hroubek hroubek komentáře u knih

Mladí titáni: Návrat Donny Troyové Mladí titáni: Návrat Donny Troyové Phil Jimenez

Špatenka. Je smutné, že je tento komiks dost tenký a mě jeho přečtení trvalo tak dlouho. Nemohl jsem se opět začíst a nebavilo mě to. Příběh je překombinovaný plný nezáživných dialogů a má divné tempo. Nebavilo mě to. Ke konci to bylo o dost lepší, jelikož přišla akce a vysvětlování co a jak. Ale i tak velké zklamání.

31.08.2020 2 z 5

Flash: Smrtící rychlost Flash: Smrtící rychlost Mark Waid

Opět asi budu v menšině, ale mě to bavilo. Mark Waid umí. Chápe moc dobře své postavy, umí kolem nich vytvořit zajímavý příběh a celkově ho i vygradovat. Trochu na škodu jsou dialogy. Těch je tady opravdu zbytečně moc, a díky tomu se příběh trochu vleče a ztrácí tempo. Což je velká škoda, jelikož ten příběh není špatný, a má i dost pěknou kresbu. Z mé strany jde o povedený komiks, který je místy zbytečně překombinovaný, složitější a taky pomalejší.

23.08.2020 4 z 5

Legendy Legendy John Ostrander

Vím, že asi budu v menšině, ale mě to bavilo. Jasně, je to místy dost naivní, některé momenty byly i v té době dost přepálené, nicméně mě to sedlo. Neříkám, že je to nějaký zázrak, ale vůbec mě to neuráželo. Naštěstí pro mě to byl velmi slušný a zábavný komiks, který jsem si užil. Oprostil jsem se od toho, že je to místy hloupé a svým způsobem jsem si to užil.

16.08.2020 4 z 5

Polaris Polaris Peter David

Fajn komiks. Starý příběhy mě nesedly a trvalo mě, než jsem je přečetl. S novějšími příběhy je to o dost lepší, jen jsem měl celou dobu pocit, že hlavním hrdinou tohoto příběhu je Gambit a ne Polaris. Škoda, že poslední dva sešity nejsou, tak dobré jako ty na začátku. Polaris je slušný komiks, ale nic extra od toho nečekejte.

05.08.2020 3 z 5

Zpátky v černé Zpátky v černé Joseph Michael Straczynski

Velká pecka. V první řadě než se pustíte do tohoto komiksu, tak je potřeba znát a nebo ještě lépe si přečíst komiks Občanská válka(vyšla v sérii UKK). A teď k samotnému příběhu. Jakmile se sáhne Peterovi na rodinu(teta May a MJ), tak je zle. A v tuto chvíli moc nepomáhá, že všichni znají vaši identitu a tvář. Peter je zde událostmi zatlačen do kouta takovým nepředstavitelným způsobem, že se rozhodně pro jisté kroky, které pro něho nejsou příjemné. Ale jsou potřeba udělat. A něco to bude stát. Tento komiks výborně funguje. Má spád, dynamiku a ukazuje, že když se vše začne hroutit, tak se některé pravidla musí porušit. Zpátky v černém je velmi povedený komiks a já mám z něho radost.

29.07.2020 5 z 5

Štvanice Štvanice Tom DeFalco

Jsem rád, že to vychází v jednom svazku. Kupovat tento příběh po sešitech, tak bych byl hodně naštvaný. Z mé strany velká spokojenost. Je to zábavný a dost napínavý komiks, který neztrácí tempo, i přestože je zde dost dialogů. Scénáristé odvádí parádní práci a je vidět, že všichni moc dobře vědí co dělají a dokáží nám prodat vnitřní dilema Petera Parkera. Trochu zamrzí, že některé věci a zápletky jsou díky příběhu a tempu nedotažené a nebo nevyužité. Naštěstí je to moc dobře napsané a nakreslené, že se přesto dá přenést. Jsem hodně spokojený.

27.07.2020 4 z 5

Angel Angel Roy Thomas

Nic proti ničemu. Obyčejný komiks, který neurazí, ale nijak zvláště nenadchne. Čte se to dobře, děj má spád a je fajn číst nějaký komiks s Psylocke a Angelem. Největší problém je to, že mi celý příběh byl ukradený. Nevěřil jsem tomu, chyběla mě návaznost a prostě to bylo takové echt.

23.07.2020 3 z 5

Batman: Odysea kniha druhá Batman: Odysea kniha druhá Bill Finger

Už chápu ten název. Opravdová Odysea je přečíst tento komiks. Velký špatný. Zachraňuje to kresba, a pár dobrých a zajímavých momentů. Kdyby to v kompletu nebylo, tak by se nic nestalo.

18.07.2020 2 z 5

Černé kočky nosí smůlu Černé kočky nosí smůlu Mark Wolfman

Fajn retro. Já mám tyhle starší sešity a příběhy dost rád a baví mě. Občas jsem naštvaný za tuny dialogů a jistou naivitu, ale to k té době prostě patřilo. Nicméně je mi jasné, že tohle není pro každého, a hodně lidem to nesedne. Z mého pohledu je to dobré čtení, příběhy jsou v rámci možností ok a já jsem ve výsledku spokojený.

06.07.2020 4 z 5

Havok Havok Roy Thomas

Nic proti ničemu. Na seznámí s Havokem to stačí, ale radostí jsem do vzduchu neskákal. Starý sešity jsou fajn a nejsou špatné. Hlavní příběh Ve jménu císaře je z mého pohledu, takový nijaký. Čte se rychle, děj má spád, je tam dost akce a kresba je neurážející. Problém je v samotném příběhu, kde mi bylo všechno ukradené. Celý konflikt, spory a další věci, které byly budovány napříč desítkami sešitů mi nic moc neříkali, jelikož neznám základ to všeho. Jak říkám, je to neurážející komiks, ale žádný zázrak nečekejte.

01.07.2020 3 z 5

Batman: Odysea kniha první Batman: Odysea kniha první Gardner Fox

Neal Adams je komiksová legenda. Dokázal posunout některé komiksové postavy dál a dát jim nový směr a pohled na věc. Batman Odysea je zajímavý komiks a má v sobě více, než se na první pohled zdá. Bohužel to pro mě není zábavný a dobrý komiks co mě bavil číst. Má jisté nepopiratelné kvality, je zde něco jiného a nového. Přesto to není komiks, který by mě vykouzlil úsměv na tváři. Uvidím jak to bude s druhým dílem, ale zatím zklamání.

29.06.2020 2 z 5

Ten druhý (2. část) Ten druhý (2. část) Joseph Michael Straczynski

Jsem hodně spokojený. Trochu jsem se oprostil od toho, jak je to vyhnané do extrému a užil jsem si to naplno. Scénáristé to dobře rozehráli a taky i zakončili. Nepůsobí to křečovitě a svým způsobem jsou tam naznačené věci co budou mít v budoucnu význam. Velmi mi sedla civilní rovina. To jak všechno vnímá MJ a May je výborně napsané. Dobře se do příběhu zapojují Avengers, pro které je to zas jiná zkušenost. Tento komiks se četl dobře. Má spád, napětí, vtipy a posouvá Spider-man někam dál. Jsem rád, že tvůrci zkusili vymyslet něco nového, nečekaného a zajímavého. Za mě rozhodně palec nahoru.

20.06.2020 4 z 5

Spider-Gwen Spider-Gwen Mike Costa

Spider-Gwen se stala velmi rychle populární hrdinkou. A já tomu naprosto rozumím. Je to změna status quo a navíc je to dobrý a zajímavý nápad. Hodně jsem se na tento komiks těšil. A zvláště, když teď v NHM vyšly komiksy se Silk, Superior Spider-man či Miles Morales. Bohužel i zde se ukáže jeden z největší problémů NHM. Ve Spider-Gwen není moc Spider-Gwen. Po úvodním sešitu, dostaneme příběh Web-Warriors. Je to hodně dobré a čte se to parádně. A s touto partičkou bych si klidně pár komiksů přečetl. Jenže, v tomto komiksu mělo jít o Gwen a o její příběh. Opět je tu velká návaznost na Spider-Verse, který nevyšel v češtině. Za mě je Spider-Gwen povedený komiks, jen je škoda, že to není více o Gwen.

17.06.2020 4 z 5

Království tvé: Kniha druhá Království tvé: Kniha druhá Mark Waid

Epické zakončení jednoho velké příběhu. Opět se to čte luxusně. Nádherná kresba od Alexe Rosse, parádní scénář od Marka Waida a v neposlední řadě skvěle odvyprávěný příběh. Být to v jednom svazku, tak slintám blahem. Tohle se vyplatí číst najednou. To rozdělení tomu dělá medvědí službu. Nicméně je to skvělý komiks, u kterého mě mrzí, že mě nezasáhl o trochu více. Hodně se mi líbil, ale přál bych si aby se mi líbil ještě více. Konec je parádní a je vidět, že Waid stvořil něco zajímavějšího a promyšlenějšího, než jen obyčejný superhrdinský komiks.

12.06.2020 4 z 5

Ten druhý (1. část) Ten druhý (1. část) Joseph Michael Straczynski

Straczynski umí a já jako čtenář z toho mám radost. Tento komiks se čte dost dobře. Místy je dost odlehčený, prakticky většina scén, kde jsou Avengers. Ale umí být i hodně civilní, dojemný a opět nám ukazuje Petera Parkera z jiné strany. Velmi krásně je zde vykreslený vztah k MJ a tetě May. Největší problém je v samotné zápletce, jelikož víme, že to Spidey nějak zvládne. Otázka je jen jak. Znovu říkám, že je velká škoda, že v Česku nevychází důležité eventy, protože jsme jako čtenáři o spoustu věcí ochuzený. Ten druhý první část je dobrý komiks a dost mě bavil.

04.06.2020 4 z 5

Silk Silk Dan Slott

Kéž, by v Česku někdo vydal zkompletovaný Spider-Verse. Štve mě, že už nevychází omnibusy( pro český trh samozřejmě) a taky, že žádný nakladatel nechce vydávat ty velké a důležité eventy. Ale teď zpět k hrdince Silk. Za mě spokojenost. První příběh od Dana Slotta je pecka a mě jen mrzelo, že jsem nemohl číst více. Zbylá část komiksu šlape velmi dobře a hezky mě pobavila. Sice bych ocenil jednotnou kresbu, ale to už je takový detail. Komiks má super tempo, neurazí a opět splňuje to co má. Jsem spokojený a NHM má skvělé období.

01.06.2020 4 z 5

Království tvé: Kniha první Království tvé: Kniha první Mark Waid

Po pár slabších číslech v DCKK přichází konečně něco velké a zajímavého. Mark Waid mě už několikrát přesvědčil, že je jako scénárista výborný a parádně umí vyprávět příběhy. No a co se týče Alexe Rosse, tak to je kapitola sama o sobě. Jeho kresba je impozantní. Dá se na ní koukat desítky minut. Má v sobě něco okouzlujícího. Přesto jsem po příběhové stránce čekal trochu více. Jde zatím o první část, takže čekám, že se to ještě rozjede. Nicméně se moc těším jak to bude gradovat, jelikož mě příběh hodně baví a na kresbu se moc hezky kouká. Z mého pohledu spokojenost, a pro fanoušky komiksů povinnost.

31.05.2020 4 z 5

Poslední vzdor Poslední vzdor Mark Millar

Jsem moc rád, že jsme dostali možnost, dozvědět se jak příběh o únosu tety May dopadl. Mark Millar rozehrál zajímavý příběh a náš oblíbený pavouk to nebude mít lehké. Millar tlačí Spidey na jistou morální hranu a je zajímavé číst jak se s tím Peter vyrovnává. Příběh má spád a je dost akční a neustále se v něm něco děje. Ocenil jsem několik věcí, se kterýma příběh pracuje a i jisté detaily. Výsledný dojem pak velmi upravuje poslední sešit, jenž je velmi dobrý a poslední stránky jsou parádní. Opět je to mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale za ten konec si to zaslouží vyšší hodnocení.

24.05.2020 4 z 5

Ms. Marvel (Kamala Khanová) Ms. Marvel (Kamala Khanová) Gwendolyn Willow Wilson

Příjemná komiksová oddychovka. Ms. Marvel jako postavu znám, ale tohle je můj první větší komiks s ní. A splnil to co splnit měl. Bavilo mě to a ocenil jsem přesah, který do toho scénáristé dali. Sedla mě i kresba, jenž se k tomuto příběhu dost hodila. A celkově jde o sympatický komiks co se ve výsledku nebere tak moc vážně. Hlavní hrdinka Kamala je zajímavá a bez problémů si získala moje sympatie. Trošku mě mrzelo, že nemá nějakého normálního záporáka, nicméně to k danému příběhu to jakžtakž sedlo. Osobně doporučuji neočekávat nic průlomového. Ms. Marvel je velmi příjemná oddychovka, a ty čtyři hvězdy si nakonec s odřenými uši zaslouží.

22.05.2020 4 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

Po každé, když vidím nápis "Ideální start pro nové čtenáře!", tak si klepu na čelo. Tohle fakt ideální start není. A to je asi největší problém. Ideálním startem byl první příběh z New 52, kde bylo vše hezky popsáno kdo je kdo a co kdo umí. Zde funguje spoustu věcí, od akce, postav, kresby, týmové práce až po samotnou velkolepost a jistou originalitu. Jen ten záporák a lehké zmatení v příběhu pokulhávají. Je to dobrý a zábavný komiks, ale je vidět a znát, že bez určitých znalostí to prostě nepůjde. A to mě trochu mrzí. Určitě se nebudu bránit dalším dílům, jen je škoda, že Crew tady nevydává i jiné hrdiny(Superman, Justice League Dark, Green Lantern atd.)

21.05.2020 4 z 5