Měsíční květina

Měsíční květina https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51612/mesicni-kvetina-51612.jpg 4 22 7

Na jednom ostrově žije ve starém kamenném domě muž. Každý den se toulá svou zahradou po spletitých stezkách, strmých schůdcích a skrytých koutech. Jednoho večera zjistí, že zrovna na jeho oblíbeném místě klíčí neznámá rostlina. Upře na ni všechnu svou pozornost. Pečuje o ni, jak nejlépe umí, a za úplňku se na ní objeví obrovské poupě. Avšak ať náš muž dělá co dělá, poupě se nechce rozvinout – až do oné magické úplňkové noci…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die Mondblume

Aleen
18.02.2023 5 z 5

Einar Turkowski mi připravil krásný zážitek se svým napůl psaným a napůl kresleným příběhem. Když jsem dočetla, přetékala má duše něhou a nadšením z toho, co někdo dokáže svou hlavou a rukama. Mohla bych si ty neuvěřitelné kresby, plné geniálních a překvapivých nápadů, prohlížet pořád dokola a také jsem to dělala. Věnovala jsem jim spoustu času, protože ta neskutečná preciznost si takovou pozornost zaslouží. Mám knihu ve své knihovně, protože se k ní rozhodně musím vracet.

AndreaP.
28.05.2021 3 z 5

Je to takový jednoduchý, docela milý příběh, ale co je na útlé knížečce nejkrásnější, jsou ilustrace. Ty jsou prostě wauuu.

capricornus
07.01.2020 4 z 5

Příběh nic moc (proto jen 4x*), ale ilustrace nádherné!!!!

bibi.r
25.08.2015 5 z 5

Nádherná knížka... A ty ilustrace můžete pozorovat znovu a znovu a vždycky se tam vynoří něco nového. Taky jsem si říkala, jestli ta písmena a čísla v ilustracích něco neznamenají :D, ale na luštění kódů nejsem zrovna moc dobrá.

MichelleS
02.03.2015 5 z 5

Na téhle knížce jsou nejkrásnější ilustrace, které doprovází jednoduchý milý příběh. I když je styl obrázků úplně jiný, nejde mi z hlavy srovnání s Pavlem Čechem.

hlina
01.01.2015 5 z 5

Milé pohlazení po duši. "Krása pochází z nitra a radost k tomu přispívá."

Kaihomielisyys
10.03.2013 3 z 5

Tak nějak nevím...knížka je vlastně poměrně hezká..to i včetně ilustrací....ale.....prostě nenadchla.

pro děti

Autorovy knížky