlo. První díl byl super a druhý pokračuje ve stejném tempu. Napínavé až do konce, snad bych jen více ocenila bližší popis života a informace okolo pachatele. Pokud bude možnost, ráda přečtu další tituly autora. Doporučuji.

14.01.2024 5 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Přečteno jako audiokniha a líbilo se mi to, i když je to čtení spíš pro ženy. Chlap by se u toho asi nudil, už jen proto, že většinu prostoru v knize zaujímají ženy. Občas je jejich chování nelogické, ale ne nereálné. Zkusím další díla autorky, ztráta času to určitě nebyla.

21.10.2023 4 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Přečteno jedním dechem. Ze začátku trochu zmatené, hodně postav, přeskakování, ale postupně všechno dostane souvislost a na závěr do sebe krásně zapadne.
Brzy dám další kousek od tohoto autora, určitě stojí za to.

07.09.2023 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Ani tentokrát Raker nezklamal. Do poslední stránky skvělé čtení, napětí, rozuzlení i závěr na jedničku.

16.08.2023 5 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Jako vždy Raker ani tentokrát nezklamal. Čtivé a napínavé až do poslední stránky.

21.07.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Skvělé čtení, po dlouhé době zase na papíře z naší knihovny. Pachatele jsem trochu odhadla, ale napínavé to bylo až do konce a určitě brzy sáhnu po dalším díle.

07.06.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Jako vždy, ani tentokrát Minier nezklamal. Dlouho jsem na tento díl čekala, takže už si bohužel nepamatuji všechny detaily a souvislosti, ale i tak byla kniha skvělý zážitek a moc příjemné a poutavé čtení.

31.03.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Moc pěkné čtení. Syrové, nemilosrdné, přitom napínavé a místy i citlivé. Líbilo se mi to.

17.11.2022 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další skvělý díl této série, nezklame. Na některé nelogické kroky hlavního hrdiny si už jako čtenář zvykám, ale v tomto díle jich naštěstí nebylo tolik.
Příjemné čtení na pláž i do stanu, miluju letní detektivky. Je to relax u napětí a čte se samo.

02.08.2022 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Nápad pěkný, ale moc vědeckých informací, popisů, co jen letmo projdu, protože tomu stejně nerozumím. Některé úseky jsou velmi akční, ale rychle to zase spadne do politické, nebo vědecké roviny.
Druhý díl zkusím, zvědavost je veliká.

09.07.2022 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

(SPOILER) Kdyby hlavní hrdinka nebyla tak nemožná... Měla jsem jí od začátku plné zuby. Kdyby se od začátku nechovala Jako blázen, třeba by jí někdo i věřil.
Příběh byl zajímavý, jen trochu rozvleklý, u thrilleru očekávám větší spád. Jako audiokniha se to poslouchá hezky, místy napětí bylo super, ale pak si zase říkám, jaká je ta Anna kr..
Celkově hodnotím 65%.

09.07.2022 3 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Další napínavý příběh Davida, zase trošku přehnané a místy mi to přijde absurdní, ale na čtení velmi příjemné a napínavé dílko. V sérii budu pokračovat, jen si teď dám asi chvíli pauzu a prostřídám to trochou postapo.

05.05.2022 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Sérii čtu postupně a tento díl mi vyšel jako pohodové čtení do porodnice
Líbilo se mi to, možná dokonce o něco uvěřitelnější než předchozí kniha.
Napětí až do poslední stránky, i když čtenář samozřejmě tuší...

25.01.2022 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Další příjemné čtení ze série, nezklamalo. Napínavá detektivka, kde hrdina je jako vždycky na všechno skoro sám, což mi přijde trochu nereálné. Brzy se pustím do dalšího dílu.

09.11.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Napínavé dovolenkové čtení, hodně postav a souvislostí, ale nakonec to všechno do sebe zapadlo. I když nějaké otázky mi tam zůstaly, thriller se mi moc líbil a dám se na další díly.

02.09.2021 4 z 5

Pomsta Pomsta Val McDermid

Po nějaké pauze jsem se vrátila k této sérii a líbilo se mi to. Jen konec mi přijde hodně useknutý, jak kdyby najednou autorce docházel papír a potřebovala to tam nahustit. Škoda, jinak super a dám se brzo do dalších dílů.

26.08.2021 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

(SPOILER) Rychlé čtení a velmi zajímavý vývoj děje. Od začátku tušíte, že je něco špatně, ale stejně odhalení pravdy překvapí. Rozmnožení hrdiny na konci ovšem doteď nechápu. Asi na tohle nemám dostatečnou fantazii, ale knížka se mi líbila a milovníkům scifi určitě doporučuji.

23.03.2021 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

I třetí část série jsem měla jako audioknihu a jsem nadšená. Jestliže jsem v prvních dvou dílech jsem oceňovala reálnost příběhu a absenci nadpřirozena, tak tady je to přesně naopak. Milovníci Kingova tajemna si přijdou na své. Ale nebylo to na škodu, i když pro realistu jako já hůře uvěřitelné. Přesto jsem se do příběhu vžila, postavy jsou krásně vykreslené, děj napínavý, trilogie jde do finále a čtenář / posluchač se rozhodně nenudí.
Jen závěr mě zamrzel a zklamal, čekala jsem ho trochu jiný, ale King se holt s nikým nemazlí. Tak jako život.
Doporučuji.

26.02.2021 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

To je opravdu zkurvenej příběh. Vždycky mívám problém se začíst, ale stojí to za to. Pak už nabírá děj rychlé obrátky, několik zvratů a finální obrat na konci je naprosto neuvěřitelný. Trochu si říkám, jestli ten závěr nebyl zbytečný, přehnaný? Ale je pravda, že to příběhu dodalo šťávu a zanechalo dojem, i když bych v daném případě radši pachatele rovnou zneškodnila.

Minier zatím nikdy nezklamal, teším se na další díla a pokračování Servaze.

26.02.2021