hroubek hroubek komentáře u knih

Superman: Panika na obloze Superman: Panika na obloze Marv Wolfman

Už teď vím, že budu v menšině, ale mě to sedlo. Je to dobrý komiks, protože ukazuje, jednu krásnou věc. Superman je opravdu super, ale jsou věci, na které nestačí ani on. A zvláště proti Brainiacovi. Ze začátku jsem dost tápal, jelikož je tu dost postav, a spoustu z nich jsem ani neznal. Ale po příběhové stránce to šlape, a čtení mě bavilo. Není to samozřejmě bez chyb, a vyžaduje to jít tomu trochu naproti a počítat s tunou dialogů. Ale pokud to uděláte, je velká šance, že vám příběh sedne a bude vás to bavit. Je tu dost akce, hodně hrdinů a vypadá to krásně. Znovu říkám, není bez chyb, ale mě to bavilo.

31.03.2020 4 z 5

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Mark Millar

Už jsem to četl, když to vyšlo před pár lety v UKK. Moc mi to nesedlo, hlavně kvůli tomu hloupému rozdělení na dvě knihy, a nedokončení příběhu. Teď po pár letech je to mnohem lepší, a více mě to baví. Je vidět, že tento příběh funguje mnohem lépe, když si ho můžete přečíst vkuse. Mark Millar se s tím nepáře a je to správně akční a i zběsilý. Čte se to dobře a má to moc hezkou kresbu. Takže jsem teď spokojenější, než na poprvé.

26.03.2020 4 z 5

Nova (Sam Alexander) Nova (Sam Alexander) Jeph Loeb

Dobře napsaný komiks, který se čte opravdu pěkně. A jediný jeho problém je v tom, že v nás toho tolik nenechá. V komiksu jsou dva příběhy, a každý mě bavil, a jeho čtení mě nikdy nenudilo. Jen je to takové bez hloubky. Loeb a ani Duggan nedokáží nového Novu, Sama Alexandera, dostat do situace, aby si sáhl na dno sil, abychom se o něho báli, a nebo aby nás začalo výrazněji zajímat co se s ním bude dít dále. A je to škoda. Protože, autoři čerpali inspiraci od postav, které se prošli zajímavým vývojem a taky se musely naučit, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale jelikož se komiks četl dobře, tak nakonec za slušné čtyři.

24.03.2020 4 z 5

Mladí Titáni: Zrození Titánů Mladí Titáni: Zrození Titánů Marv Wolfman

Ze začátku jsem nebyl z komiksu moc nadšený. Prvními sešity jsem se dost prokousával a tak nějak jsem nechápal, proč to před čtyřiceti lety byl tak obrovských hit. Jenže s přibývajícími sešity je to lepší a lepší. Mnohem lépe chápeme postavy, dialogy mají co říci, a i tempo je hodně dobré. Funguje setkání s Ligou spravedlnosti, a i závěrečný souboj. Hlavní padouch se s tím nemazlí, a nemá problém zabíjet děti, takže o to více jsem si užíval, když dostával do huby. Komiks má hodně dialogů, ze začátku je to tempo pomalejší. Ale má dobrý scénář a kresba je fajn. Mě to bavilo.

22.03.2020 4 z 5

Noir Noir David Hine

Tohle mě hodně sedlo. S tímto Spider-manem jsem se poprvé potkal v animovaném filmu Spider-man: Paralelní světy) a udělal na mě dobrý dojem. A v komiksové podobě je to ještě lepší. Má to kresbu, jenž přitáhne pozornost, nový a jiný pohled na vznik titulního hrdiny. Skvělou atmosféru 30. let v New Yorku, v době hospodářské krize, kde chudoba, rasismus a úplatky byly na denním pořádku. A díky všem těmto aspektům je i Peter Parker jiný. Není to takový idealista, má vztek a jeho boj se zločinem je drsnější a špinavější. A ošklivější je i to co se děje vedlejším postavám(smrt strejdy Bena, Felicity, různá úmrtí). Pro mě jako fanouška Spideyho je to velmi svěží změna a jsem hodně šťastný, že tento komiks zde vyšel. Tenhle komiks se hodně povedl a je to pecka.

15.03.2020 5 z 5

Secret Avengers Secret Avengers Warren Ellis

Za mě naprosto v pohodě. Ed Brubaker nás velmi ladně seznámí s novým týmem, a připraví si půdu pro věci budoucí. Warren Ellis na to jde ve svých příbězích trochu jinak, a ta "seriálová výstavba" je největší sílou a zároveň taky slabostí celého komiksu. Některé příběhy skončí dříve, než začnou. Další jsou akorát tak dlouhé, aby udrželi naší pozornost. A u některých mrzí, že nejsou natažený na mnohem delší zápletku. Z mého pohledu jde o dobrý komiks, který pobaví, nepřinese nic nového a svoje si s přehledem splní.

10.03.2020 4 z 5

Noví Bohové: kniha druhá Noví Bohové: kniha druhá Jack Kirby

Mnohem lepší, než první kniha. Kirby se mnohem více věnuje klasickému vyprávění, popisu událostí, které vedly k tomu co se děje, a v neposlední řadě i nějaké konfrontaci, která v rámci příběhu má smysl. Bohužel občas jsou tam momenty, kdy jsem nechápal co děje, proč je to tam, a nebo jaký to celé má smysl. A tohle jsou ty věci, kvůli kterým ty tři hvězdy nedám. Kresba je krásná, starý příběh hodně zábavný, a rozhodně se to čte lépe. Ale přes všechny klady mám pořád na jazyku jistou pachuť, a nejsem prostě spokojený.

06.03.2020 2 z 5

Noví bohové: kniha první Noví bohové: kniha první Jack Kirby

Ke vší úctě k Jacku Kirbymu, velké legendě komiksové žánru, ale toto se mu nepovedlo. Noví bohové nejsou špatný komiks. Na to jsou moc dobře nakreslený a je tam pár opravdu skvělých věcí. Ale po příběhové, vypravěčské stránce nefungují. Nefungují postavy, místy je to dost nepřehledné a hodně špatné. A nejsmutnější je, že to není ani zábavné a čte se to blbě. Starý příběh je hodně fajn. Chápu proč to v kompletu je, ale toto se Kirbymu vůbec nepovedlo, a pokud nemusíte tak si to nepořizujete.

04.03.2020 2 z 5

Svatba Svatba David Michelinie

Čím více přečtu těchto starších příběhů se Spider-manem, tím více mě dělají radost. Vždycky se u nich naladím na tu správnou vlnu naivity, nostalgie a dostanu příběhy, jenž fungují i po čtyřiceti letech. Alespoň tedy na mě. Co se týče komiksu Svatba, tak už ze samotného názvu je jasné, o čem to asi tak bude. Jenže u Petera/Spideyho se to vždycky nějak zkomplikuje a nejinak je tomu i tady. K tomu dostaneme i bonusový sešit, ve kterém si zopakujeme origin postavy a, dozvíme se i něco více o Mary Jane. Svatba je povedený komiks, který se mě líbil a jsem rád, že zde vyšel.

01.03.2020 4 z 5

Deathlok Deathlok Doug Moench

Deathlok není moje oblíbená postava. První komiks, který jsem s ním četl, byl takový malý očistec. Zajímavý příběh, u kterého byla snad tuna dialogů, jenž ho naprosto ubily. Samotná postava Deathloka mě k srdci vůbec nepřirostla. A proto jsem se na nejnovější číslo NHM vůbec netěšil. A o to více jsem sám překvapený, že komiks není vůbec špatný. A nejvíce za to může fakt, že tento Deathlok není ta samá postava, se kterou jsem se poprvé seznámil. Tento Deathlok(jde o třetí verzi, podle textu na konci komiksu) je mnohem zajímavější postava. Jeho motivace, postoj a i příběh jsou zajímavější, propracovanější a v neposlední řadě i lepší. Je to správně drsné a místy nekompromisní. Má to propracovaného hlavního hrdinu, se kterým se lze ztotožnit(otec od rodiny, který chtěl udělat správnou věc). Na druhou stranu, bych byl nerad, abyste si myslely, že je komiks bez chyb, a že se čte dobře. Těch chyb a nelogických věcí je tam mraky. Samotné sešity jsou dlouhé a místy nepřehledné, naštěstí to má dobré tempo, takže to nenudí. Deathlok je příjemné překvapení a určitě se nejedná o špatný komiks.

27.02.2020 4 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Velká pecka. Jsem trochu neobjektivní, protože autory znám osobně, a na MovieZone trávím někdy až nezdravě moc času. Na druhou stranu, se vší nezaujatostí, mě tahle knížka udělala obrovskou radost. Přiznám se, že jsem jí četl pomaleji, vychutnával jsem si každou stránku a dost jsem si jí šetřil. Dalším velkým plusem je to, že jako velký filmový fanoušek jsem se dozvěděl tolik nových informací, že mě místy z toho šla hlava kolem. Určitě bych se nezlobil za více stránek, a některé věci by si zasloužily mnohem více prostoru, a samozřejmě se na spoustu zajímavých věcí, režisérů, herců a nebo filmů nedostalo. Tahle knížka prostě není a nebude nafukovací, ale přesto to co nám dává je velmi nádherné, upřímné a hlavně dost od srdce. A toho si na knížce cením nejvíce. Obrovská pocta jednomu z nejpopulárnějších žánrů a vše co k tomuto žánrů patří, od A až do Z.

19.02.2020 5 z 5

Pomsta Sinister Six Pomsta Sinister Six Erik Larsen

Když dva dělají totéž, nikdo to není totéž. Erik Larsen není Todd McFarlane. Larsen má hodně překombinované vyprávění, je tu moc postav, hodně bordelu, dialogů co fungují, tak na půl, a kresba není úplně špatná, ale nějaké výrazné přehlednosti nemůže být řeč. Bohužel nefunguje ani hlavní příběh, ani zapojení vedlejších postav. Nejvíce z celého komiksu funguje vztah Petera a MJ. Ve výsledku je to těžce průměrný až podprůměrný komiks. Zklamání.

16.02.2020 2 z 5

Multiple Man (Jamie Madrox) Multiple Man (Jamie Madrox) Chris Claremont

Multiple Man je další z řady postav, o které nevím vůbec nic. A to je na tom to nejlepší. Přistupuji k tomu otevřeně a bez velkých očekávání. Prostě jako nepopsaný list papíru. Komiks se povedl, a velmi dobře dokáže prodat hlavního hrdinu, jenž je zajímavý a jeho potenciál je skoro nekonečný. Dost mě sedlo jak tvůrci pracují s hlavním hrdinou, a bavila mě i vedlejší linka v New Yorku. Co mě moc nesedlo bylo vyvrcholení hlavní linky, protože to bylo trochu moc ujeté a navíc to rozbouralo tu civilnost, kterou to celou dobu budovalo. A je to škoda, protože tady "malá věc" mi ten konec zkazila. Multiple Man je povedený komiks a je to fajn seznámení s postavou, která není tolik známá.

13.02.2020 4 z 5

Superman/Batman: Generace Superman/Batman: Generace Edmond Moore Hamilton

Když, jsem viděl obálku, tak jsem si říkal, další komiks se Supermanem a Batmanem v tomto kompletu, který určitě nepotřebuji, a zabírá místo pro jiné hrdiny. A zrovna u tohoto komiksu sedí přísloví, nesuď knihu(komiks) podle obalu. John Byrne zde rozehraje velmi zajímavý a parádně napsaný příběh dvou nejslavnějších hrdinů od DC. Byrne si hraje s naším očekáváním, upravuje příběhy, a nebojí se být tvrdý na hrdiny. Jelikož, se příběh odehraje na ploše skoro celého století, tak se mění stylizace a i tempo samotných příběhů. Byrne výborně pracuje s tím jak dané komiksy v určitých letech fungovaly, a zde tomu skládá poctu(naivita, odlehčenost, temnost atd). Superman/Batman: Generace je hodně povedený komiks, který v sobě skrývá mnohem více, než se na první pohled zdá.

03.02.2020 4 z 5

Pavučina Pavučina Brian Azzarello

Hned po otevření komiksu a lehkém prolistováním jsem si říkal, že tohle bude slušný guláš a moc jsem tomu nevěřil. Komiks má čtyři příběhy, ve kterých hlavní roli zastávají vedlejší postavy a Spidey je tu tak trochu do počtu. A pak jsem se začetl do prvního příběhu a byl jsem překvapivě spokojený. Pak přišly příběhy dva a tři, které jsou opravdu velmi povedené a mají skvělé pointy. Poslední příběh není špatný, jen je takový nijaký. Neříkám špatný, ale na předchozí příběhy se vůbec nechytá. Pavučina mě nečekaně překvapila a jsem spokojený.

30.01.2020 4 z 5

Killraven Killraven Roy Thomas

Další z hrdinů, o kterém jsem nikdy nic neslyšel a ani jsem s ním nic nečetl. A v tomto případě je to jedině dobře. Přistupoval jsem k příběhu a k samotné postavě celkem zvědavě. A to co jsem četl, jsem si taky v rámci možností užil. Kdysi jsem četl knihu Válka světů, viděl film s Tomem Cruisem, takže jsem měl o některých věcech trochu jasno. Samotný komiks má dobré tempo, a to ať už jde o starší komiks a nebo o hlavní sérii. Šlape to, má dobrý spád, postavu které lze fandit, a i další věci. Samotný autoři přiznávají, že je to "pulpové", ale k tomuto příběhu to sedí. Za mě tedy celkově spokojenost a jako jednohubka a seznámení s postavou to funguje bez problémů.

28.01.2020 4 z 5

Superman/Shazam: První zahřmění Superman/Shazam: První zahřmění Judd Winick

Superman/Shazam: První zahřmění je pohodový, ničím neurážející komiks. Jen je na něj potřeba koukat dětskou optikou a nebrat to tak úplně vážně. Příběh je zábavný, rychlý, má spád a oba hrdinové se dobře předvedou. Fungují dialogy, akce a i ta kresba, která není úplně nejhezčí. Osobně bych radši četl samostatný příběh o Shazamovi, ale co už. Mě komiks bavil a sedl mě konec, nicméně jsem si dost vědom chyb i zbytečností, které komiks má, a které by šlo udělat lépe. Hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, takže jsem se přiklonil ke slabším čtyřem.

20.01.2020 4 z 5

Padlé město Padlé město Kaare Andrews

Už při čtení, každému musí být jasné, kde se tvůrci inspirovali(kdyby to někdo nepoznal, tak je to Návrat Temného rytíře). A z mého pohledu ten příběh a myšlenka jako celek funguje. Je to jiné, drsnější a některé postavy vidíme, tak jak je neznáme, přesto to stále má poetiku Spider-mana a pracuje to s tou nejzásadnější pointou a myšlenkou: s velkou mocí, přichází velká zodpovědnost. Nebudu a nechci tvrdit, že v tomto komiksu všechno funguje, protože bych lhal. Jsou tu dost divné momenty, příběh občas skřípe. Naštěstí komiks má zajímavou kresbu, výborně rozvržené panely, skvělé tempo vyprávění(nenudil jsem se a četlo se mi to dobře)a v neposlední řadě je to něco jiného. Komiks Padlé město je dobrý, ale budu rozumět všem komu sedne a nebo nesedne.

16.01.2020 4 z 5

Invisible Woman Invisible Woman John Byrne

John Byrne prostě umí. Když, někde vidím jeho jméno, tak vím, že mě to bude bavit. Byrne nakopne příběh během dvou stran a jede se ve velmi svižném tempu, které nezpomalí. Jeho příběh je napínavý a celkem i drsný, když si uvědomíte čím si Sue projde. A Byrne to dokáže parádně napsat a ještě i nakreslit. Líbil se mi poslední sešit, který se dost věnuje She-Hulk, velmi rád jsem viděl Daredevila, který se na chvilku objeví, a v neposlední řadě se mě dost líbila celá dynamika týmu a jejich boj s daným problémem. Invisible Woman je hodně povedený komiks a jen málo chybělo k plnému hodnocení.

13.01.2020 4 z 5

Mutantský faktor Mutantský faktor Todd McFarlane

Nemůžu si pomoc, ale já jsem zas spokojený. Možná je to tím, že mám nízké nároky, nebo že jsou tady příběhy o Spider-manovi a dalších hrdinech, a to já mám dost rád. A nebo to je prostě taky tím, že je to dobrý komiks. Píšu dobrý, a ne výborný. Čte se to dobře, má to zajímavé příběhy, které na některé věci koukají trochu jinak a celkově mě sedlo pojetí i kresba. Neříkám, že to nemá chyby, protože je má, ale dají se v pohodě přenést přes srdce. To co dělá tento komiks opravdu důležitým, je jeden konkrétní sešit, který je skvělý a všichni fanoušci Spideyho by si ho měly přečíst. Takže za mě je to hodně fajn komiks a spokojenost.

06.01.2020 4 z 5