hlina hlina komentáře u knih

Citlivé a přitom (a nebo právě proto) velmi silné.
Moje druhá kniha od autorky a určitě ne poslední. Beru to pro svou profesi jako "povinnou četbu". Věřím, že v současnosti nemálo pedagogů pracuje takovými metodami, které neublíží jejich svěřencům.

23.02.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

I třetí díl jsem si užívala, ale pravda je, že o trochu méně. Měla jsem radost ze setkání se "známými", ale bylo tam méně nečekaného překvapení.
Moc se mi líbila Finova řeč. Byla v ní neskutečná síla.

21.02.2015 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Tahle knížka mě naprosto pohltila. Četla jsem ji jedním dechem. Líbila se mi víc než Skála. Moc se mi líbilo odkrávání tajemství. Hned se vrhnu na třetí díl.
Moje pocity naprosto vystihuje komentář pode mnou, nebudu opakovat.

16.02.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dobře vystavěný příběh o nelehkém tématu, i když "náhod" bylo trochu víc, než by člověk čekal. Spisovatelka, je opravdu skvělá VYPRAVĚČKA, kniha je velmi čtivá a určitě sáhnu po její další tvorbě.

14.02.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kráása. Klasický román se vším, co k tomu patří. Čtení jsem si moc užila a mrzí mě, že knížku musím vrátit do knihovny.

04.02.2015 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Četla jsem na doporučení kamarádky a nelituji. Jen nemusím kočky:-)
"Smyslem buddhismu není obracet lidi na víru, ale poskytnout jim prostředky k tomu, aby mohli být šťastnější. Tedy aby z nich byli šťastnější katolíci, šťastnější ateisté nebo šťastnější buddhisté."
"...Když čelíme svým problémům, máme stejnou volbu. Neříkali jsme si o ně, nestojíme o ně, ale když už jsou tu, záleží na tom, jak se k nim postavíme. Budeme-li moudří, mohou největší problémy vést k těm největším prozřením."
"I kdyby člověk zvítězil nad tisícem válečníků v bitvě, největším bojovníkem je ten, kdo zvítězí sám nad sebou."
"Když skomírá sebedůvěra, i malá klopýtnutí způsobí velký pád."

31.01.2015 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Určitě stojí za přečtení, ale něco mi tam chybělo. Kniha je čtivá, má zajímavý námět, má spád i působivý konec, ale chvílemi byla taková "plochá".

21.01.2015 3 z 5

Měsíční květina Měsíční květina Einar Turkowski

Milé pohlazení po duši. "Krása pochází z nitra a radost k tomu přispívá."

01.01.2015 5 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Inteligentní humor, nadsázka, pointa... Připomíná mi básničky Emanuela Frynty, které mám moc ráda. Tuhle knížku postavím do knihovny vedle Písniček bez muziky a už teď vím, že po ní budu sahat často.

31.12.2014 5 z 5

Pilot a Malý princ Pilot a Malý princ Petr Sís

Nádherná kniha. Jak píše Brambram: Nejkrásnější kniha letošních Vánoc. Víc asi není třeba psát.

31.12.2014 5 z 5

Vánoční příběhy pro potěchu duše Vánoční příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Už několik let si bez nich adventní čas neumím představit.

22.12.2014 5 z 5

Vrať drakovi, co je jeho Vrať drakovi, co je jeho Ilka Pacovská

Moc pěkné čtení. Jsem nadšená, že v dnešní době vychází dětská literatura tak vysoké úrovně. netrpělivě očekávám, co dalšího osud hrdinům chystá.

18.11.2014 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Humor? Nebyl. V některých momentech jsem měla úsměv smutného klauna. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, že se nepobavím, ale velmi rychle mě knížka dostala. Je tak opravdová, žádný balast, jde až na dřeň.

"Dneska už lidi neumějí uvařit poctivý kafe. Stejně jako už nikdo nepíše rukou. Na psaní mají počítače a espreso jim vaří stroje. A kam asi směřuje společnost, kde už nikdo neumí psát rukou ani uvařit kafe?"

"...dobře věděla, že Ove by nedokázal unést hněv beze jména. Potřeboval pro něj nálepku."

"Co by to bylo za lásku, odejít od někoho, když přijdou těžkosti? Opustit ho, když je na dně? Tak mi řekněte, jestli je to láska!"

11.11.2014 5 z 5

Zlaté náměstí Zlaté náměstí Cathy Kelly

Moc milá knížka. Po jejím přečtení je mi hezky po těle i po duši.

05.11.2014 5 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

Komentář se mi píše velmi těžko, abych nic neprozradila.
Byla jsem nadšená z knihy, ve které mohu spojit své dvě vášně: četbu a ruční práce. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že se mého života kniha dotýká i dalším (už ne tak příjemným) tématem.
Kniha je plná radosti, nadšení, smutku, naděje.

02.11.2014 5 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Napínavé, čtivé, nepředvídatelné.

07.09.2014 4 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Kniha se mi líbila. Sedla mi, Nečekejte žádné hluboké myšlenky, prostě pohádka.

06.09.2014 4 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Příjemná oddychovka, která mi v době dovolené sedla. Jednoduše napsaná, žádné složitosti. Dle mého otevřený konec nahrává tomu, že bude další díl. Určitě si ho ráda přečtu.

01.08.2014 3 z 5

Tak jsem ji opět otevřela. Už ani nevím pokolikáté. Vracím se k ní velmi často. Moudrý pán ten Fulghum.

28.07.2014 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné čtení, čtivě napsané. Trocha nostalgie nikdy neuškodí.

23.07.2014 4 z 5