hobelka hobelka komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Velmi smutné a velmi reálné. Od poloviny knihy jsem uvnitř věděla jak to dopadne, ale živila v sobě naději, že nevyhnutelné nepřijde. Polovinu knihy jsem četla v slzách i tak jsem ale vděčná Jennifer Niven, že mi dovolila poznat Theodora Finche a ztratit se v tomto příběhu.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knihu jsem přečetla jedním dechem. I když většina básní je velmi krátká, ve spoustě z nich je ukrytá hluboká myšlenka. V některých básních se člověk najde a u některých doufá, že se v nich nikdy nenajde a rád je jen ocení jako vzdálený pozorovatel. Kniha ve mne zanechala něco k zamyšlení a jsem ráda za to, že jsem si ji přečetla. Velmi se mi pak také líbí ilustrace v knize použité a jistě se ke knize nejednou vrátím.

02.09.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, Nombeko jsem si zamilovala a pokud máte rádi černý humor, sarkasmus a chvílemi i satiru tak velmi doporučuji. Příběh možná trochu přitažený za vlasy, ale myslím, že ne zcela nemožný. Nejvíce mne asi pobavily častokrát velmi trefné poznámky o nedávné historii.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Srdcervoucí příběh u kterého se i zasmějete (pokud máte rádi ironii a černý humor ). Co dodat... John Green to prostě se slovy umí. :)

24.01.2014 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Je smutné, co si někdo musel prožít, aby tahle kniha mohla vzniknout. Líbí se mi forma, kterou je kniha napsána - dodává tomu autentičnost a spád.

22.11.2013 5 z 5

Špeky Špeky Rob Grant

Zajímavý náhled na společnost.

07.11.2013 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Celá série je velmi čtivá, napínavá ale hlavní důvod proč se mi kniha líbí je ten, že mi sedí Sophiin (autorčin) humor :)

28.10.2013 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha, která má co říct, je čtivá a nenudí :)

27.09.2013 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha mne opravdu pohltila a byla pro mne opravdu milým překvapením. Líbí se mi její archaičnost a ukázka chování společnosti, které se vlastně až tak moc nezměnilo..

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dostala jsem z toho chuť na rybu :D Ne vážně, obdivuji že někdo dokáže napsat tak dlouhou povídku o lovení jedné ryby...

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Druhá část obsahovala stejné množství sarkasmu a napětí = u mě spokojenost. Těším se až si přečtu třetí díl :)

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Záležitost zahrnující nadpřirozené bytosti a spousty ironie si nemůžu nechat ujít. Přečteno za pár hodin :)

Dopisy Malých žen Dopisy Malých žen Gabrielle Donnelly

Řekla bych že na mě byla kniha až příliš pohádkově zakončená, ale čas strávený s ní, jsem si užila :)

23.07.2013 4 z 5

Bestseller Bestseller Alessandro Gallenzi

Pro mě nuda, přílišná jednotvárnost, z textu na mne čišela deprese což byl pravděpodobně účel a pokud hledáte knihu která z vás vysaje všechnu naději tak je to kniha přímo pro vás...

23.07.2013 2 z 5

Nikdy nepřestávej věřit Nikdy nepřestávej věřit Barbora Tuzarová

Pro dívky do určitého věku to musí být jistě zajímavá kniha...

23.07.2013 3 z 5

Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Fucking Berlin: Studentkou i prostitutkou Sonia Rossi

Čekala jsem něco víc, možná i něco vulgární, peprné... Dostala jsem však nudu a šeď Berlína...

22.07.2013 3 z 5

Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Jsem citlivá bytost aneb Srdce nezná mapu Eve Ensler

Inspirativní, zdá se však jako by se na věc dívala jen z jedné strany. Chybí zde komplexnost, souvislosti. Vše je vytrženo z kontextu.

22.07.2013 4 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

Jejich hudební vkus milujuuuu =)

14.03.2012 5 z 5

V dobrém i ve zlém V dobrém i ve zlém Elizabeth Gilbert

Pěkné pokračování, ale chvílemi jsem si připadala jako když čtu dokument.

01.01.2012 3 z 5

Úterní erotický klub Úterní erotický klub Lisa Beth Kovetz

Taková oddychovka, nápad je to pěknej ale že bych se k téhle knížce ještě někdy vracela tak to teda vážně ne. Mimochodem mi připadalo že z Lux udělala až moc velkou blbku.

01.01.2012 2 z 5