Hřibče Hřibče komentáře u knih

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Spisovatelka Hana Marie Körnerová mě zatím nikdy svými romány nezklamala, číst její knihy je čtenářský požitek a u této knihy tomu bylo zrovna tak. :) Přečetla jsem ji téměř na jeden zátah, protože mě kniha téměř okamžitě vtáhla do děje. Autorka svým postavám nerozdává nikterak příznivé karty a její postavy se musí vždy doslova poprat s osudem. Styl psaní paní Körnerové se mi moc líbí, rozhodně si s velkou chutí přečtu nějaký její další román. :)

09.07.2013 5 z 5

Tajemství Tajemství Julie Garwood

Bohužel nedočteno, a to jsem vydržela do 150. strany. Tato kniha byla na mě moc přeslazená, a to snesu docela dost. Děj knihy mi přišel poměrně nudný, zdlouhavý a nereálný. Hlavní hrdinové mi absolutně nesedli a spíše mi lezli na nervy. Neustále se rýpali v pocitech a popisovali krásu toho druhého až mě unudili. Možná, kdyby na mě nečekala lepší knížka, tak bych knihu dočetla, ale takto jsem neměla sílu. Nevylučuji, že dám ještě někdy autorce šanci, ale k této knize už se rozhodně nevrátím.

08.07.2013 2 z 5

S tebou už nikdy S tebou už nikdy Alexandra Potter

"S tebou už nikdy" je naprosto bezvadná knížka, u které si skvěle odpočinete a zároveň se pobavíte. Alexandře Potter začínám čím dál více přicházet na chuť a mám v plánu si pořídit i její další knihy, které mi v knihovničce chybí. Líbí se mi sebeironie hlavní hrdinky Lucy, její smysl pro humor i přístup k životu. Potřebovala jsem na chvíli vypnout a přečíst si něco zábavného a tato kniha mi to na 100% splnila. Zároveň jsem byla nedočkavá, jak to celé dopadne a dopadlo to přesně podle mých představ, takže maximální spokojenost! :)

25.06.2013 5 z 5

Ďábel na řetězu Ďábel na řetězu Otomar Dvořák

Ďábel na řetězu je historický román, který se točí především kolem postavy sv. Prokopa, jenž se nesmazatelně zapsal do českých dějin v období kolem 1. poloviny 11. století. Jako většina knih od Otomara Dvořáka, tak i tato nepostrádá čtivost a je napsána srozumitelným jazykem, který se čte jedním dechem. Díky Prokopovi čtenář pronikne do tehdejšího politického pletichaření a poměrně důvěrně pozná některé panovníky z rodu Přemyslovců, konkrétně tedy Jaromíra, Oldřicha a Břetislava.
Osobně si myslím, že je tato kniha určena spíše těm čtenářům, kteří se nespokojí s jednoduchým historickým příběhem pro pouhé pobavení, ale jde jim naopak o hlubší historický vhled, který je přiměje k zamyšlení. Jsem velmi ráda, že se mi kniha dostala do ruky, konečně mi totiž pomohla udělat si trošku "pořádek" alespoň v některých Přemyslovcích, dříve se mi totiž hodně pletli. Navíc jsem se zase dozvěděla něco víc o české historii, což mi opět potvrdilo, že je v ní neustále co nového objevovat. :)

24.06.2013 4 z 5

Láska jako Řím Láska jako Řím Irena Obermannová

Knihu jsem přečetla, ale nenadchla mě natolik, abych si ještě někdy chtěla od autorky něco přečíst. Nějak mi ani neseděl její styl psaní, byl hodně zvláštní...

10.06.2013 2 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dávám 5 hvězdiček za super čtivý příběh. Pokud bych však hodnotila český překlad, tak by to bylo minimálně o hvězdu dolů, a to za neustálé používání slova "brouknout". Jak kdyby redaktoři neznali jiná slova jako pošeptat, říct potichu, hlesnout atd... Chvílemi to vypadalo, jako kdyby tam všichni jen broukali...

Láskou posedlá Láskou posedlá Chris Manby

Knihu jsem četla už před pár lety, ale pamatuji si, že se mi hodně líbila a hodně jsem se u ní nasmála. Příběh se nesmí brát vážně, spíš je to taková nadsázka. :)

Prokletí ohně Prokletí ohně Martina Wolfová

Na tuto knihu jsem se moc těšila a asi jsem tak od ní čekala víc a měla tedy i vysoké nároky... Postavám v knize jsem bohužel příliš nevěřila, jejich jednání mi přišlo hrozně moc naivní, strojené, nelogické a křečovité. Hlavní hrdinka téměř v každé kapitole brečela a většinu knihy se chovala jako kdyby jí bylo 16 a ne hodně přes 20. Kostra příběhu byla dobrá, ale příběh by ještě, podle mě, chtěl trochu doladit - ubrat trochu slzavého údolí a přidat více na rozhodnosti hlavních hrdinů.

10.06.2013 3 z 5

Cyrano z Bergeracu Cyrano z Bergeracu Kamil Bednář

Překrásný, i když smutný příběh o neopětované lásce.

10.06.2013 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Jedná se o silný romantický příběh odehrávající se v 19. století, který bohužel nemá příliš šťastný konec. Díky tomu, že román nekončí happyendem, tak příběh nesklouzává do "přeslazené limonády" a stává se z něj, i přes jistou naivitu hlavních hrdinů, která je dána dobou, nezapomenutelné dílo. Dámu s kaméliemi jsem četla několikrát a moc se mi líbila.

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Tak díky této knize jsem trpěla v pubertě strachem z upírů a bála jsem se spát při otevřeným okně, aby jím náhodou nějakej upír nevlezl dovnitř a nezakousl mě. :D Dlouho mi trvalo, než mě to opustilo, což asi samo o sobě svědčí o kvalitě knihy, a proto musím dát 5 hvězd. :)

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

I přesto, že je sbírka malá na velikost, tak je velká svým obsahem. Překrásné básně. Musím říct, že i když byly napsány tak dávno, tak jsou stále aktuální, neboť láska nikdy nezestárne a nezevšední. :)

10.06.2013 5 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Zvláštní kniha, vlastně ani nemůžu říct, zda se mi líbila či ne, ale na to, že jsem ji četla před mnoha lety, na ni nemohu stále zapomenout, takže bych ji hodnotila kladně. :) Děj je zajímavý, klidně se to může i stát, proč ne? Pak by ale byla odlišná většina společnosti...

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Duchovní literaturu příliš nečtu, do této jsem se však pustila, protože mě zajímalo, jak žijí jiné národy a nelituji! Z hlediska odlišného stylu života to bylo velmi zajímavé čtení.

Páté evangelium Páté evangelium Philipp Vandenberg

Hodně lidí opěvuje Browna, ale málokdo ví, že Vandenberg psal podobnou tématiku mnohem dříve jak Brown. Velmi čtivé, od knihy se nebudete moci odtrhnout! ;)

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Těžko říct, zda je lepší kniha nebo film, obojí má něco do sebe a obojí se mi moc líbilo. Výjimečně je to u mě tak fifty fifty. Kniha se velmi příjemně četla.

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Jako thriller vcelku dobré, jako duchovní literatura mě to příliš neoslovilo.

10.06.2013 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Je zajímavé, že na to, jaká je to jednoduchá literatura, jsem zvládla přečíst první 4 knížky docela rychle. :) Do dalších pokračování jsem se už nikdy nedokopala, ty první čtyři mi stačily, asi nejsem cílová skupina. Musím říct, že jsem koukala i na pár dílů seriálu a ten se mi líbil víc, hlavně Damon byl strašně moc hezkej. :)

10.06.2013 2 z 5

Láska až za hrob Láska až za hrob Petr Heteša

Dřív jsem byla k českým autorům skeptická, ale neoprávněně, neboť poslední dobou zjišťuji, že čeští spisovatelé mnohdy píší i líp, jak zahraniční. Jejich knihy jsou více uvěřitelné, a to i když se neodehrávají v českém prostředí. To platí i o této knize, jejíž děj se odehrává sice kdesi v Americe, ale styl myšlení postrádá americkou nadutost, což je moc dobře. :) Kniha se mi líbila, je to velmi zajímavý příběh. :)

10.06.2013 4 z 5

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Výborná post katastrofická kniha, jejíž děj se navíc odehrával i v Brně! Četlo se to velmi dobře, doporučuji! :)