Výš než v sedmém nebi

Pět vzájemně propojených postav vypráví svůj příběh. Lou je dvanáct, Evě šestatřicet, Elsie dvaačtyřicet, Casperovi šestačtyřicet a Josovi jednasedmdesát. Vyprávějí svůj příběh o nečekaném štěstí, které všechno jen ztíží, o tajemstvích, která se zdají být příliš velká, o tom, jak složité je být mladý, o překážkách, které narostou do takových rozměrů, že se sotva dají překonat, o tom, jak se nepřestat snažit, dokud se člověk nedostane na hranici, za niž už nikdo nemůže. V knize Spousta nebí nad sedmým bojuje pětice velmi rozdílných postav spíš sama se sebou než navzájem, v životech, které jsou směšně krásné a úžasně příšerné zároveň....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/252497/vys-nez-v-sedmem-nebi-tOS-252497.jpg 477
Vydáno:, Host

Vele hemels boven de zevende (2013)

Kniha Výš než v sedmém nebi

niika

Kniha je jistě zajímavě pojatá, příběhy jsou dobře napsané. Můj problém je to, že vlastně nechci číst o problémech jiných, o procesech, jak se s nimi vyrovnat. To může člověk prožít sám, a každý se musí někdy v životě vyrovnat se složitou situací. Hledám v knihách trochu životního optimismu a nadhledu a to jsem zde nevyčetla. Takže kniha asi ve třech čtvrtinách odložena, nedočtena. Nejsem cílová skupina melancholických příběhů.

dagmar.rub
14.11.2018

Strašně dobře se to četlo, i když to žádná oddechovka není. Každá z postav prožívá své smutky, trápení a řeší je po svém. Nejjednodušeji a přitom nejtragičtěji to řeší Jos, na dně sklenky hledá i on naději, ale sám tomu nejpíš už ani nevěří. Všichni ostatní naději mají a jdou jí naproti....i Eva.
Nemůžu jinak, než tuhle knížku doporučit. Stejně jako druhou knihu autorky.
Je to prostě život sám.

Peti
10.10.2018

Knihy, kde se prolínají osudy hrdinů, mám ráda. I tady to tak bylo. Alkoholika otce bych tedy z rodiny vydědila, způsobil toho tolik špatného. A že to skončí sebevraždou, to mi bylo líto, fandila jsem jí.

hs777
13.09.2018

Životní peripetie pěti vzájemně propletených lidí, každý se svými problémy, obavami a taky touhou být šťastný a přitom neublížit jiným. O fous lepší byla předchozí kniha autorky, ale i tak doporučuji pro ty, kdo má rád přemýšlivé postavy.

Dousabel
15.07.2018

Tahle kniha mě tak nějak minula. Ze začátku dobrý, ale za půlkou jsem zjistila, že už je mi úplně fuk, jak ta jejich rodinka dopadne. Ani jedna postava mi k srdci nepřirostla, i když se životy všech prolínají, přišlo mi to takové neucelené.

mySaints
20.03.2018

Proč nejsou všechny knihy takové? Plné nejhlubších prožitků, plné skutečného života, plné živoucích postav, ve kterých poznáváte i něco ze sebe .. Paní Griet ve vás vyvolá neskutečně melancholické pocity k vlastnímu životu a naučí vás více vnímat svět a lidi kolem sebe. Žijte naplno, nic jiného nemáte.
„Stalo se to hodně týdnů poté, co jsem jí poslal tu kresbu. Připsal jsem k ní: na tom obrázku nejsi ty, je na něm láska, je to mé srdce, které jsi uzdravila víc, než jsi ho kdy mohla zlomit. Myslel jsem to vážně: někteří lidé zůstanou vždycky krásní, i když odejdou, ať to bolí jakkoliv.“

DádazPrahy
22.02.2018

Pět postav různého věku vypráví útržky svých příběhů, kde se jejich osudy navzájem propojují: sestry Eva a Elsie, jejich otec Jos, Elsiina dcera Loe a Elsiin milenec Casper.
Do jejich každodenních životů zasahují i smutné události, jako je nevěra, šikana ve škole, vážná nemoc a úmrtí v rodině, sebevražda. Není to knížka, která by přinesla dobrou náladu, spíše naopak. Přesto si dovolím tvrdit, že stojí za přečtení.
Dovolte mi zde ocitovat pár zajímavých myšlenek, jak se na život dívají postavy z knihy.
" Člověk dělá, co může. Jak taky v životě jinak?"
" Je úterý. Dřív to býval hroznej den: týden v plném proudu a jeho konec ještě daleko. Teď už je to jedno. Všechny dny jsou stejné. Nic už se nemusí a skoro nic už nejde."
""Jaké to bylo, když jsem se poprvé líbala s klukem (zajímalo ji). "Bylo to fantastický,", řekla jsem, "cítila jsem se výš než v sedmém nebi.""
"Když jsi malý, nikdo ti neřekne, že to bude takové."
"Lidé občas říkají:kdybych to býval věděl, řekl bych ještě to nebo ono. Já to tak nemám. Není nic, co bych ještě chtěl říct. Měl jsem využít svou šanci, když jsem ji ještě měl."
"Člověk má jen tolik energie, kolik má."
"A takový jsem si zařídila život..... Všechno je otázka volby, o tom jsem přesvědčená. Nebo lépe: otázka rozhodnutí, která člověk pořádně zatluče do země jako kůl a pak se jich drží. Jako zbraň proto vratkému světu. Jako způsob, jak zůstat stát, když bouří, fouká a zuřivě běsní, zevnitř i zvenku."
"Říká se, že život je krátkej, mně připadá dlouhej, ale to je tady důvod, proč do toho jít ještě víc naplno."
"Proč lidé prostě nedostanou to, co si zaslouží? Možná proto, že si taky musí zasloužit to, co dostanou."
"..... je to těžké: dívat se sám na sebe a na život, který člověk vždycky vedl, přemýšlet, jestli to nejde líp, a troufnout si přiznat, že jo."

Martooni
15.01.2018

Román, který neurazí, ale ani příliš nenadchne. Nemohu se ztotožnit s většinou, mne toho kniha tolik nedala.

Griet Op de Beeck
belgická, 1973

Kniha Výš než v sedmém nebi je: