hobelka hobelka komentáře u knih

Kniha se mi velmi líbila, Nombeko jsem si zamilovala a pokud máte rádi černý humor, sarkasmus a chvílemi i satiru tak velmi doporučuji. Příběh možná trochu přitažený za vlasy, ale myslím, že ne zcela nemožný. Nejvíce mne asi pobavily častokrát velmi trefné poznámky o nedávné historii.

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Velmi smutné a velmi reálné. Od poloviny knihy jsem uvnitř věděla jak to dopadne, ale živila v sobě naději, že nevyhnutelné nepřijde. Polovinu knihy jsem četla v slzách i tak jsem ale vděčná Jennifer Niven, že mi dovolila poznat Theodora Finche a ztratit se v tomto příběhu.

Tohle jsem udělal Tohle jsem udělal Ann Dee Ellis

U tehlé knihy se mi zase vybavilo to, na co snažím moc nemyslet. Co že to je? To že lidi jsou tak hnusný svině, to že když jste na dně tak si do vás všichni ostatní rádi kopnou a v první řadě to jak se odráží na charakteru dětí jejich výchova.

21.10.2011 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dostala jsem z toho chuť na rybu :D Ne vážně, obdivuji že někdo dokáže napsat tak dlouhou povídku o lovení jedné ryby...

Tato kniha vám zachrání život Tato kniha vám zachrání život A. M. Homes

Tak zvláštní...O tom jak si za peníze štěstí nekoupíš, že promarněný čas se těžko dohání a totálně promrhanej život nemusíš zahazovat

18.03.2011 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha, která má co říct, je čtivá a nenudí :)

27.09.2013 5 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Když už to tady všichni přirovnávají ke stmívání, tak já si nemyslím že by se to dalo vůbec srovnávat, jediné co mají tyto dvě knihy společného je téma upírů. Jinak tahle kniha mi přijde velice čtivá, někdy i vtipná a poznámky a postřehy mi přijdou velice výstižné, asi to není zrovna umělecké dílo,ale má to nápad, příjemný děj a spád takže ****

17.03.2011 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Nevím proč to všichni srovnávají se Stmíváním, protože jediné co mají tyhle knihy společného jsou upíři. Jinak mi přijde že autor napsal jednu knížku a rozdělil ji na pět dílů, protože se bál, že by se někdo mohl leknout jak byla ta původní tlustá =). P.S. Doporučuji.

05.02.2011 3 z 5

Začátek cesty Začátek cesty D.M. Cornish

Nevim co k tomu říct, je sice plná nových, neokopírovaných a zajímavých nápadů, ale většinu příběhu jsem si domyslela dopředu už u třetí kapitoly.

05.02.2011 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Každá věta v téhle knize byla mnohokrát promyšlena a jediná tam nepřebývá ani nechybí. I nad věnováním se člověk zamyslí.

LÉONU WERTHOVI, KDYŽ BYL MALÝM CHLAPCEM.

01.01.2012 5 z 5

Vsaď se! Vsaď se! Jennifer Crusie

Otevřela jsem ji a zavřela ,až když jsem se dostala k poslední tečce - myslím, že to mluví za vše.

31.12.2010 4 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knihu jsem přečetla jedním dechem. I když většina básní je velmi krátká, ve spoustě z nich je ukrytá hluboká myšlenka. V některých básních se člověk najde a u některých doufá, že se v nich nikdy nenajde a rád je jen ocení jako vzdálený pozorovatel. Kniha ve mne zanechala něco k zamyšlení a jsem ráda za to, že jsem si ji přečetla. Velmi se mi pak také líbí ilustrace v knize použité a jistě se ke knize nejednou vrátím.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Srdcervoucí příběh u kterého se i zasmějete (pokud máte rádi ironii a černý humor ). Co dodat... John Green to prostě se slovy umí. :)

24.01.2014 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha mne opravdu pohltila a byla pro mne opravdu milým překvapením. Líbí se mi její archaičnost a ukázka chování společnosti, které se vlastně až tak moc nezměnilo..

23.07.2013 5 z 5

Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Eve Ensler

Inspirativní, zdá se však jako by se na věc dívala jen z jedné strany. Chybí zde komplexnost, souvislosti. Vše je vytrženo z kontextu.

22.07.2013 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Zatím jsem nečetla nic tak dlouho. Příběh je vážně parádní, ALE tak dlouhej a nudnej rozjezd jsem ještě nezažila, navíc občas mi přišlo, že se v knize vyskytuje až moc podrobných informací, které vůbec nesouviseli s dějem a styl autora byl občas až k uzoufání nudný a zamotaný.

21.10.2011 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje první kniha od Kinga, občas jsem se musela přemáhat, abych pokračovala ve čtení, protože už od začátku jsem tušila jak to dopadne a měla jsem nutkání odložit jí a nalhávat si že to všechno skončí dobře. Dočetla jsem ji a zjistila že to dopadlo ještě hůř než jsem očekávala. Myslím, že tato kniha odráží pohled moderní společnosti na smrt výstižně a bez přetvářky.

29.07.2011 4 z 5

Fidel a Julie Fidel a Julie Lucie O´Buková

Naprosto tuhle knihu nenávidím a nemůžu si pomoct, vážně je to ta nejpříšernější kniha jakou jsem kdy četla a nebo jsem jen nepostřehla skrytou ironii. Omlouvám se všem a hlavně autorce za tenhle komentář, ale přijde mi jako by tohle napsala nějaká naprosto vypatlaná slepice co neumí ani do pěti napočítat.

17.03.2011 odpad!

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Záležitost zahrnující nadpřirozené bytosti a spousty ironie si nemůžu nechat ujít. Přečteno za pár hodin :)

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Řekla bych že na mě byla kniha až příliš pohádkově zakončená, ale čas strávený s ní, jsem si užila :)

23.07.2013 4 z 5