Noví bohové: kniha první

Noví bohové: kniha první https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433431/bmid_novy-bohove-kniha-prvni-vHl-433431.jpg 3 16 3

DC komiksový komplet série

NOVÍ BOHOVÉ: KNIHA PRVNÍ Původně vycházelo od března 1971 do ledna 1972 jako Noví bohové #1-6. A nastal čas, kdy staří bohové zemřeli. Rozprostřelo se dlouhé a hluboké ticho a vesmír na celé věky zahalila všeobjímající temnota. A objevilo se nové světlo... a úsvit Nových bohů. TALES OF UNEXPECTED #16 Původně vyšlo v dubnu 1957. V příběhu "Magické kladivo" naleznou dva muži v divočině záhadný nástroj, který dokáže vytvořit hromobití a déšť. Ale jaké je tajemství magického kladiva?... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Eaglemoss Collections

New Gods, Part 1 , 2018

risha03
risha03
02.05.2020 4 z 5

Jak na knihu hledět? Jako na kus historie. Nemůžete ze 70. let čekat něco na dnešní poměry úžasného. Dívejte se na to tedy očima toho, že tohle dílo velmi ovlivnilo další desítky let universa DC. Přes všechnu svoji absurdnost se to navíc čte celkem dobře. Slabší 4 hvězdy.

Dodatek: špatně se to hodnotí, ostatně jako všechno. Kde je měřítko? Pokud Sandman je pro mě 5 z 5, pak tohle by měl být odpad a ne 4/5... Takže to hodnotím spíše jako “stojí za přečtení”.

hroubek
hroubek
04.03.2020 2 z 5

Ke vší úctě k Jacku Kirbymu, velké legendě komiksové žánru, ale toto se mu nepovedlo. Noví bohové nejsou špatný komiks. Na to jsou moc dobře nakreslený a je tam pár opravdu skvělých věcí. Ale po příběhové, vypravěčské stránce nefungují. Nefungují postavy, místy je to dost nepřehledné a hodně špatné. A nejsmutnější je, že to není ani zábavné a čte se to blbě. Starý příběh je hodně fajn. Chápu proč to v kompletu je, ale toto se Kirbymu vůbec nepovedlo, a pokud nemusíte tak si to nepořizujete.

martinstefko
martinstefko
03.03.2020 2 z 5

Je mi líto, když musím kritizovat něco, co vytvořil někdo jako Jack Kirby, ale kniha "DC komiksový komplet 82: Noví bohové, kniha první" rozhodně nepředstavuje dobrý komiks, jen komiks, který je dobře nakreslený. Dějově se jedná o něco, co je takovým zvláštním splácáním vesmírného a pozemského, ale dohromady to nefunguje. Souboje v ulicích v komiksu, kde čekáte vesmírnou akci, prostě nejsou dost dobré. A vidět Darkseida, jak se skrývá za dveřmi, je prostě jenom směšné. Na jedné straně máte krásně rozpracované panely z jiných světů, někdy i úchvatné dvoustránkové, a pak najednou příběh, v němž najdete jen jednoduchost a nedotaženost. Je to hodně rozporuplné dílo a popravdě se ani netěším na druhou knihu, kde bude příběh dokončen. Jako kdyby v roce 1971 měl Jack Kirby nejlepší komiksy za sebou a už se jen opakoval, navíc do toho nedával tolik, kolik by bylo třeba. Minimálně do scénáře určitě ne.

komiksy superhrdinové superschopnosti DC Comics

Jack Kirby
americká, 1917 - 1994
2015  83%Marvel: Počátky. 60. léta
2017  84%Thor
2018  86%Batman: Zkáza, jež postihla Gotham
2017  66%Scarlet Witch
2017  76%Nick Fury

Kniha Noví bohové: kniha první je v