Vstát znovu se slepicema

Vstát znovu se slepicema https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237065/bmid_vstat-znovu-se-slepicema-75N-237065.jpg 2 19 12

Paul O´Rourke má slušnou zubařskou praxi a k ní ještě slušnější krizi středního věku. Anebo, řečeno jednodušeji, neví, co sám se sebou: nesnáší stroje a přístroje, ale miluje svůj iPhone; zuřivě fandí Red Sox, ale každé jejich vítězství mu způsobí depresi; rád by byl ateistou, ale pořád se té víry nějak ne a ne pustit. A když si někdo přisvojí jeho totožnost a začne si jeho jménem zakládat pohoršující webové stránky a účty na Facebooku a Twiteru, najednou mu přestane být jasné, kdo vlastně je. A pátrání po podvodníkovi ho postaví před otřesnou otázku, jestli to vlastně ten padouch nevzal za lepší konec, než on sám, jestli „ten druhý“, vlastně není lepší Paul O’Rourke než on. Třetí román amerického autora (1974), který se v posledních letech prosazuje jako jeden z nejvýraznějších literárních hlasů své generace.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

To Rise Again at a Decent Hour , 2014

Mindy
23.01.2022

Vydržela jsem do stránky 30. Chtěla jsem dát aspoň stovku, ale fakt to nešlo. I když to opravdu nedělám, tak odkládám nedočtenou. Slátanina o ničem, obdivuju všechny, kteří to dali až do konce.

kacenka075
29.08.2020 1 z 5

Trochu nuda...

dawson321
17.08.2020 2 z 5

Kniha mě stejně jako ostatní moc neoslovila. Jak už zde bylo zmíněno, na 2 zábavné a zajímavé stránky připadá 10 nezáživných a nudných stran plků. Škoda potenciálu, jelikož autor umí opravdu psát, jen to chce trochu chytnout za lepší konec.

CYNICKABLONDYNA
07.03.2020 5 z 5

Tahle kniha mě dostala. Přiznám se, že téma židovství mě příliš nenadchlo a místami to bylo velmi nudné. Ale! Líbilo se mi dění v ordinaci, chování Paula a jeho myšlenky. Chvilkami jsem v něm viděla sebe. Konec mě vážně dostal, jak to (ne)dopadlo mezi Paulem a Connie.

HankaZ13
18.12.2017 1 z 5

Málo čtivé, zmatené, pár pěkných myšlenek v záplavě zbytečných slov. A to jsem zubař.

kilometr
10.07.2017 3 z 5

Knihu doporučil sám Mistr King,tak jsem se na ni těšil.No,nebyla špatná,ale k popukání to taky nebylo.50%.

Josefcheek
08.10.2016

Doporučuji všem, kdo nejsou líní při čtení přemýšlet a současně se chtějí pobavit a zasmát.

Alma5
02.10.2016 2 z 5

Číst se to celé nedalo, dvě čtivé stránky vždy vystřídalo třicet nudných.
Ale toto mně oslovilo:
"Ale chceš vědět, čemu nerozumím ještě víc než lodičkám a opalování? Když si někdo čte online o lodičkách a opalování. Já jsem žil zprostředkovaně už předtím, než přišel internet. Copak potřebuju ještě dalšího prostředníka? To mám trávit ten čas, kdy nedělám to, co dělají oni, tím, že si budu číst o tom, jak to oni dělají? Mám si přehrávat klipy, na kterých to dělají, psát komentáře, jakou mají kliku, že všechny ty věci dělají, lajkovat a diggovat a bookmarkovat a tweetovat všechny ty věci a připadat si ještě hůř mimo než kdy dřív? Kde se vzal tenhle nápad, že to poskytuje větší propojení? Nikdy v životě jsem si nepřipadal odpojenější. Je to něco jako to, jak bohatí ještě víc bohatnou. Ti propojení jsou ještě propojenější a ti odpojení jsou ještě odpojenější. Díky, ale ne, to já nemůžu. Betsy, na světě bylo dost utrpení už před Facebookem."

lumul
15.09.2016 1 z 5

nuda, nuda, nuda. dala jsem dvě kapitoly, příběh žádný, nebo aspoň já tam žádný neobjevila... nebudu číst

luciefeix
20.04.2016 1 z 5

to byl zase jednou blábol !! absolutně jedna velká slátanina o ničem , zubař který je uplně mimo a nemá souvislé myšlení ,

AdélKrat
25.02.2016 2 z 5

Tuto knihu právě čtu a musím říct, že se do toho dost nutím (A to v nouzi nejvyšší přečtu i příbalový leták!). Některé pasáže mi přijdou úsměvné, obzvlášť ty, ve kterých autor popisuje hlubokou lásku hlavní postavy k rodinám a bývalým přítelkyním. Někdy autor překvapí a knihu hltám, bohužel mě to po dvou až deseti stranách přejde a objeví se zase popis, tentokrát mířený na víru/nevíru v Boha a smyšlených příbězích o největších nepřátelích židů. Knihu ještě nemám dočtenou, ale hodlám jí dočíst už jenom proto, že nesnáším, když nedočtu knihu.

Imor
05.12.2015 odpad!

Mě tato kniha nezaujala - bohužel asi proto, že nejsem zubař :-)

Joshua Ferris
americká, 1974
2015  45%Vstát znovu se slepicema
2007  68%Pak byl s námi konec
2022  60%Poslání Charlieho Barnese

Kniha Vstát znovu se slepicema je v