Imor Imor komentáře u knih

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Opět výborně napsaná kniha. Je radost koupit si knihu, která se povedla.

29.01.2018 5 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Silný příběh, tak moc smutný ..ten jen tak z hlavy nedostanu.

07.01.2018 4 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Smutný příběh, zvláštně napsaný ...

07.01.2018 2 z 5

Poslední půlšilink Poslední půlšilink William Somerset Maugham

Pěkně popsaný život francouzského malíře Paula Gauguina. Zase jednou dobrá koupě knihy.

02.01.2018 4 z 5

Opět špičkově napsaný další díl - radost z dobré knihy a i já se těším na čtyřku :-)

17.12.2017 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Lepší komentář než "Anna 13" bych nenapsala. Knihu jsem zvolila do čtenářské výzvy 2017 a také na základě nádherného filmu, ale kniha byla pro mne opravdu zklamáním.

23.11.2017 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Knihu jsem četla na základě čtenářské výzvy, takže opravdu výzva k přečtení a hlavně k dočtení ...

12.11.2017 1 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Na knihu jsem se moc těšila, ale nebavila mě. Možná kniha spíš vhodná pro muže.

01.10.2017 2 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Thomas Hardy + stará dobrá Anglie = nádherně hořko sladce chutnající skvělý román. Není třeba psát více, stačí si přečíst všechny skvělé komentáře níže.

21.08.2017 5 z 5

Výš než v sedmém nebi Výš než v sedmém nebi Griet Op de Beeck

Přečteno jedním dechem-mám ráda tento styl psaní. Tolik emocí , pocitů od nejmladší postavy po nejstarší. Kniha má obrovský spád. Opravdu velmi příjemné počtení a už se těším na druhou knihu od této spisovatelky.

12.08.2017 5 z 5

Boží tajemství Boží tajemství Marcel Pagnol

Krásně smutný a prostý příběh - víc není třeba napsat, neb ten příběh napsal pan Marcel Pagnol.

07.08.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Neuvěřitelně silná starcova vytrvalost a touha po úlovku (nebo spíš potřeba kvůli přežití). Vždy když si přečtu takové velké dílo, zdá se mi až nemožné, že ti lidé dokázali s tím málem přežít a je mi až hanba z toho nadbytku, který všichni máme a ti co nemají zajdou na úřad a mají ho také - to by stařec koukal jak je dnes jednoduché přežívat.

06.08.2017 4 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Krásný román o dvou velikánech. Doba ve které žili nebyla jednoduchá a přitom dokázali tak nádherné věci. Ano i já bych hned sedla do auta a jela do Florencie. Úplně ideální by bylo vzít knihu a začít ji číst přímo na místě a nasávat atmosféru - tak to by byl dokonalý zážitek. Také oceňuji poznámky autorky na konci knihy.

06.08.2017 5 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Černo-bílý-hořko-krutě-dojemný příběh.

25.07.2017 4 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Poselství růží, potom Sen o Somersetu a na konec Titáni...byl to dobrý román, jen trochu moc zdlouhavý.

22.07.2017 4 z 5

Barevný závoj Barevný závoj William Somerset Maugham

Krásně napsaný velmi smutný příběh - doporučuji přečíst . Donutí to člověka zamyslet se nad tím jak se dnes žije a jak se žilo dříve - jsem ráda, že žiji v této době.

12.06.2017 4 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Koupí 1. a 2. dílu jsem udělala velikou chybu ! Opravdu jsem měla počkat až vydají všechny díly, protože co teď budu dělat - to čekání bude strašné :-( Tak a teď vážně - už dlouho jsem nečetla něco tak dobrého. Jedna emoce za druhou, chuť vyrazit do Neapole nebo jet na dovolenou na Ischii. Na druhé straně husí kůže z násilí, chudoby , svatba ještě před plnoletostí...je neuvěřitelné co tak mladé dívky musely řešit. Prostě doporučuji přečíst a moooooc se těším na další díl !!!

04.06.2017 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Geniální :-) jsem ráda, že už mám druhý díl koupený a můžu číst dál. Opravdu povedená kniha.

22.05.2017 5 z 5

Longbourn Longbourn Jo Baker

Kniha mě bavila - mám ráda příběhy ze staré Anglie. Ještě že jsem si nepřečetla komentáře než jsem se rozhodla knihu si koupit - určitě by mě to odradilo a to by byla škoda. Je vidět, že hodně čtenářů má problém s dvěma úhly pohledů. Proto pro ty co si knihu chtějí přečíst - nenechte se odradit níže uvedenými kritickými hodnoceními - ten příběh je opravdu moc pěkný.

15.04.2017 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Přemýšlím co napsat-čerstvě po přečtení jsem v šoku ze všech třech příběhů. Píše se zde - hezké příběhy, skvělé příběhy ... pro mě první příběh tak depresivní jako snad v žádné jiné knize, které jsem kdy četla. Smekám před spisovatelkou - je to od ní moje druhá přečtená kniha a pokaždé přečtené jedním dechem. Tentokrát to ale bylo tak depresivní až mi z toho bylo hodně úzko.

02.04.2017 3 z 5