Hoshi Hoshi komentáře u knih

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Mé třetí setkání s Robertem Langdonem bylo .. náročné. Trvalo dlouho než jsem se pořádně začetla, i jsem uvažovala, že knihu odložím, ale vytrvalost se vyplatila. Konec příběhu mě překvapil a jsem zvědavá na pokračování.

17.05.2021 4 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Kdyby nebyla ČV, asi bych se do knih s Oldřichem z Chlumu nepustila. Zatím ale nebyl rok, kdy by se mi do ní nějaká kniha nehodila. Kniha Duch znojemských katakomb byla čtivá, napínavá, zápletka zajímavá, konec překvapivý.

06.04.2021 5 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Šejtroček jako večerníček mě provázel v dětství a tenhle rok jsem si konečně pořídila i knihu. Šejtročkova dobrodružství jsou čtivé doplněné krásnými ilustracemi, které zaujmou. Snad si ji i dcera zamiluje tak jako já.

20.12.2020 5 z 5

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Na tuto útlou knížku jsem v naší knihovně narážela už od mala. Vždy se mi líbila obálka - vykukující holčička ze dveří, ale neotevřela jsem jí. Až teď. Byl by to i dnes zajímavý, čtivý příběh, který by si našel své malé čtenáře, kdyby to nebyla taková propaganda. Velká škoda.

21.05.2020 3 z 5

Pohádka o Květušce Pohádka o Květušce František Hrubín

Tohle je tak nádherná pohádka, krásné verše i ilustrace. Škoda, že nemá tolik pozornosti, jakou by si zasloužila. Je to poklad, který by měl být v každé knihovničce. :)

16.05.2020 5 z 5

Kdo roste v parku Kdo roste v parku Kateryna Michalicyna

Knihu jsem si koupila především kvůli ilustrátorce, kterou mám ráda, ale dostala jsem mnohem víc. Kniha děti seznámí s některými stromy, které můžeme najít v parku. Všechny informace jsou napsány jednoduše, srozumitelně, doplněné krásnou ilustrací. Doufám, že nakladatelství HOST u nás vydá i druhý počin těchto autorek :)

19.03.2020 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Jsem na rozpacích. Báseň Havran jsem si opravdu užila, u prvních veršů mi na mysl padl jeden ze speciálních čarodějnických dílů seriálu Simpsonovi. U zbylých básní jsem měla trochu problém se začíst, ačkoliv některé se mi líbily ... Poezie asi nebude můj šálek čaje.

17.02.2020 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Už od dětství jsem v knize hrozně ráda listovala a prohlížela si ilustrace, které napadnou do oka jen tak někomu, ale ta obálka se mi nikdy nelíbila! Pohádky jsou čtivé, srozumitelné a některé jsou velmi podobné. Setkáváme se tu s Ivánkem (jako v našich pohádkách s Honzou), který si musí vysloužit svoji nevěstu ... Možná je budu svým dětem jednou číst, pokud o to budou stát.

27.01.2020 4 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Po dlouhé době jsem se konečně vrhla na první díl Metráčka.. A... Je to příjemná oddechovka, milé, rychle ubíhající čtení.

22.11.2019 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Při výběru maturitní četby jsem po tomto útlém dílku sáhla, ale tenkrát jsem to nečetla, protože jsem v koutu duše věděla, že si to nevytáhnu.. A teď uzrál ten čas, kdy jsem se rozhodla si to opravdu přečíst.. Uf, ještě že jsem si to tenkrát nevytáhla. Z celého díla mám smíšené pocity. Na jednu stranu je to velmi zajímavý příběh, na stranu druhou to na mě bylo "moc dlouhé". Své čtenáře jistě má, ale za mě - jednou stačilo

12.09.2019 3 z 5

Ačkoliv již nejsem cílová skupina, příběh o Morriigan Crowové mě překvapil, čtení to bylo velmi příjemné, příběh rychle ubíhal, odpočinula jsem si u toho. K HP bych to nepřirovnávala, protože tohle je úplně jiný příběh, ačkoliv nějaké podobnosti tam najdeme, ale to ve spoustě příběhů. Upřímně se těším na pokračování, pokud u nás vyjde.

23.06.2019 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Právě dočteno a .. Na druhý díl jsem se těšila, autor vytvořil zajímavý svět a narozdíl od prvního dílu jsem netušila, co mě v příběhu čeká a co nám přinese. Ze začátku mi dělalo problém se začíst, avšak to se od půlky změnilo... Nimbus mi velmi připomíná SPIRA z Illuminae :)
Až u nás vyjde třetí díl ze zvědavosti si jej přečtu.

03.06.2019 4 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Ke knize jsem se dostala náhodou - když jsem bloudila v naší knihovně a hledala nějakou knihu do ČV. A hele, Murakami! ... A já nevím. Kniha byla zajímavá, ráda jsem se o něm dozvěděla něco víc, ale asi jsem si to měla rozdělit do delšího časového úseku, číst jí postupně a ne celou knihu najednou. Možná bych z toho pak měla větší prožitek. Třeba příště :)

26.02.2019 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Příjemná novela, která nás zavede na Noční dvůr a blížící se zimní slunovrat. Tato čtivá, útlá novela v sobě skrývá tolik kouzla, ačkoliv se tváří, že se v ní nic neděje, opak je pravdou.. Těším se na pokračování a trochu se obávám, co si v něm na nás Sarah přichystá.

26.11.2018 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Mé třetí setkání s Oldřichem z Chlumu a jeho přáteli Divišem a panošem Otou bylo příjemně čtivé, oddechové .. Přesně to, co jsem potřebovala :)

22.10.2018 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nejsem si pořádně jistá, co bych měla napsat. Knihu jsem dočetla v noci a ještě ráno ve mně doznívaly všechny nové pocity, poznatky, všechno. Prvních 5 kapitol jsem velice namáhala mozek a přemýšlela, co se odehrálo v Říši bouří a i jsem měla sto chutí Věž úsvitu odložit a znovu si předchozí díl přečíst. Nakonec jsem to neudělala a vše, co jsem četla dřív, se ke mně pomalu vracelo. Sarah nám opět ukázala, že po pomalém rozjezdu nás čeká příjemný čtivý příběh plný zvratů, nových informací a zajímavého konce.
Teď je před námi velkolepé finále a všichni jsme zvědaví, čím nás autorka překvapí a tuším, že se neobejdeme bez kapesníků a trochu se bojím, co si na nás připraví.

09.08.2018 5 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Jsi krutá.... Sally jsi krutá spisovatelka! Proč jsi to napsala? Proč jsi..? Bude se mi o tom i zdát. Ach jo. Vytvořila jsi krutý svět, na který jen tak nezapomenu a spoustu stránek se mi bude stále ozývat v hlavě. Plakala jsem spolu s Nathanem a bolelo mě to, stejně jako jeho... Ale pak... Přišla úleva a štěstí. Byl jsi zraněný, ne ztracený. Jsi jedinečný.

07.07.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Příběh se nečte příliš lehce, není to čtení na jeden zátah, ale velmi ráda se k němu vracím.

19.06.2018 5 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Jsem nadšená! Tohle je jedna z nejroztomilejších knih, kterou vlastním. A ten konec.. vždyť tam je :) Myslím, že ji budu otvírat často, jelikož stále nacházím něco nového. Doufám, že se od autorky dočkáme další takto krásně ilustrované knihy.

16.05.2018 5 z 5

Čenkovej deti Čenkovej deti Fraňo Kráľ

Taková útlá knížka a tolik emocí.. Nedokáži si představit tu bídu, hlad, strádání. Jsem si jistá, že se ke knize ještě někdy vrátím a doufám, že si tento příběh najde cestu ke spoustu čtenářům.

"Deti moje, kde ste? Kde ste? Ach, vráťte sa mi! Vráťte!"

07.05.2018 5 z 5