Jen jestli si nevymejšlíš

Sbírka básní Jen jestli si nevymejšlíš představuje autora jako velkého humoristu, který si dokáže hrát nejen s jazykem, ale i s ilustracemi a z obojího vytváří harmonický, precizně vypointovaný celek. Kniha vyšla poprvé v roce 1981 a od té doby se jí v originále prodalo přes pět milionů výtisků.

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/220449/jen-jestli-si-nevymejslis-0xA-220449.jpg 4.746
Literatura světová, Poezie
Vydáno · Albatros (ČR)

A Light in the Attic · 1981

Kniha Jen jestli si nevymejšlíš

Tilte

Se svoji manzelkou opacnou Lily,
nejdriv se vzali a pak se seznamili.
Naucili sve tri opacne deti
vynaset nadobi a utirat smeti

Sofós

Neuvěřitelné milá sbírka básniček pro děti. Jsem sice už dospělá, ale to vůbec nevadilo. Skvěle jsem se pobavila a zasmála. A to poezie není můj šálek kávy ... :-)

verulik196

Jak já obvykle poezii nečtu, tak po téhle jsem sáhla a musím uznat, že je to opravdu výjimečná sbírka praštěných básniček.
Přidávám jednu básničku, která je teď celkem aktuální :D

Blíží se léto!
Školákům prázdniny, jahodám vláhu!
Blíží se léto!
Období zmrzliny a slunných svahů.
Blíží se léto –
vžum! Ááách... A zas je v tahu.

Percabethka
27.12.2018

To je prostě ta nejlepší básnická sbírka ze všech! :D Shel a taky překladatelé (protože přeložit tohle musel být vážně herkulovský úkol) jsou vážně borci :D asi u poloviny básniček jsem umírala smíchy a u zbytku jen kroutila hlavou, jak tohle někdo může vymyslet! Mimochodem to s tou Monikou, která chtěla poníka, odteď používám taky! :D

K SMRTI DOBRÝ KOLÁČ
Umírám touhou dát si ještě kousek.
A umřu hanbou, když se neovládnu.
Tak jako tak to bude moje smrt.
Takže si hned jdu nandat ještě čtvrt!
Chramst... mňam... no né!
Krk... škyt... sbohem!

LejcaS
19.06.2018

Velice jsem se při čtení pobavila, krásné verše,
výborný překlad, zábavné kresby, líbilo se mně i dětem.

Růžový keř a zelený doubek
vyrostly tam, kde vítr je zasil.
Mluvily, tak jako všichni, kdo rostou,
o vodě, o včelách, o počasí.
Zatímco růže přkrásně kvetla,
doubek se do výšky povytáh
a začal mluvit o jiných věcech:
o mracích, o křídlech, o hvězdách.
,,Ty jsi nám ale nějak vyrost!"
volá růže trochu pichlavě.
,,Teď když jsi velký, už se ti nechce
v trávě si se mnou vyprávět..."
Dub jenom zašumí ze své výšky:
,,Pleteš se, sestřičko, zdá se mi.
Chyba není, že já jsem vyrost.
To tys zůstala moc při zemi."

adriane9
16.05.2018

Tak se teď ptám, pro koho je? Pro mě, ročního nebo osmiletého syna, a nebo dědu? :-) Tohle je tak úžasně milá knížka od narození až...až dokud chcete. Doporučujem !

M-arta
09.12.2017

Když jsem zjistila, že Albatros letos vydal autorskou knížku mého oblíbence Shela Silverteina, byla jsem nadšená - a ještě nadšenější, když jsem jednoho dne přistihla celou partu osmi a devítiletých dětí, jak se sklání právě nad ní, řehtají se a hlasitě si předčítají Silversteinovy rošťácké a moudré básničky.... :-)

Ovšem naprostým ohromením se mi až zastavil dech a klesla brada, když jsem četla ten super-šmrncovně a krásně češtinářsky povedený překlad (překladatel si cenu Magnesia litera opravdu zaslouží)
Zkrátka další "MUST HAVE"... Dceru v 8 letech tak okouzlila, že už ji párkrát "tajně" brala do školy...

Ildi
23.08.2017

Páčilo sa mi to veľmi, veľmi a ilustrácie to všetko skvelo dopĺňali :) Za mňa určite palec hore , dnes, zajtra a stále :)

TIP: Máte rádi Databázi knih?

nonsensy poezie pro děti

Shel Silverstein
americká, 1930 - 1999

Kniha Jen jestli si nevymejšlíš je v

Právě čtených1x
dalších seznamech1x