Noví Bohové: kniha druhá

Noví Bohové: kniha druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434778/bmid_novi-bohove-kniha-druha-ShO-434778.jpg 3 16 3

DC komiksový komplet série

Noví Bohové, kniha druhá (Původně vycházelo od března do listopadu 1972) V uplynulých letech vmanipuloval Darkseid dystopickou planetu Apokolips do války - nechal svého strýce Steppenwolfa zavraždit manželku Izaji z Nové Genesis, což odstartovalo zničující konflikt mezi oběma planetami. Detective Comics #64 (Původně vyšlo v červnu 1942) V příběhu "Komando přichází", se představí chlapecká bojůvka Boy Commandos vedená pouličním rváčem Brooklynem, tedy mladičkým "Děsným Turpinem".... celý text

Luigi1
22.04.2024 2 z 5

Tak to se mi vůbec nelíbilo

martinstefko
09.03.2020 2 z 5

Kniha "DC komiksový komplet 83: Noví bohové, kniha druhá" z mého pohledu jen dokazuje, že Jackovi Kirbymu docházel v 70. letech dech. Už neměl v hlavě takové příběhy, které by dokázaly více zaujmout, respektive které by se i v dnešní době daly číst se skutečným nadšením, jež nebude dáno jen tím, že se jednalo o výtvor legendy. A o tom rozhodně nelze pochybovat. Jack Kirby legenda byl, je a bude. Je to poznat i na komiksu "DC komiksový komplet 83: Noví bohové, kniha druhá", ale bohužel v menším množstvím prvků, než by si čtenář přál. Kresbu měl Jack Kirby pořád v ruce, o tom žádná, ty panely jsou skvělé, i když se jejich rozestavení sem tam může zdát zastaralejší, na druhou stranu jeho jednostránkové nebo dvoustránkové panely jsou naprosto úchvatné i dnes. Jeho problém byl hlavně se scénářem, kdy jeho příběhy jsou nekonzistentní, mají sem tam dobrou scénu, ale neskutečně zastaralé dialogy a podivné chování postav. Jako celek to prostě nefunguje.

hroubek
06.03.2020 2 z 5

Mnohem lepší, než první kniha. Kirby se mnohem více věnuje klasickému vyprávění, popisu událostí, které vedly k tomu co se děje, a v neposlední řadě i nějaké konfrontaci, která v rámci příběhu má smysl. Bohužel občas jsou tam momenty, kdy jsem nechápal co děje, proč je to tam, a nebo jaký to celé má smysl. A tohle jsou ty věci, kvůli kterým ty tři hvězdy nedám. Kresba je krásná, starý příběh hodně zábavný, a rozhodně se to čte lépe. Ale přes všechny klady mám pořád na jazyku jistou pachuť, a nejsem prostě spokojený.

Jack Kirby
americká, 1917 - 1994