Superman/Batman: Generace

Superman/Batman: Generace https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432079/bmid_superman-batman-generace-Bzf-432079.jpg 4 16 3

DC komiksový komplet série

SUPERMAN & BATMAN: GENERACE Původně vycházelo od ledna do března v roce 1999 jako Superman & Batman: Generations #1-4. V roce 1939, na samém počátku jejich superhrdinské kariéry, se poprvé setkávají metropoliský Muž z oceli a gothamský Temný rytíř, aby spojili své síly proti obávanému Ultra-Humanitovi. Jak léta plynou, Superman a Batman se znovu a znovu setkávají. Společně čelí nebezpečným nepřátelům, jako jsou Joker, Lex Luthor či Mister Mxyzptlk, u kterých musí kombinovat své dovednoti a schopnosti, aby zvítězili a odvrátili možnou katastrofu. I ve chvíli, kdy předávají štafetu nové generaci hrdinů, spřádají proti nim temné plány protivníci z jejich minulosti. A na počátku 21. století přichází šokující odhalení, které navždy změní dědictví nejmocnějších hrdinů světa! WORLD'S FINEST Původně vyšlo v červnu 1958 "Počátek týmu Superman a Batman" Když Lex Luthor uteče z vězení, dá znovu dohromady svůj zločinecký gang a ozbrojí je tekutým kryptonitem. Na pomoc Supermanovi naštěstí přichází Batman a Robin.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , Eaglemoss Collections

Superman/Batman: Generations , 2016

Luigi1
21.04.2024

Konečně jsem si počet i kresby byly pěkné

hroubek
03.02.2020 4 z 5

Když, jsem viděl obálku, tak jsem si říkal, další komiks se Supermanem a Batmanem v tomto kompletu, který určitě nepotřebuji, a zabírá místo pro jiné hrdiny. A zrovna u tohoto komiksu sedí přísloví, nesuď knihu(komiks) podle obalu. John Byrne zde rozehraje velmi zajímavý a parádně napsaný příběh dvou nejslavnějších hrdinů od DC. Byrne si hraje s naším očekáváním, upravuje příběhy, a nebojí se být tvrdý na hrdiny. Jelikož, se příběh odehraje na ploše skoro celého století, tak se mění stylizace a i tempo samotných příběhů. Byrne výborně pracuje s tím jak dané komiksy v určitých letech fungovaly, a zde tomu skládá poctu(naivita, odlehčenost, temnost atd). Superman/Batman: Generace je hodně povedený komiks, který v sobě skrývá mnohem více, než se na první pohled zdá.

martinstefko
29.01.2020 4 z 5

Kniha "DC komiksový komplet 81: Superman/Batman - Generace" nám ukazuje DC Universe takový, jak by vypadal, kdyby se tvůrci tolik nebáli, kdyby tolik nebazírovali na postavách a nesnažili se za každou cenu jen držet prodeje, ale s postavami tolik nedělat. Jasně, konec příběhu tohle trochu popírá, ale ty momenty, které jsou tam předtím, ty jsou hodně povedené. John Byrne dostal poměrně volnou ruku a nebál se postavám nadělat ze života a zažitého kánonu celkem paseku. A to se mu povedlo. Jasně, mohl být ještě drsnější, ještě nepříjemnější, ale nešlo jen o to, aby tohle narušil. Šlo především o to, aby vyprávěl dobrý příběh. A to se mu podařilo. To ani nemluvím o tom, že pro každý rok uzpůsoboval kresbu. Kniha "DC komiksový komplet 81: Superman/Batman - Generace" je tak velmi povedeným alternativním komiksovým dílem, které by mohlo bavit i ty, kdo mají proti klasickým superhrdinským příběhům výtky. Jasně, konec mohl být lepší, ale John Byrne jen dal najevo, že prostě sám nechce, aby milované postavy odcházely napořád. Retro příběh by v tomhle případě mohl chybět, je to jen další naivní banalitka.

komiksy superhrdinové superschopnosti DC Comics Superman Batman

Autoři knihy