Imor Imor komentáře u knih

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Silný příběh silné ženy...to co všechno musela Greta vydržet při pohledu na svého muže, kterého tolik milovala, jeho chování, jeho bezohlednost ... kniha tentokrát horší než film.

09.05.2016 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Přečetla jsem všechny její knihy, proto jsem věděla do čeho jdu, ale téma bylo tak silné až mi nebylo dobře. Opět výborně napsaná kniha. Těším se na další :-)

17.02.2016 3 z 5

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Krásné, kniha mě příjemně překvapila :-)

17.02.2016 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Někdo je na těchto knihách závislý, jak jsem se zde dočetla. Bohužel já ne, tento druhý díl mi přímo lezl na nervy - pardon.

04.01.2016 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Já nevím - ano kniha mě měla pobavit, ale ... bavila mě chvíli a bojím se otevřít ten druhý díl !

04.01.2016 1 z 5

Vstát znovu se slepicema Vstát znovu se slepicema Joshua Ferris

Mě tato kniha nezaujala - bohužel asi proto, že nejsem zubař :-)

05.12.2015 odpad!

Klimtův polibek Klimtův polibek Boris Filan

Lépe bych to nenapsala než "tanuki" - psychicky poměrně náročné čtení...

05.12.2015 2 z 5

Deník v dopisech Deník v dopisech Vincent van Gogh

Nádhera, úžasné, ale tak trochu víc smutné. Nejdříve jsem přečetla Žízeň po životě. Pokud mohu doporučit přečtěte si nejdříve Deník v dopisech, zde si totiž uděláte jasnou představu o Vincentu van Goghovi. Kniha Žízeň po životě dle mého názoru z něj udělala naivního hlupáka, ale ve skutečnosti tomu není tak. Až přečtete tuto knihu dojdete k závěru, že to byl velice vzdělaný a nadaný člověk. Jen nemohu pochopit jak za celý svůj život prodal pouze jeden obraz. Když vidíte jeho obrazy, nebo i studie je k nevíře, že nikdo neviděl tu nádheru. Některé portréty, nebo pohledy do přírody jsou jako fotografie - neskutečně opravdové.

05.08.2015 5 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Pro někoho tragická rodinná sága, pro jiného bakalářská práce, pro mě průvodce historii napsaný
srozumitelně a jednoduše. Příběh, který ve mě vzbudil velkou zvědavost co bude na další stránce.
Příběh k zamyšlení, příběh plný emocí...prostě příběh, který opravdu stojí za přečtení.

02.08.2015 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Opravdu čistá a a jednoduchá povídka k zamyšlení - ale ne pro každého.

16.07.2015 4 z 5

Znovu Provence Znovu Provence Peter Mayle

Do třetice všeho dobrého - se skleničkou dobrého vína je to opravdu pohodové čtení.

16.07.2015 3 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Teď jsem dočetla...hledám slova, kterými bych mohla vyjádřit to, co se mnou tato kniha provedla...
ona se mi vryla do srdce...děkuji pane Irvingu Stone !

11.07.2015 5 z 5

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

NEDOPORUČUJI - těm, kteří jsou na dietě, neb máte chuť na všechny popisované dobroty.
NEDOPORUČUJI - těm, kteří se rozhodli skončit s alkoholem.
DOPORUČUJI - je to kniha na pohodu :-)

01.07.2015 3 z 5

Prach tisíce cest Prach tisíce cest Robert James Waller

Další dobrý, jednoduchý příběh, který příjemně zkrátí dlouhé osamělé nedělní odpoledne :-)

28.06.2015 3 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Takový návod co vás čeká když byste se chtěli přestěhovat do Provence :-)

27.06.2015 2 z 5

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Lehké romantické čtení, tak akorát na léto :-)

27.06.2015 4 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Tak já nevím jestli kniha nebo film - obojí mělo nějaké kouzlo. Kniha se dobře četla a na film se dobře koukalo :-)

18.06.2015 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Pohodové čtení, vyvolávající - chuť na dobré víno :-)
- myšlenku, že takové dědictví by nebylo špatné :)

18.06.2015 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Krásná kniha...pokud mohu doporučit pro ty co nečetli od čtenářky nic - nejdříve přečíst Sen o Somersetu a až potom Poselství růží :)

09.06.2015 4 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Kniha byla lepší než film...zanechala ve mě úzkost, strach, lítost..., ale hlavně jsem si uvědomila jak úžasné je být zdravá :-)

06.06.2015 4 z 5