hlenicka Online hlenicka komentáře u knih

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Krayová je moje hrdinka! Tak skvěle napsané čtivo,u kterého držíte a ani se nehnete,moc nenajdete. Už třetí kniha od autora a všechny super!

26.07.2023 5 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Už několikátá kniha o autora. Ted čtu Jarní obět,už jsem prečetla léto a podzim. Zimní ohen me bohužel nijak moc nenadchnul jako předchozí díly. Chyběla mi tam nějaká štává jako napětí,víc akce. Takové nemastné,neslané. Ale autora mám ráda,tak dávám 4*.

07.06.2023 4 z 5

Na hraně Na hraně Danielle Girard

To bylo opravu na Hraně! Druhý díl ze serie byl snad ještě napínavejší než Bílá tma. Styl psaní vás drží a nutí otáčet stranku za strankou,kratší kapitoly jsou super a teším se na další knihu!

27.05.2023 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Nebyla špatná. Ca. 40 stran před koncem se čtenář dozví,kdo je oním pachatelem,ale vůbec to neubírá na napinavosti děje. Dobře se to četlo,kratší kapitoly taky super,jen mi přišlo,že autorka vždycky něco začala rozepisovat, ale už to dál nerozvedla, proto sem pak dumala,jestli to bylo pro dej důležité,či nikoliv. Škoda. Ale i tak dobrý krimi.

28.04.2023 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Zase výborně sepsané zajímavé otázky pana Moravce a odpovědí p. Beneše. Už mám přečtené 3 a těším se na další zajímavé osobnosti!

14.04.2023 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Kdo si nezamiluje a nezná Jane Rizzoli, jakoby ani nebyl. Její thrillery jsou napínavé od začátku do úplného konce. Neřeší se jen vraždy a hledání vrahů,ale také se hodně věnujeme života uvnitř rodiny hlavních postav.

27.03.2023 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Gibney beru jako dvojce od Marsons. Nevím proč, ale vždycky, když čtu od jedné z nich knížku,vzpomenu si na tu druhou. Tohle se čte samo, jako vždy napínavé od první do poslední chvíle. Jen přece ale malý rozdíl najdu : tady mám jen dvě oblíbene postavy a to Lottie a Boyda. Moc jich není. Příběh surový a dost akční, trochu sem na konci byla zmatená, co se vlastně komu stalo a kdo co udělal,ale super.

08.01.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Tohle byl gól. Ledový gól. Nebudu přehánět,že jsem mela po celou dobu čtení ledové ruce,jak jsem si zkoušela představovat,jak se cítila hlavní hrdinka a další horalové na hoře a celkově. Když popisovala, jak foukal ledový vítr,který štípal do tváří, její rty byly rozpraskané a necítila prsty na rukou, fakt jsem se cítila jako ona! Kniha byla psána svižně, bylo vsechno dokonale popsáno,jak se kde uchytit, výbava atd. Za mě super,ikdyz jako thriller mi to moc nepřipadalo,nebylo to za mě až nervydrasající,to vůbec,ale ten příběh kolem přírody a hor,uzasný!

19.12.2022 5 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Frost opět nezklamal. Co stránka, to napětí. Lombard je všem v patách, ale kdo je tenhle tajemný prelud... Víc se mi líbil noční pták, ale tohle mělo taky spád a nutí vás to číst, dokud nejste u konce.
Jediné, co bych vytkla je, jak autorka pokaždé dokonale popisuje místo, kde se kdo ať už nachází, nebo kdo kam jede. Já fakt San Francisco neznam, proto mi to nic neříká a už presakuju řádky, protože jsem leda tak zmatená z názvu ulic a míst. Konec mě trochu taky zklamal. Ale výborný thriller, který stojí za přečtení!

06.10.2022 4 z 5

Slepec Slepec Christine Brand

Nathanielovi jsem držela taaak palce! jeho příběh byl opravdu ujetý a nedivím se,že mu nechtěl nikdo věřit. Ruku na srdce,co byste delali Vy?
Kniha se četla rychle, velice čtivý styl,neopakovaly se myšlenky,ani slova. To se mi líbilo. Za mě to bylo jen hodně rozepsané, jak byla Carole v té místnosti. To jsem moc nemusela,ale jinak super knížka,můžu jen doporučit.

29.08.2022 4 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Celou dobu jsem chtela knižku odložit a to hlavně kvůli hlavní postavě. Jak ta mně pila krev! Ja prostě opovrhuju lidima,co se sebou nechají vláčet jako s kusem hadru. Jak si nechala nadávat od svého muže,že je tlustá, skaredá,nic neumí atd. Jako tohle číst a celých 200 stran?! Celou dobu se nic nedělo,po celý příběh jedna a ta samá písnička. A to její minulá kniha byla vyborná!

16.08.2022 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tohle je za mě asi nejvetsi zklamaní od autorky. Zatím jsem cetla 4 duchariny a tahle byla za me nejhorší. Děj uplně na nule. Teprve neco zajímavého se začalo dít asi 100stran pred koncem,ALE zadné napětí,strach,horor už vůbec. Jakože tech 100 str.pred koncem tam jen napsala,že videla nejaké stvorení,ale pak zase nic. A grádovat to začalo pár stran před koncem knihy. Za mě veliká škoda,předchozí knihy mě bavily hrozně moc a proto jsem si koupila všechny 4 :) Inu nevadí,i mistr tesař se někdy utne. Od autorky si rozhodně zase něco přečtu,toho se nebojím.

13.06.2022 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Joo, nová Lapena. V pátek mi dorazila a v nedeli jsem ji dočetla.. Jako každá jiná knížka od autorky, kniha se četla v podstatě sama. Slova minuly jedny za druhým,vpíjely se do očí a mozek pracoval na plné obrátky. Kdo je vrahem .. Dan, Jenny anebo Catherine..anebo Tetička,bratrova sestra?! A co takhle Irena, jejich chůva! Nee, to bude Lisa anebo Ted .. HA! Tak co,kdo jste uhodnul vraha? Přiznám se,že 100stran před koncem jsem si byla na 100% jistá,že vím,kdo to je a jen se smála nad svou chytrostí,že sem na to kápla :) Knížka super,fráze se neopakovaly, stále se odvíjelo neco nové,jen me teda prudilo, jak všichni si byli jistí tím,že syn je vrahem na 1000%! Ano,dobře, už mi to pak lezlo krkem,jak nám to autorka podsouvala,dá se říct, pak už na každé straně. Nemusíte být geniální,abyste si spočítali dvě a dvě. Ale nemuselo to být na každé až vlastně do poslední stranky. Nebojte, není to žádný spoiler. Za mě ruku nahoru,za přečtení stojí určitě. Ale neřekla bych,že je to kniha roku. To za mě ne.

06.06.2022 4 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Pecka! A čí to byla vlastne vina?! Všech zúčastnených a kamaradů. Celkem me mrzel ten konec, ale nebudu spoilerovat.
Třetí kniha za sebo,co me vzala a mela jsem ji za dva dny prečtenou. Hlavní hrdince jsem držela pesti, i když mne připadla jakoby od univerzity nevnímala svet kolem sebe. Jak nekdo nemůže vedet,co delal její muž?? To se ptám. Její nejlepší kámoška Karen mne pila krev. tehotná Jodi mi byla s Billem nejsympatičtejší,nojo :)
Napínavé od začátku do konce, dej se netáhl,kazda strana mela spád,ale pak už me začal lézt na nervy ten malý Beník,aby mel neco na jídlo.. Ten mne pil krev popravde :D
Ale jinak výborné psychodrama!

21.04.2022 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

To byla duchařina! Taková jednohubka s jedním rozezleným duchem na den. Od autorky jsem predtim cetla Korist, která se mi taktéž libila a jedním dechem byla přečtená. Tenhle jakoby horor byl dobrý,pekný, sice me moc ,,nepostrašil,, ,ale jsou o dost horší hororový knižky. Takhle, ono je težký napsat do stran pribeh, abyste se fakt lekli. Jedna taková existuje, nebo teda dve, od B. Wood Sedm démonů, to byl můj první horor na papiře a fakt sem byla po .. strachy, a druhy TO od Kinga, to sem byla jeste pár dní strachy mimo. Tohle se cetlo dobře, ona umí vyprávět, neopakovali se tam slova,dej sel stále kupředu a dobré vyustení. Budu se tesit,až si od Coates neco dalšího přečtu, určite se nebráním :)

17.04.2022 4 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Knížka to byla výborná, o tom žádná. Během 3 týdnů jsem prečetla celou serii, 3 díly, mezitím i nejakou jinou knihu,ale tohle byla topka. Jen za mě, se mně asi líbil nejvíc díl 2., Pohřbení. Tohle bylo takové až moc scifi jakoby,že bych neuverila tomu deji,že by se neco takového mohlo stát v reálu. Ony teda vsechny 3 díly nemají ve skutečném svete co delat :) ale tohle bylo až moc. Ale výborný styl psaní, napetí až do konce, 10 bodů z 10ti :)

05.02.2022 4 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Hej katastrofa!! Jakože směju se, ale od 1.strany sem věděla, že to bude špatné.. A taky že bylo. Na druhou stranu, ségře se to líbilo. Každý má jiný názor :-)

28.02.2020 1 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Za mě nejhorší knížka od Lackberg. Přečetla jsme každou kazdickou knihu, ale tahle byla tragédie. Za ně o ničem..

06.02.2020 2 z 5

Ledoborec Ledoborec Kristina Ohlsson

At už vyjde další díl! Tenhle byl asi snad lepší než díl první. Ano,ona je to tlutá kniha,má přes 500 stran a autorka ráda a hodně rozepisuje,ale tohle vás vyloženě nutí,abyste si všechno přečetli,popisuje to tak líbivě,že já nechápu,jak tu někdo ohodnotil 1*?? Fakt?
Za mě výborný!

23.04.2024 5 z 5

Co odhalí bouře Co odhalí bouře Catherine Cooper

Asi nejlepší knízka,co jsem letos zatím četla. Ten dokonale vypracovaný děj,jeho myšlenka, valí se na čtenáře tak pomalu,že nic netušící čtenář na jeho konci odpadne... BUM! Alespon tak to bylo u mě. Temný thriller,ve kterém nechybí nic,je napsán opravdu temně. Prý se připravuje i jeho televizní zpracování,to jsem zvědavá. Ale tuhle knížku všem doporučuju!

12.02.2024 5 z 5