Honziin Honziin komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha byla pro mne velkým zklamáním. Sice se četla rychle, a bylo tam málo ,,nudných,, míst, ale mě to prostě nebavilo, postavy mě tam přišli strašně nesympatické a otravné, hlavně hlavní postava Santiago. Knihu jsem dočetl jen proto, že jí mám vybranou k maturitě, teď už budu jen doufat, že mi tam nepadne.

03.12.2020 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha kterou jsem si vybral k maturitní četbě. Četla se velmi dobře, a přečtená byla rychle. Plavbu starce po moři jsem si užil, přál jsem mu úlovek, a fandil mu při boji se žraloky. Kniha pro příjemné pohodové čtení.

23.11.2020 4 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Musím říct, že jsem od toho čekal trochu víc. Některé příběhy se mi líbily, ale bylo jich málo. Nezbývá mi jen doufat, že zbylé díly autorových spisů na tom budou lépe (což by podle ostatních komentářů být měly).

21.11.2020 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Rozhodně nelituji že jsem si tuto knihu vybral jako jednu z knih k maturitní četbě. V příběhu nebyly místa kde by příběh ubíhal pomalu, všechno to mělo spád a bylo to zajímavé. Do posledních pár stránek jsem netušil kdo je vrah, i když podezření jsem měl hodně (všechny úplně mimo). Většina postav byli sympatické a dobře napsané.

21.11.2020 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Skvělá kniha, lepší než jsem očekával. Velmi dobře se čte, a v příběhu se stále něco děje(až na pár fremenských částí). Celkově se mě líbil svět zobrazený v Duně, všechny ty politické vztahy a intriky. Závěr mi přišel trochu uspěchaný.

16.11.2020 5 z 5

Soumrak model čili Kterak se filosofuje kladivem Soumrak model čili Kterak se filosofuje kladivem Friedrich Nietzsche

Se spoustou věci jsem nesouhlasil, spoustě věcí jsem nerozuměl, a pár věcí se mi tam líbilo. Možná si to přečtu znovu za pár let, ale nijak mě to nechytlo, nietzsche mi asi nesedí.

19.09.2020 2 z 5

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Kniha se mi četla docela dobře, až na časté opakování se mouder a myšlenek, které už neříkaly nic nového. V knize se mi líbil zajímavý pohled na smrt a celkově na život, a rád si určité pasáže někdy znovu přečtu.

16.09.2020 4 z 5

Hluboká práce Hluboká práce Cal Newport

Kniha mi dala nový pohled na využívání času co se týče práce a volnočasových aktivit. Knihu si určitě ještě někdy přečtu, a pokusím se co nejvíce užitečných metod z knihy zařadit do svého života.

15.09.2020 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Příjde mi že všechny Nesbovi knihy jsou podle jedné šablony, ale přesto mě to baví a budu to číst dál.

02.06.2020 4 z 5

Ach jo Ach jo Robert Fulghum

Moc pěkná kniha, taková normální :D
Určitě si přečtu další knihy od autora.

25.03.2020 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

kniha přečtena rychle. Velmi poučná.

21.02.2020 5 z 5

Kniha, díky které jsem si uvědomil prospěch a důležitost spánku.

08.02.2020 5 z 5

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Petra Vejvodová

Zajímavá kniha o problému dnešní doby, stojí za přečtení.

13.07.2019 3 z 5

To To Stephen King

knihu jsem četl docela dlouho, a občas jsem se musel do čtení nutit a počítal stránky do konce (protože je fakt dlouhá no). ale jako celek se mi docela líbila a bavila mě.

08.07.2019 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

velmi zajímavá kniha, která mě i přes svojí délku bavila. Hned bych si koupil nějaký Iphone :D

01.07.2019 5 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Docela nuda, minimum nových věcí, takový horší průměr, ale není moc dlouhá, asi za to přečtení stojí.

25.06.2019 3 z 5

Myslete jako Steve Jobs Myslete jako Steve Jobs Daniel Smith

Nic moc, radši si přečtu jeho životopis od Waltera Isaacsona.

30.05.2019 2 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Kniha je dobrá, obdivuji co Elon Musk dokázal a co dokázat chce. Ale prostě, nemůžu dát víc než 3*, knihu jsem četl asi 2 týdny, a místy mě nudila, možná si jí ale někdy znovu přečtu.

29.05.2019 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Nic extra. Občas mě to bavilo, občas nudilo.

28.05.2019 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Kniha se mi velmi líbila. Už se těším na další knihy z autorovi Asijské ságy.

26.05.2019 5 z 5