Hoshi Online Hoshi komentáře u knih

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Přemýšlím, proč bych měla napsat něco, co už zde bylo řečeno? Protože si to tahle kniha opravdu zaslouží.
Budu si muset trochu přeorganizovat svůj seznam nejmilejších knih, jelikož Muffin a čaj.. Sladká, příjemná, napínavá, ubrečená, usměvavá a nevím co ještě kniha, která zahřeje, potěší a jen těžko ji budete odkládat. Vrátím se k nim, velmi brzy se k nim vrátím.
Jsem velmi ráda, že tento poklad pochází z pera českého autora a doufám, že se dočkáme dalšího takto povedeného příběhu. A třeba i s jinými hrdiny.

28.06.2018 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Smutný, ale i přes to všechno čtivý příběh.

29.05.2020 4 z 5

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Pohádky mého dětství a i po těch letech jsou stejně krásné, jako když jsem je slyšela poprvé. Poklad, který by měl být v každé domácnosti.

18.05.2020 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Kdo by ho neznal. Krásný, romantický, naivní příběh o dvou zamilovaných s tragickým koncem. Dnes si nedovedeme představit, že bychom měli mít ve čtrnácti letech možná i dřív svatbu a i děti.. Opravdu krásně-smutná klasika.

03.10.2019 5 z 5

Edudant a Francimor Edudant a Francimor Karel Poláček

Krásné, zamotané, krátké a přitom plné dobrodružství dvou čarodějnických kluků a jejich spolužáků. Možná, kdybych se ke knize dostala jako malá, byla bych z ní nadšená, stejně jako tenkrát z večerníčku... Ale i tak jsem si to čtení užila i teď v dospělosti.

30.06.2019 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Čteno v rámci ČT a ačkoliv jsem se bála toho, co mě čeká, jsem mile překvapena s jakou lehkostí, sarkasmem, ironií autor toho krátké dílko napsal.

29.01.2019 5 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Jodi Picoult

Pohádka. Jiné slovo mě po dočtení nenapadlo. Jaké by to bylo, kdyby ožili moje milované postavy a chtěli by si se mnou povídat? To bych se dozvěděla věcí. Kdyby mi bylo nějakých 9 - 10 let, užila bych si tento příběh s větší chutí, ale takhle to pro mě bylo odpočinkově pohádkové čtení.

08.02.2018 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Jsem zmatená. Opravdu by se něco takového mohlo stát? Doufám, že ne, protože jinak bych se stala asociálem na okraji společnosti.
Ačkoliv jsem knihu četla poměrně dlouho, byla velmi čtivá a mrzí mě, že jsem si na ní neudělala tolik času, jako si zaslouží. Velmi se mi líbí komentář od YA-girl, Mae byla velmi inteligentní a mrzí mě, že i takto inteligentní mladá dáma ... Měla vymytý mozek. Konec mě opravdu zamrzel. Přála jsem si a ještě teď si přeji, aby příběh skončil jinak, aby se některé události nestaly. Cítím úzkost při pomyšlení, že bych kvůli "divákům" přetrhala vazby s lidmi, na kterých mi záleží. Kniha na mne zapůsobila a ještě dlouho o ní budu přemýšlet a vysním si konec, který dopadne jinak.
Viděla jsem i film, ale nezanechal ve mně tolik, jako kniha.

02.09.2017 5 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Nádherné příběhy o kmotře lišce, která provázela naše dětství i dětství našich rodičů.

21.05.2017 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Těší mě, že jsem měla možnosti přečíst si kromě Selekce i tuto autorčinu prvotinu. Z příběhu jsem stále okouzlena. Ztotožním se k mém komentáři s Ewik. Do Oceánu jsem jsem se skoro zamilovala a spolu s Kahlen jsem prožívala její lásku i bolest.
Ráda se k příběhu vrátím a doporučuji :)

06.03.2017 5 z 5

Kozí pohádka Kozí pohádka Věra Provazníková

Znáte to, jdete večer uspávat potomky a necháte je vybrat, co budete číst a oni vám donesou to leporelo, které jste četli odpoledne, včera a dny předtím taky. Lehce se usmějete a začněte číst řádky, které vlastně už znáte zpaměti, s radostí. Tohle je jedna z knih, které ani po tisícím čtení neomrzí. A ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou jako vždy úžasné!

25.04.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Maas umí! Smála jsem se, culila se, červenala se, brečela jak želva. Na tenhle příběh jsem se těšila dlouho. Na to, až se vrátím zpátky ke dvoru. Až se dozvím, co bude mezi Nestou a Cassianem. Až se potkám se všemi známými. Až potkám někoho nového. A to všechno mi kniha dala. Jsem nadšená a těším se, až se ke knize zase vrátím a co nového nám autorka v příštích příbězích nabídne:3

13.03.2022 5 z 5

Říkání o víle Amálce Říkání o víle Amálce Václav Čtvrtek (p)

Amálka je víla mého dětství. Vždy jsem se těšila, až bude v televizi jako večerníček. Teď máme doma konečně i knihu, kterou jsem předčítala dceři před spaním a musím říct, že mi dala zabrat. Ale chce to ještě tak třikrát, čtyřikrát přečíst a půjde to samo :)
Doufám, že si dcera Amálku zamiluje tak, jako já.

04.08.2020 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Stále přemýšlím, jak knihu ohodnotit. Seriál se mi velmi líbil, kniha byla bohužel mírné zklamání. Dělalo mi problém se začíst, chvílemi mě celý text rozčiloval, ale tuším, že kdyby to nebylo napsáno touto dospělácko-dětskou mluvou, nebylo by to ono. Druhá polovina příběhu mi dala opravdu zabrat. Po dlouhé době jsem se nutila do čtení, protože rozečtené knihy neodkládám. Uf...

06.09.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Uf, druhý díl za mnou. Lhala bych, kdybych prohlašovala, že jsem nebyla zvědavá, kdo má všechno na triku a jak si naše hlavní hrdinka povede, bohužel stále mi tam něco chybí (asi Wolf). Příběh se čte rychle, ze začátku jsem se trochu ztrácela, konec je však zajímavý a jsem zvědavá na pokračování.

29.08.2019 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Na Lichožrouty jsem měla zálusk už dlouho, obzvláště v době, kdy jsem měla licháče (žrala je pračka). Avšak až teď jsem se k nim pořádně dostala a to díky ČV. Je to opravdu báječně napsaná kniha s příjemným příběhem a krásnými ilustracemi paní Miklínové. Za mě doporučuji.

18.07.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Už od rána, kdy jsem knihu dočetla, přemýšlím, jaký na ní mám vlastně názor. Nevím, jestli je to tím chladným, prapodivným počasím, mojí unavenou osobou nebo tím, že se prostě blíží to vytoužené volno, ale Smrtka mě nepřekvapila. Je to originální dílo, to nepopírám, námět je zajímavý, bohužel jsem u spousty řádků měla dojem, že jsem je již někde četla, děj jsem očekávala, i ten konec jsem tušila. Jsem trochu zklamaná, že jsem si tuto zajímavou knihu tolik neužila, avšak to bude tímto časem. Těším se na opětovné letní přečtení, doufám, že si děj užiji víc a snad se brzy dočkáme i pokračování.

25.06.2018 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Čteno po několikáté a stále mám dojem, že jsem příběh nepochopila. Kniha je čivá, odpočinková, doprovází jí krásné ilustrace... Pevně věřím tomu, že až ji budu číst po padesáté, konečně ji pochopím.

15.08.2017 5 z 5

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Garfield - můj oblíbený, líný, tlustý, ale přesto hrdý kocour. Jeho zábavné stripy mi vždy vykouzlí úsměv na tváři :)

05.08.2017 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Krásná kniha. Příběh o lidech, o vzestupech a pádech... o životě mezi lidmi, kteří zasvětili svůj život zvířatům a cirkusu. Ze seriálu jsem viděla jen pár dílů, takže nemohu srovnávat, co je lepší, ale vím, že kniha opravdu nádherná, čtivá, poutavá a možná i inspirativní. Určitě se k ní někdy vrátím.

14.05.2017 5 z 5