Ila117 Ila117 komentáře u knih

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Knihu hodnotím jako velmi dobrou, ačkoliv příběh je samozřejmě hrůzný, děsivý a v určitých fázích je až k neuvěření, co vše lze projít bez povšimnutí ostatních. Autor čerpal z výpovědí, styl psaní je tudíž zvláštní, ale díky jeho detailnímu popisu vypovídajících osob si lze snadno představit cokoliv. Na konci je taková pomyslná třešnička - popis od odborníka, díky kterému můžeme alespoň trošku nahlédnout do mysli psychopata.
Skvělá kniha, strašný příběh, ale zase díky němu si možná někteří dají pozor...

08.07.2022 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Moc mě překvapila fantazie autorky, parádní příběh.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Skvělé!
Coleen tak dobře popisovala emoce Verity, že mi z ní bylo kolikrát špatně.
Čtenář opravdu často přemýšlí nad tím, co je pravda a co lež.
Ačkoliv by mě zajímalo, zda opravdu nějaký autor využije "takové cvičení", aby zlepšil svá díla. A upřímně trošku pochybuji o Jeremyho psychice. Snad svoji ženu znal... No ne? A to je právě ono čtenář opravdu nakonec neví, co je pravda a co lež Super příběh!

20.03.2024 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Moc pěknej příběh, místy na mě tvrdej, smutnej, donutil mě přemýšlet nad tím časem, o kterém je psáno. Celkově krásná kniha. Konec byl...překvapivý a dost k zamyšlení.

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Zajímavý příběh, velké plus mi pro mě bylo vyprávění příběhu všech postav - člověk si v hlavě doplňoval dílky, co se mohlo stát "před pádem". A proto jsem nakonec byla vlastně mírně zklamaná, celá kniha mi přišla jako postupně gradující zápletka, avšak po přečtení daného bodu zlomu jsem chtěla mít ten pocit šoku, který se ale nedostavil. Takže celkově - čekala jsem víc, obzvlášť kvůli těm popisovaným detailům, které vlastně byly nakonec zbytečné. Asi nepotřebuji další příběh tohoto autora ve své knihovně..

18.02.2018 3 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Autorka mě velmi mile překvapila tímto příběhem, napínavé, romantické, občas dojemné....Skvělé až do konce.

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

(SPOILER) Sice jsem čekala asi nějaké převratné a ohromující tajemství ze strany Samsona, ale i tak měl příběh pěkné a dojemné okamžiky. Líbil se mi konec. Také se mi obzvlášť líbilo, že opravdu šla na universitu, užila si jakž takž tyto dny a přitom na něj čekala před věznicí. Dojemné bylo, jak ji odehnal. V místě, kde autorka popisovala vepsanou bolest v Samsonově obličeji, jsem ji opravdu vnímala. Sara byla fajn, jméno pro psa EMENTÁL mě fakt rozesmál.
Byl to pěkný příběh. Ne strhující, možná na něj i zapomenu, ale líbil se mi.

26.02.2024 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

(SPOILER) Docela dobrý příběh, i když mě moc nebavily skoky do minulosti. Raději bych si minulost přečetla najednou, než po celou dobu přítomnosti... Skoro mě to až obtěžovalo, jakmile naskočilo - "Před šesti lety..." trochu jsem přeskakovala, bohužel...
Ale jinak mě překvapilo, že se mu miminko utopilo..a navíc, že si za to dával vinu, když zachránil nejdříve ji.. Smutný. I když myslím, že ve skutečnosti by opravdu dotyčný rodič zachraňoval dítě před partnerem...
Dobrý příběh.
Kapitán byl top.

23.02.2024 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Četla jsem na doporučení lidí kolem mě. Byla jsem velmi zklamaná, připadalo mi to jako lehká telenovela...mam ho ráda..nemam ho ráda, bojim se ho, ale miluju ho....Doufám, že ostatní knihy budou lepší, jak okolí opět tvrdí.

20.09.2017 1 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Hvězdu pouze za postavu Tilly.
Jinak pro mě velká nuda, vůbec tohoto autora již číst nebudu.

23.02.2024 1 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Četla jsem na doporučení a byla velmi zklamána. Příběh by mohl být bez té velké omáčky, která mě dost nudila od začátku knihy až po konec, kde jsem už přeskakovala, abych to dočetla. Celou knihu autorka nutí čtenáře myslet si o velkém tajemství jedné z postav...a na konci se vlastně dozví, že to nebylo nic. Chybělo mi tam napětí, šmrnc, detaily, které tvoří příběh, když do sebe pěkně zapadnou. Zde nic takového nebylo. Jen povrch a přílišný popis krajiny, kdyby čtenář neměl fantazii. A to, co zapadlo bylo sice hezké, ale vůbec ne poutavé, musela jsem se do čtení nutit.

05.04.2018 1 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Zaujala mne více, než druhý díl, občas i napínavé části.

18.02.2018 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Kniha se mi nelíbila, text psán z pohledu chlapa mi přišel až nereálný, často zbytečně přehnaný, např. přirovnání ženy k zubní pastě, rádoby vtipné vysvětlování mi přišlo až trapný, přeskakovala jsem odstavce, bylo to stále dokola. Chlapské poučky psané ženou...Četla jsem jiné autorky, co psaly jako chlap a bylo to úplně o jiným levelu. Takže za mě zklamání.

25.09.2017 odpad!

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Skvělá kniha

Leo Leo Mia Sheridan

Byla jsem zklamaná - ne li v šoku, protože jsem na autorku slyšela samou chválu. Tato kniha pro mne byla na úrovni horší Harlequinky, kdy nebyl příběh, natož pointa. Hrdinka měla zažít drsné dětství, avšak celou dobu se tak nechovala. Skočila do postele prvnímu, co se namanul - doslovně. Žádná nedůvěra v lidi, poznávání ve vztahu, nic. Naopak - naivní holka s růžovými brýlemi. Navíc styl psaní mi přišel dětský. Jediné, co bylo celkem ke čtení bylo, když Evelyn vzpomínala na dětství s Leem. Jako kdyby to psaly dvě autorky. Skoky do minulosti dobré, ostatní úplně opačné - pro mě.
A konec - za mě se tento příběh nepovedl, ale námět byl dobrý. Ale někomu se to může líbit. Kdybych to četla ve svých 13 letech, možná by se mi to líbilo snáz.

29.03.2021

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Mě se kniha líbila, i když možná se neodvíjela typická zápletka s vyvrcholením jako v jiných knihách, ale podle mě to byl i tak hluboký příběh o emocích, kdy "hrdina" nevěděl, co si počít se svými city, sklony k násilí, které ani nechápal a a následné činy, které pochopil až na konci. Při čtení knihy se dá pozorovat jeho měnící se názor na svoje chování. Je to zajímavý, nutí mě přemýšlet, zda se opravdu aresor může změnit či nikoliv.

01.03.2018 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Skvělý příběh, ano, King je za mě opravdu Král. I když místy to nebylo nijak dramatický, stále se mi kniha líbila.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dokonalý příběh

Karmická sinusoida Karmická sinusoida Ester Davidová

Moc pěkná kniha, všemu věřím, na regresi jsem byla, není to pro mne nové téma, ale i tak kniha obohatí.

18.02.2018 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Autorku mám moc ráda, ale tahle kniha byla pro mě zklamáním. Pro mě se hodně odlišuje od jejích ostatních knih.

20.09.2017 2 z 5