hroneczek hroneczek komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ze začátku jsem se trochu neorientovala v osobách s křestním jménem začínajícím na “A”, ale po zorientování to byla jedna z těch lepších knih - která popisuje životy běžných lidí v přelomových okamžicích let nedávno minulých.

08.08.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná kniha, která vás donutí přemýšlet o věcech, kterým se za normálních okolností straníme. Už jen prožívat léčbu dítěte, natož vše ostatní. Každá kapitola knihy je psána z pohledu jiného účastníka, takže nabízí na tu samou věc různé pohledy, hodnocení, emoce a důvody jednání. No a pokud by čtenář náhodou čekal očekávaný konec, nenechte se mýlit. Konec vás překvapí a na chvíli přimrazí.

08.08.2020 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Tato kniha byla od pana doktora Šebka má první. Ze začátku jsem si musela hodně zvyknout na jeho styl psaní. A když jsem si zvykla, knihu jsem si zamilovala a četla jedním dechem. Je úžasné, jak Doktoři bez hranic neohroženě a odhodlaně pomáhají tam, kde je to skutečně potřeba, v zemích, o jejichž válečných a životu nebezpečných podmínkách jsme my všichni ostatní slyšeli akorát z večerních zpráv. Děkuji!

23.07.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Čekala jsem nebetyčnou prasárnu - a ono to bylo milé, někdy z reálného života, někdo trochu ulítlé a přitažené za vlasy, jindy vyhnané do absurdna... ale skvělé, oddechové, příjemné... Určitě si chci přečíst další knihy od pana Hartla. Dokonale mě nalákal.

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Párkrát jsem si říkala, že tahle situace přece nemůže být v reálu možná - ano nemůže, protože toto je jen příběh. Ale tak napínavě, do detailu a reálně popsán, že opět Nesbemu věřím každou větu, kterou mě vtáhne do děje a už nepustí.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Útlá kniha, která ale přinese spoustu napětí i úsměvu na tváři. Ten, kdo má doma psího přítele, se do života Tesáka vžije ještě více. Krásná kniha jak pro děti, tak pro dospělé.

Vševědovy hádanky Vševědovy hádanky M. A. Geršenzon

Kraťoučká kniha s hádankami pro děti. Na prázdniny úplně ideální. Ale spíše je jen na pobavení, nečekejte žádný hluboký příběh.

19.07.2020 3 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Miluji seriál, ale kniha je v mnoha ohledech lepší. Příběhy jednotlivých postav jsou do detailu a velmi zajímavě propracovány, o napínavé, zvratové, ale i vtipné situace není nouze. Příprava na samotný střet králů byla trochu zdlouhavá, ale závěr byl skvělý.

25.06.2020 5 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Kniha se mi skvěle a rychle četla, úplně mě láká navštívit Ameriku a zakusit něco z tamního (i když ne vždy) úžasného života. Autorka popisuje rozdíl mezi americkou, evropskou a tou naší českou náturou bez příkras takový, jaký skutečně je.
Jediné, co bych vytkla, je vazba knihy. Již prvnímu čtenáři začaly vypadávat listy a já jako čtenář druhý jsem měla co dělat, abych střed knihy při jízdách vlakem nepoztrácela. A také jsem zaznamenala i několik překlepů a opakovaných slov - ale to je věc korektora. Asi se musím smířit s tím, že dneska nenarazím na knihu bez překlepů. A je to velká škoda, zejména vůči autorovi.

16.06.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Opět skvělý počin. Už se těším na další díl!

31.03.2020 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Já jsem opět spokojená. Příběh se vyvíjel, měl spád, napětí... a zase o kus lepší než předchozí díly.

28.02.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Úžasná kniha, stejně jako film. Uvěřitelně napsaný neuvěřitelný příběh. Hned bych se na PCT vydala také. Určitě si knihu někdy přečtu znovu.

17.02.2020 5 z 5

Cukrfree 9týdenní program Cukrfree 9týdenní program Janina Černá

Skvělá kniha nejen o životě bez cukru. Vše krásně vysvětleno - člověk nemusí být lékař ani biochemik a pochopí, co jeho tělo potřebuje a rozhodně nepotřebuje, jak by fungovat mohlo a mělo. Rozhodně doporučuji i pokud nejste zastánci cukrfree životního stylu.

12.02.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Velice zajímavá, inspirativní kniha. Vezme Vás na příjemnou a nenudnou exkurzi životem dospívající černošky v zemi plné předsudků, americkou prezidentskou kampaní a životem první dámy. Vypráví zážitky a příběhy ženy, která si chce udržet svou vlastní identitu, zároveň být skvělou manželkou prvního muže Ameriky, první dámou a ještě matkou dvěma dospívajícím dcerám.
Jediné, co musím knize vytknout - a autorka za to vůbec nemůže - jsou chyby a překlepy, i nepřesnosti v překladu. To jsou věci, které mě poslední dobou děsně rozčilují. Dříve mohl člověk otevřít jakoukoli knihu a mohl se z ní pravopis učit. Dnes to raději nedělejte.

12.02.2020 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Krásná výprava do nitra mladé slečny, která byla poznamenána dobou a okolnostmi, ve kterých žila a dospívala. Kniha skvěle ukazuje její duševní posun v pár zápiscích během pár let.

31.12.2019 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dávám tři hvězdičky, protože jsem dost na rozpacích. Je to sice hodně neobvyklá kniha s neotřelým způsobem vyjadřování (prostě hrozná a nestydatá sposťárna), která se dobře a rychle čte. Ale po chvíli se začne člověk nudit, protože se popisované situace s malými obměnami stále opakují, není zde hlubší děj a u spousty věcí chybí vysvětlení... Jako příběh na pokračování a na tehdejší dobu - exploze!

17.12.2019 3 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Rychlé a krásné čtení pro zamyšlení.
I když musím říci, že filmové zpracování je ještě o chlup lepší.

16.12.2019 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Velmi příjemná kniha - studnice informací a historických souvislostí - především z lékařského prostředí (kde čtenáře musí zaujmout názor na tehdejší způsoby léčení), zdroj napětí i lehké a decentní erotiky. Ranhojiče jsem zatím nečetla, ale vůbec mi souvislosti nechyběly.

13.12.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Zatím asi nejlepší kniha ze série s HH. Napínavé, nepředvídatelné, skvěle promyšlené. Super je, že vás autor nechá si myslet něco, co vůbec není pravda, ikdyž on vlastně neřekl, jak to má být... prostě jen zafungovala vaše fantazie.

26.11.2019 5 z 5

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Kniha, která má spád, sdělí vám spoustu informací nenásilnou formou. Při čtení jsem si uvědomovala, jak moc propojeny byly tehdy evropské země a jaký mocný vliv na život běžných lidí měla církev.

06.11.2019 4 z 5