Superman/Shazam: První zahřmění

SUPERMAN/SHAZAM: PRVNÍ ZAHŘMĚNÍ Původně vycházelo od listopadu 2005 do února 2006 jako Superman/Shazam: First Thunder #1-4. Stačí jediné kouzelné slůvko a sirotek Billy Batson se promění v muže nadaného mocí bohů. Ale dokonce i člověk oplývající moudrostí Šalamounovou se může poučit od Supermana... Superman musí zabránit členům kultu v krádeži prastarých artefaktů z Metropoliského muzea přírodních věd a Billy se pouští do boje s obrovskými roboty pustočísími Fawcett City. Tyto nesouvisející události povedou k setkání obou hrdinů a počátku silného přátelství, díky němuž se oba nejmocnější obránci Země společně pouští do boje i proti takovým hrozbám, jako jsou Lex Luthor, Doctor Sivana, Eclipso a nestvůrný Lord Sabbac. SUPERMAN #276 Původně vyšlo v červnu 1974 Superhrdina Captain Thunder se svými schopnostmi vyrovná Supermanovi, ale jeho nepřátelé ho z jeho Země dokázali vypudit na Zemi jedna. Tam cosi způsobí, že se Captain Thunder stane padouchem, a tak ho Superman musí zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/430854/superman-shazam-prvni-zahrmeni-Zox-430854.jpg 3.43

DC komiksový komplet 80.

Literatura světová, Dobrodružné, Komiksy
Vydáno, Eaglemoss Collections

Shazam/Superman: First Thunder, 2018

Kniha Superman/Shazam: První zahřmění

hroubek

Superman/Shazam: První zahřmění je pohodový, ničím neurážející komiks. Jen je na něj potřeba koukat dětskou optikou a nebrat to tak úplně vážně. Příběh je zábavný, rychlý, má spád a oba hrdinové se dobře předvedou. Fungují dialogy, akce a i ta kresba, která není úplně nejhezčí. Osobně bych radši četl samostatný příběh o Shazamovi, ale co už. Mě komiks bavil a sedl mě konec, nicméně jsem si dost vědom chyb i zbytečností, které komiks má, a které by šlo udělat lépe. Hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, takže jsem se přiklonil ke slabším čtyřem.

martinstefko

Kniha "DC komiksový komplet 80: Superman/Shazam - První zahřmění" nepřináší nijak objevný příběh, je to prostě jen o tom, že jsou zde dva hrdinové, kteří si navzájem mohou pomoct. Když si sdělí něco osobního, možná z nich budou i přátelé. Nemůžu si ale pomoct, tohle je spíše příběh pro děti, který jim má říct, že se sice dějí zlé věci, někdy hodně zlé, ale že všechno bude v pořádku, když se o tom bude mluvit a budou se dodržovat zákony, které jsou jediné správné. A vůbec nevadí, že jste osoba s nadpřirozenými schopnostmi a na vaše ničení a přehnané využívání síly se vlastně žádné zákony nevztahují. Ale tak musíte přece nějak porazit magii, že jo. Hlavní komiks v knize "DC komiksový komplet 80: Superman/Shazam - První zahřmění" má docela zajímavou kresbu, opravdu hodně připomíná akční film, ale čím víc o příběhu přemýšlím, tím víc mi přijde hloupoučký.

komiksy superhrdinové superschopnosti Superman DC Comics

Autoři knihy