hroubek hroubek komentáře u knih

Ten druhý (2. část) Ten druhý (2. část) Joseph Michael Straczynski

Jsem hodně spokojený. Trochu jsem se oprostil od toho, jak je to vyhnané do extrému a užil jsem si to naplno. Scénáristé to dobře rozehráli a taky i zakončili. Nepůsobí to křečovitě a svým způsobem jsou tam naznačené věci co budou mít v budoucnu význam. Velmi mi sedla civilní rovina. To jak všechno vnímá MJ a May je výborně napsané. Dobře se do příběhu zapojují Avengers, pro které je to zas jiná zkušenost. Tento komiks se četl dobře. Má spád, napětí, vtipy a posouvá Spider-man někam dál. Jsem rád, že tvůrci zkusili vymyslet něco nového, nečekaného a zajímavého. Za mě rozhodně palec nahoru.

20.06.2020 4 z 5

Spider-Gwen Spider-Gwen Mike Costa

Spider-Gwen se stala velmi rychle populární hrdinkou. A já tomu naprosto rozumím. Je to změna status quo a navíc je to dobrý a zajímavý nápad. Hodně jsem se na tento komiks těšil. A zvláště, když teď v NHM vyšly komiksy se Silk, Superior Spider-man či Miles Morales. Bohužel i zde se ukáže jeden z největší problémů NHM. Ve Spider-Gwen není moc Spider-Gwen. Po úvodním sešitu, dostaneme příběh Web-Warriors. Je to hodně dobré a čte se to parádně. A s touto partičkou bych si klidně pár komiksů přečetl. Jenže, v tomto komiksu mělo jít o Gwen a o její příběh. Opět je tu velká návaznost na Spider-Verse, který nevyšel v češtině. Za mě je Spider-Gwen povedený komiks, jen je škoda, že to není více o Gwen.

17.06.2020 4 z 5

Království tvé: Kniha druhá Království tvé: Kniha druhá Mark Waid

Epické zakončení jednoho velké příběhu. Opět se to čte luxusně. Nádherná kresba od Alexe Rosse, parádní scénář od Marka Waida a v neposlední řadě skvěle odvyprávěný příběh. Být to v jednom svazku, tak slintám blahem. Tohle se vyplatí číst najednou. To rozdělení tomu dělá medvědí službu. Nicméně je to skvělý komiks, u kterého mě mrzí, že mě nezasáhl o trochu více. Hodně se mi líbil, ale přál bych si aby se mi líbil ještě více. Konec je parádní a je vidět, že Waid stvořil něco zajímavějšího a promyšlenějšího, než jen obyčejný superhrdinský komiks.

12.06.2020 4 z 5

Ten druhý (1. část) Ten druhý (1. část) Joseph Michael Straczynski

Straczynski umí a já jako čtenář z toho mám radost. Tento komiks se čte dost dobře. Místy je dost odlehčený, prakticky většina scén, kde jsou Avengers. Ale umí být i hodně civilní, dojemný a opět nám ukazuje Petera Parkera z jiné strany. Velmi krásně je zde vykreslený vztah k MJ a tetě May. Největší problém je v samotné zápletce, jelikož víme, že to Spidey nějak zvládne. Otázka je jen jak. Znovu říkám, že je velká škoda, že v Česku nevychází důležité eventy, protože jsme jako čtenáři o spoustu věcí ochuzený. Ten druhý první část je dobrý komiks a dost mě bavil.

04.06.2020 4 z 5

Silk Silk Dan Slott

Kéž, by v Česku někdo vydal zkompletovaný Spider-Verse. Štve mě, že už nevychází omnibusy( pro český trh samozřejmě) a taky, že žádný nakladatel nechce vydávat ty velké a důležité eventy. Ale teď zpět k hrdince Silk. Za mě spokojenost. První příběh od Dana Slotta je pecka a mě jen mrzelo, že jsem nemohl číst více. Zbylá část komiksu šlape velmi dobře a hezky mě pobavila. Sice bych ocenil jednotnou kresbu, ale to už je takový detail. Komiks má super tempo, neurazí a opět splňuje to co má. Jsem spokojený a NHM má skvělé období.

01.06.2020 4 z 5

Království tvé: Kniha první Království tvé: Kniha první Mark Waid

Po pár slabších číslech v DCKK přichází konečně něco velké a zajímavého. Mark Waid mě už několikrát přesvědčil, že je jako scénárista výborný a parádně umí vyprávět příběhy. No a co se týče Alexe Rosse, tak to je kapitola sama o sobě. Jeho kresba je impozantní. Dá se na ní koukat desítky minut. Má v sobě něco okouzlujícího. Přesto jsem po příběhové stránce čekal trochu více. Jde zatím o první část, takže čekám, že se to ještě rozjede. Nicméně se moc těším jak to bude gradovat, jelikož mě příběh hodně baví a na kresbu se moc hezky kouká. Z mého pohledu spokojenost, a pro fanoušky komiksů povinnost.

31.05.2020 4 z 5

Poslední vzdor Poslední vzdor Mark Millar

Jsem moc rád, že jsme dostali možnost, dozvědět se jak příběh o únosu tety May dopadl. Mark Millar rozehrál zajímavý příběh a náš oblíbený pavouk to nebude mít lehké. Millar tlačí Spidey na jistou morální hranu a je zajímavé číst jak se s tím Peter vyrovnává. Příběh má spád a je dost akční a neustále se v něm něco děje. Ocenil jsem několik věcí, se kterýma příběh pracuje a i jisté detaily. Výsledný dojem pak velmi upravuje poslední sešit, jenž je velmi dobrý a poslední stránky jsou parádní. Opět je to mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale za ten konec si to zaslouží vyšší hodnocení.

24.05.2020 4 z 5

Ms. Marvel (Kamala Khanová) Ms. Marvel (Kamala Khanová) Gwendolyn Willow Wilson

Příjemná komiksová oddychovka. Ms. Marvel jako postavu znám, ale tohle je můj první větší komiks s ní. A splnil to co splnit měl. Bavilo mě to a ocenil jsem přesah, který do toho scénáristé dali. Sedla mě i kresba, jenž se k tomuto příběhu dost hodila. A celkově jde o sympatický komiks co se ve výsledku nebere tak moc vážně. Hlavní hrdinka Kamala je zajímavá a bez problémů si získala moje sympatie. Trošku mě mrzelo, že nemá nějakého normálního záporáka, nicméně to k danému příběhu to jakžtakž sedlo. Osobně doporučuji neočekávat nic průlomového. Ms. Marvel je velmi příjemná oddychovka, a ty čtyři hvězdy si nakonec s odřenými uši zaslouží.

22.05.2020 4 z 5

Vyhlazovací stroje Vyhlazovací stroje Bryan Hitch

Po každé, když vidím nápis "Ideální start pro nové čtenáře!", tak si klepu na čelo. Tohle fakt ideální start není. A to je asi největší problém. Ideálním startem byl první příběh z New 52, kde bylo vše hezky popsáno kdo je kdo a co kdo umí. Zde funguje spoustu věcí, od akce, postav, kresby, týmové práce až po samotnou velkolepost a jistou originalitu. Jen ten záporák a lehké zmatení v příběhu pokulhávají. Je to dobrý a zábavný komiks, ale je vidět a znát, že bez určitých znalostí to prostě nepůjde. A to mě trochu mrzí. Určitě se nebudu bránit dalším dílům, jen je škoda, že Crew tady nevydává i jiné hrdiny(Superman, Justice League Dark, Green Lantern atd.)

21.05.2020 4 z 5

JSA: Budiž spravedlnost JSA: Budiž spravedlnost James Robinson

Fajn komiks a rozhodně změna k lepšímu. Nevím, kdo u DCKK dělal seznam toho co bude vycházet a co ne. Ale ten někdo by zasloužil lehce profackovat. Zpět k JSA: Budiž spravedlnost. Tento komiks je dobrý a z mého pohledu funguje. Opět je potřeba mít něco načteného a nebo alespoň trochu tušit jaký je rozdíl mezi JL, JLA a JSA. Děj je svižný, postavy jsou v rámci možností zajímavé (Dr. Fate), dialogy nebijí do očí. A celkově se to čte dobře. Asi nejvíce zamrzí to, že to ve výsledku v nás nic nezanechá. Není tam nic co by nás posadilo na zadek, nebo bychom na to vzpomínali. Nicméně dobrý a zábavný komiks to je.

20.05.2020 3 z 5

Na dně Na dně Dan Abnett

Opět výborný komiks. Od scénáře až po kresbu. Dan Abnett skvěle pracuje s Aquamanem jako postavou. Takový vývoj v průběhu série. Pochopení, smíření se neúspěchem a poučení se z vlastních chyb. Je to radost číst. A to samé se týká i Mery, která je opravdu moc dobře napsaná. Kresba se mi hodně líbila a je to změna, na kterou je potřeba si zvyknout, naštěstí to netrvá dlouho. Samotný příběh je strhující, a velmi pěkně graduje a líbilo se mi vysvětlení proč se třeba nezapojí Liga nebo někdo jiný. Moc se těším na další díl.

18.05.2020 4 z 5

Koruna Atlantidy Koruna Atlantidy Dan Abnett

Tohle bylo hodně moc dobré. Abnett ubral na okázalosti a megalomanství, a mnohem více se soustředí na to co postavy znamenají pro ostatní. V těch dialozích je velká síla. Rozhovor s Erikou je toho jasným důkazem. Totéž platí i o tom jak se změnila Mera, a co pro ní Artur představuje a čeho by se byla ochotná kvůli němu vzdát. A samotný Aquaman je vyzrálejší a opět zajímavější postavou. Začátek mě tolik nebavil, ale ke konci to má parádní tempo a výborně prodané zvraty. Velká spokojenost.

15.05.2020 5 z 5

Black Mantova pomsta Black Mantova pomsta Dan Abnett

Jsem hodně rád, že jsem do toho šel. Dan Abnett je velmi kvalitní scénárista, který umí pracovat s postavy a taky udělat velkou akci. Možná té akce bylo trochu moc, ale to jak pracuje s postavou Aquamana a Mery, to je na jedničku z hvězdičkou. Abnett velmi výstižně pochopil jaký by Artur měl být, a já jsem za to jen rád. A totéž platí i o Meře, která není jen krásná princezna, ale její linka je dost zajímavá. A i ten Black Manta má promyšlenější plán, než je v mainstreamových komiksech běžné. Jsem dost spokojený a těším se na další díl.

12.05.2020 4 z 5

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Jsem rád za to co jsem dostal. Vždycky jsem si chtěl přečíst nějaký komiks o Aquamanovi, ale český trh na něj nebyl připravený dokud nepřišel film, který ukázal jak moc cool Aquaman může být. No a co se týče komiksu, tak Pád do hlubin je pecka. Dan Abnett nám představí Aquamana, tak jak ho neznáme. A to je hrozně super, jelikož Abnett o příběhu dost přemýšlí. Artur v jeho podání není jen obyčejný superhrdina. Aquaman dost přemýšlí o svém místě na světě, to co představuje, a taky o tom jak ho vnímají jeho kolegové a nepřátele. A je to velmi dobré čtení. Zvraty fungují a i motivace všech postav. Za mě velká spokojenost.

11.05.2020 4 z 5

Zrození Venoma Zrození Venoma David Michelinie

Zrození Venoma jsem před pár lety četl v sérii UKK. Nebylo to špatné a bavilo mě to. A totéž mohu napsat i o tomto komiksu, který vychází v této sérii. Jsou to fajn příběhy s luxusní kresbou. Bavilo mě to číst znovu, zavzpomínat a znovu si přečíst jak vznikl tento ikonický záporák. Jako minule, tak i teď mě mrzí, že si samotného Venoma moc neužijeme, jelikož je zde jen v jednom sešitu. Za mě fajn komiks, ale ze Spideyho světa jsem četl lepší kousky.

10.05.2020 4 z 5

Superior Spider-Man Superior Spider-Man Robert Rodi

Je to dobrý komiks. Je to přesně ten typ komiksu, který neurazí, seznámíme s "novou" postavou a prakticky od něho dostaneme to co dostat máme. Osobně jsem čekal více Dana Slotta, a že se koukneme na začátky tohoto Spider-man. To se nestane a místo toho dostaneme trochu jiné příběhy. Jsou to dobré příběhy, ale je potřeba mít něco načteného jinak se budete ztrácet a neužijete si to. Já třeba nesnáším celou tu část kolem klonování atd, a zde se tomu věnuje část komiksu. Osobně si myslím, že se mohly vybrat přístupnější a zajímavější příběhy. Na druhou stranu je opravdu fajn čtení co neurazí. A pokud máte rádi Spidey, tak zde dostanete jiný pohled na něho.

09.05.2020 4 z 5

Legie Super hrdinů: Sága velké temnoty Legie Super hrdinů: Sága velké temnoty Jerry Siegel (p)

Se vší úctou ke všem, kdo na komiksu pracovali. Ale tohle je snad nejhorší komiks co jsem četl, alespoň co se týče pocitů. Nebavilo mě to, a přál jsem si to dočíst, abych mohl číst něco jiného. Je to sr*čka.

06.05.2020 1 z 5

V kůži vetřelce V kůži vetřelce Roger Stern

Je to fajn komiks. Samotné příběhy nejsou špatné a je dobré je znát, kvůli budoucímu vývoji děje. Nicméně pokud si tento komiks nepřečtete, tak o nic zásadního nepřijdete. V tomto komiksu je opravdu jen jeden důležitý sešit, a je to ten poslední. Sešit, který se věnuje Mary Jane. Díky tomuto sešitu čtenář mnohem lépe pochopí MJ, a taky jí začneme vidět z úplně jiného úhlu. A to jo moc dobře. Za mě je V kůži vetřelce fajn věc, která neurazí, ale není tady nic vyjmečného.

01.05.2020 4 z 5

Agent Coulson Agent Coulson Mark Waid

Jasný důkaz, že Mark Waid umí velmi dobře psát. Pochopil jakým způsobem má představit Coulsona, a jaký typ zápletek tomuto hrdinovi bude slušet. A čte se to velmi dobře a přirozeně. Je to zábavné, hravé a ještě k tomu vtipné. Každý ze sešitů má jinou kresbu, což je velmi dobrý nápad, a je to příjemné zpestření. Za mě spokojenost.

26.04.2020 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Dobrá kniha, která mě dost bavila. Asi nejzajímavější zjištění pro mě bylo, že tam samotný Drákula moc není. Příběh se točí o několika jiných postavách, a právě v tom je síla příběhu. Jelikož pokaždé, když se titulní hrabě objeví, tak na sebe strhne všechnu pozornost. Bram Stoker vytvořil knihu, která má dobrou atmosféru, a velmi krásně umí pracovat s napětím, a pocitem nejistoty a strachu. Stoker navíc naplno využívá formou jakou je kniha napsaná - deníkový styl, kdy každá postava píše malinko jinak. Ocenil jsem, jak moc je kniha podrobná. Jediný výrazný nedostatek vidím v tom, že příběh mohl být trochu údernější, rychlejší a taky akčnější. Drákula je fajn kniha a jsem rád, že jsem si knihu přečetl.

21.04.2020 4 z 5